Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Honnan tudja ezeket a telefonom?

Honnan tudja ezeket a telefonom?

Figyelt kérdés

iPhone-om van

És vannak widgetek a kezdőlapon, egyiken a térkép, és az sokszor kiírja, hol van a munkahelyem, illetve a lakhelyem.

Ezeket honnan tudja?


2022. jan. 26. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom mert használtad és megjegyezte.


Nekem míg androidos voltam, azt is tudta merre jártam mikor lemerült, bekapcsoltam és megkérdezte hogy mennyire értékelem az adott bevásárlót. 😳


Na utána lettem Apple-s, a Google sokkal komolyabban teszi ezeket.

2022. jan. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De nem mondtam, vagy írtam a telefonba, hogy itt dolgozok
2022. jan. 26. 11:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket ki lehet kapcsolni, kár volt ezért váltani.
2022. jan. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

"De nem mondtam, vagy írtam a telefonba, hogy itt dolgozok"

De ha minden héten hasonló beosztásban eltöltesz pl egy bevásárlóközpontban heti 40-50 órát, azt kb bármilyen egyszerű algoritmus összerakja, hogy akkor te 99,9% eséllyel ott dolgozol.

2022. jan. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem amiatt váltottam, nem nem ott dolgozom, csak egyszerűen körülnézni voltunk arra…
2022. jan. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szirty ***** válasza:
28%

"Ezeket honnan tudja?


Onnan hogy adatot gyűjt, kémkedik.

2022. jan. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az alábbiak lehetnek:


- Megjegyzi a rendszeresen meglátogatott helyeket

Beállítások -› Adatvédelem -› Helymeghatározás -› Rendszerszolgáltatások -› Jelentős helyek.

- Te állítottad be az Apple Maps/Térképek appban.

- Te magad állítottad be a Google Maps fiókodban. (Lehet hogy már évekkez ezelőtt)

- A kontaktokban benne van megjelölve a címed mint otthon, munkahely.


Nem kémkedik. Amikor beállítottad a telefont és bekapcsoltad a helymeghatározást, illetve elfogadtad a felhasználási feltételeket akkor te magad adtál engedélyt arra hogy nézze a telefon merre jársz.

Az más kérdés, hogy az emberek 99,9999%-a nem olvassa el mire nyomja rá az 'Elfogadom' gombot.

Ha nem tetszik, akkor kapcsold ki.

2022. jan. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!