Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Véleményetek szerint melyik...

Véleményetek szerint melyik volt a legroszabb termék vagy éppen sorozat amiket az Apple kiadott?

Figyelt kérdés

Legfőképpen telefonokra és tablettekra. Vagyok kíváncsi. De más termékeket is irhattok. De pl a macbokokhoz, ipodokhoz és hasonlókhoz egyenlőre nem nagyon konyitok de biztos vannak ott is kakuktolyások. A legroszabbat úgy értem, hogy vagy olyan termék ami elég lassú vagy nem túl gyors magához képest sem. Vagy nem volt túl nagy előre lépés pl: IPhone 3G, IPhone 6/6 plus, IPhone 7, IPhone X, IPhone XR, IPhone 11.

Kezdjük az elején az IPhone 3G az szinte semmit nem volt képes nem volt mutatni a 3G és, hogy abba már nem nem az A1 hanem A2 CPU volt. De az csak picivel volt gyorsabb. Bár a 4 előtti széria mind csalódás volt kissé. Mivel még a 3GS-be sem tudták a videózás funkciót berakni. Hiába verték oda sok minden másban az akkor okos telefonokat az ilyen Galaxy S és társaikat. Illetve még a nyomó gombos telokkal is lehetett videókat készíteni.

IPhone 6/ 6 plus szinte még rosszabb volt mint az 5, 5C, 5S. Lassú volt meg minden baja volt. Még az akkori Sony xperia z2/z3, Galaxy s5/s6 is jobbak voltak mindenben. Amik pedig szintúgy eléggé csalodasok voltak. IPhone 7 sima verziójába is talán kevés volt a 2gb ram. És megint csak kicsivel volt gyorsabb a 6S-hez kepest. IPhone X/XR az a 2 telefon amibe képesek voltak teljes kijelzo mellé 3gb ramot tenni. Ezért sokaknak sajnos néha olyan érzése volt mintha Samsung Galaxy j3-mat hasznalna mert bugolt, laggol t össze vissza. Én az X miatt utáltam az Applet egy időre. Az XR ben pedig ráadásul még IPS kijelző és csak egy kamera volt. Alig nagyobb mint 720p felbontassal. Tehát ez még rosszabb volt. Az iPhone 11 ben szintén csak IPS kijelző volt megtalálhato. Ráadásul a jó élénk színek sem voltak benne ami legalább az XR-be még megvolt. Tehát legalább hátulról is ronda lett főleg mivel túl vastag is lett. Legalább 2 kamerát kapott de. Egy 2019es csúcsmobilba képesek voltak belerakni szintén nem full HD s képernyőt. Szerintem lesznek olyan emberek akik ide fogják sorolni még az iPhone 12 és iPhone 13 at is. Mégpedig azért mert végül is az iPhone 12 es széria az nem volt sokkal gyorsabb de a 11 esnél viszont a 12 es széria A Sokkal jobb megjelenéssel lett megáldva sokkal strapabíróbb lett és apró telefonjai megkapták a lidart. Picit a sima 13-ra is egy kicsit haragszok a lidar de főleg a 60hz képernyő miatt. Legalább 90hz lenne ha már nem is 120. Mivel egy 280k-s telefonrol van szó. De legalább IPhonehoz képest olcsón adják. Viszont a 13 Pro meg nagyon drága. Ipadbol az Ipad Air 1-2, Ipad Mini3-4 , Ipad Pro 4 amit kapasbol írni tudok. De úgy emlékszem, hogy még van úgy a régebbiek közül inkább. Pl szerintem az Ipad 7-8-9 teljesen korrekt lett és az Ipad air 3 és utána való készülékek a 2018 és 21-es Ipad pro nagyon op lett. Ipad air 2 azért mert az IPhone 6 sebesseget tudja. A mini 4 még rosszabb lett. A 4 pro mert a processzor szinte szintén 0 előre lépés a 2018-as prohoz képest. Az air 1 pedig majdnem ugyanazt tudja mint az Ipad.


Androidrol is feltehetnem a kérdést de ott rengeteg minden van ami ratyi lett. Pl fennt is említettem pár dolgot. De ide is írok még pár csodás készüléket. Samsung Galaxy A22/A32 5g nem is a TFT kijelzo miatt mert ezeknél a modelleknél a 4g verzióban az OLED sem jobb. Xiaomi redmi 4-5, 8-9 széria. És szerintem a 11 is ilyen lesz. Samsungnál az S5-S6-S7 és talán még az S8 sem hozta a kötelezőt. De utána eléggé bekemenyitett a Samsung. Bár az S7 eléggé keményen vízálló lett. Ugyanez vonatkozik az IPhone 7-re is.


Lényegében az én begyembe ezek a készülékek vannak a legjobban. IPhone 6, IPhone 6 plus, IPhone XR, Ipad mini 3, Ipad mini 4, Ipad air 2, Ipad pro 4



2022. febr. 1. 04:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a sima Iphone 6-al (nem plus, nem s) semmi probléma nem volt. Olyan, mint bármelyik Iphone annyi különbséggel, hogy még nem volt féltégla méretű. Nem volt lassú, nem volt sérülékeny, belement a jack dugó (ami a mai termékekről nem mondható el), nem volt tele kamerákkal, és tökéletesen elég volt. Még extrém Kanadai hidegben is használtam.
2022. febr. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a 6plus

A legjobbak pedig a 12,13

2022. febr. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A felsorolt készülékekek közül használtad valaha bármelyiket is? Tapasztalatból írod ezeket a gondolatokat, vagy csak összehasonlítottad a neten fellelhető adatok alapján?

