Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone vagy Android?

IPhone vagy Android?

Figyelt kérdés
Xiaomis vagyok, és érdekelne, hogy milyen egy iPhone. Azok akik mindkettőt (iOS, Andorid) kipróbálták már, melyiket ajánljátok? Kinek való az Andorid és kinek az iOS? És ha váltanom kéne egy 100e alatti Xiaomiról iPhonera, melyiket ajánlanátok?

2021. dec. 23. 17:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Csak mivel kétszer is Andorid-ot írtál: az NEM Andorid, hanem Android.


Amúgy nincs iPhone-os tapasztalatom (szerintem most karácsonykor sem lesz, bár elvileg lehet telefont hoz a "Jézuska" - direkt az idézőjel, tudom, hogy nem ő hozza :D) , én fejest ugranék ebbe, ha nincs apróbetű!

2021. dec. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 grafno ***** válasza:
85%
Iphonenal a menü nem tetszik. Mivel csak 4model van ezért szerény a lehetőseg. Iphone 13promax. Az szuper mindenben. A többi meg elég "kicsi"
2021. dec. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%
Symbian csakis
2021. dec. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

100k alatt ájfón? használt max.


Szájomi is 100k felett kezd jó lenni.

2021. dec. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondanám,hogyha neked a Hardver fontosabb akkor Androidos készülékek közül válogass,de ne sajnáld a pénzt! (Samsung,Xiaomi,Huawei,Honor,Oppo,Realme nagyjából ezek a jobbak)


Ha a Szoftver mint olyan jobban izgat,akkor inkább iPhone készüléket válassz. Itt annyi a hátrány hogy nem tudsz mindent ingyen lekalózkodni.



Saját tapasztalatok:


A jobb Androidos gyártók a hardverre jobban adnak szerintem,ez kiderül abból is hogy amíg a régi Samsungom egy feltöltéssel 2 napot kibír addig a jelenlegi iPhoneom egy háromnegyed napot húz ki maximum,de a múltkor például ki is kapcsolt kis időre a hideg miatt.


Viszont!!! Az iPhone készülékem még soha-de tényleg soha- nem fagyott le,vagy laggolt,nem hagyott cserben egyszer sem. Addig a régi Samsung S8-ban eléggé gyakoriak a laggok. Az iOS hatalmas pozitívuma hogy akár 7 évig is támogatnak egy-egy készüléket,míg ha belegondolsz egy Androidos készüléken még egy 3. verziófrissítés is csak eléggé speciális helyzetben fordul elő.

2021. dec. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Iphone-al az a baj, hogy a szoftverfrissítéseknél szándákosan lassítják a telefont, hogy vedd meg az újabbat. Plusz macerás az adatátvitel is. Persze el lehet tökölni az I-tunes-al de akkor is.


Egy jó P30pro már egész jó. Bár android nyűg vagy sem, szinte mindegyik mossa a képeket nagy felbontáson. Fákat, zöldet olajfestménnyé teszi kicsit.


Na és azt se hidd hogy létezik 108MPX-es felbontású telefon. Interpolált mind...Olyan mütyűrke helyen nem férne el egy akkora érzékelő, több cm2 kellene neki ha pedig túl sűrűn vannak a pixelek nagy rossz a kép minősége. Azok átlagban 32Mpx-ek és úgy vannak fel interpolálva a képek.


Ha jót akarsz és nem gagyit, veszel egy pár éves akkor csúcs Huawei-t. Nekem 3 éves P9 lite van, nem szaggat, nem fagy. Messenger, stb 1sec alatt bejönnek mind.

2021. dec. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#4 Úgy értem, hogy 100e alatti Xiaomim van, tehát ahhoz képest viszonyítok (magyarán nincs személyes tapasztalatom drágább készülékekkel)
2021. dec. 23. 18:26
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
Majd ha tönkremegy vegyél újat, addig ne gazdaítsd őket, mert a 400eft-os telefont max 5-20eftből állítják elő. De lehet sokat mondtam.
2021. dec. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
24%
Egyértelműen android az iphone mindig is csak egy túlárazott szemét volt
2021. dec. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
18%

Sajnos az Iphone mindig is túlárazott volt. Rájöttek arra hogy ha valamit drágán árulnak akkor arról azt hiszik az emberek hogy az nagyon jó. Jó persze nem maguktól jöttek rá, hanem közvélemény kutatásokból.


Illetve ugye a villantás, mert az emberek nagy része ezzel villant ( azzal már nem hogy 5 évnyi hitelt vett fel miatta ) De hát sajnos ez van.


600eft-os Iphone? Persze kagyló Samsungból is van, mindkettő erősen túlárazott, de hát az S Merci gyártása sem kerül sokkal többe mint a fapados C osztályé ami 8-10 millió újonnan, de akkor ki venné meg az S-t ha egy árban lennének?


Ha 30 éve megvették az első GSM telefonokat amik még külön akkuról mentek több 100eft-ért, ugyanazok megvennék az Iphone-t 2 millióért is. Vagy egy Vertut 5Mft-ért.

2021. dec. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!