Nekem szinte az összes iPhone megvolt a 3GStől és iPadból is van itthon 6 különböző.



"ami elég lassú vagy nem túl gyors magához képest sem"

mi? :D


. Vagy nem volt túl nagy előre lépés pl: IPhone 3G, IPhone 6/6 plus, IPhone 7, IPhone X, IPhone XR, IPhone 11.


"a 4 előtti széria mind csalódás volt kissé."

Sosem volt a kezedben egyik sem igaz? És talán nem is éltél akkor még :D

Hidd el, hogy a 3GS egy nagyon jó telefon volt akkoriban! Csak néhány windowos PDA volt ami hasonló funkciókat tudott, de azok sokkal rosszabb minőségűek voltak és pláne sokkal lassabban működtek. Amikor váltottam PDA-ról iPhonera kitágult a világ. Működtek az appok, gyors volt a kamera - és igen volt benne videófelvételi lehetőség is. De ezt a saját idejében kell látni és kezelni! Ma már teljesen mások az elvárások egy ilyen készülékkel kapcsolatban. Ha előveszem a fiókból és odateszem a 13ProMax mellé akkor tényleg nevetségesen néz ki szegény, annak ellenére, hogy teljesen jól működik.

Akkor, 2009-ben tökéletes telefon volt a 3GS!!


"a 3GS-be sem tudták a videózás funkciót berakni."

Mondom hogy volt!


"Galaxy S és társaikat"

Jobban nézz utána! Akkor még nem volt galaxy S! :D


"IPhone 6/ 6 plus szinte még rosszabb volt mint az 5, 5C, 5S. Lassú volt meg minden baja volt."

Ebben speciel igaad van, a 6-os tényleg nagyon rossz volt, meg az 5. Az akkumulátoruk nagyon gyenge volt. A 6-ot ki is hagytam.

Az iPhoneok közül ez a 2 volt a legrosszabb.


"IPhone X/XR az a 2 telefon amibe képesek voltak teljes kijelzo mellé 3gb ramot tenni."

A kijelző fizikai mérete és a RAM között nincs semmi összefüggés. És elég volt a RAM akkor azokba a telefonokba. Nem okozott semmi hátrányt a felhasználónak hogy 3 vagy 4 GB RAM van-e benne.


"mert bugolt, laggol t össze vissza."

Megint megkérdem: használtál olyan telefont hosszabb ideig?

A "bugol"-ás nem a RAM miatt van. Ennek is nézz utána jobban! A laggolás talán. De az sem volt jellemző. Inkább csak simán újratöltött egy appot amit nemrég zártam be.


"Az iPhone 11 ben szintén csak IPS kijelző volt megtalálhato." "Egy 2019es csúcsmobilba képesek voltak belerakni szintén nem full HD s képernyőt."

Ömm... mióta csúcsmobil a 11? A 11 pro a csúcs! :)


"Szerintem lesznek olyan emberek akik ide fogják sorolni még az iPhone 12 és iPhone 13 at is."

Csak a hülyék akik nem tudják helyén kezelni az adott készülékeket.


"a sima 13-ra is egy kicsit haragszok a lidar de főleg a 60hz képernyő miatt."

Mert? Hát ember valahogy el kell választani a "sima" telefont a pro telefontól.


"Viszont a 13 Pro meg nagyon drága."

Neked. Magyarországon.


iPadokból az iPad 3 volt a legrosszabb. A többi teljesen jó készülék. A mai napig megvan és tökéletesen működik az iPad 2-m. Nagyon jó készüék volt annó. Ma már nagyon lassú... De mint mondtam a megjelenése körüli időben, az akkori igényekkel szemben kell értelmezni a képességeit egy eszköznek!

Az iPados összehasonlításoed egy nagy betűhalmaz. Ember nincs aki érti mit szeretnél ott leírni. Mint mondtam az ipad 3 volt az ami kilóg kicsit a sorból, mert inkább hátralépés volt kicsit. Nagyon rossz volt az akkumulátora. A többi iPad pedig hozza a kötelezőt. Jól használhatóak évek múltán is.


Amit megemlítenék még nagy Apple elb..szást:

- iOS7 a flat design-al. Rohadt lassú volt, rohadt vacakul nézett ki és legszívesebben beraktam volna a telefont a vonat alá miatta.

- i9-es Macbookok amikkel nem lehetett kihasznáni a procit a hűtés elégtelensége miatt.

2022. febr. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3 Igen már használtam őket. Volt nekem IPhone 3G, IPhone 4S, IPhone 5C (szép zőld színű, és imádtam használni jó telefon volt még 2019-be is.) IPhone 6, IPhone X

Illetve volt Ipad mini 3 sajnos amikor nem értettem hozzá venetlenul megvettem. Most pedig van Ipad Air 3-mam. Ez szerintem tökéletesen jó mindenhez. Az IPhone 3G sem hozta 2008-ban sem azt a fejlődést amit az IPhone után elvartak volna sokan. Az én IPhone 6-om már 2015-ben is lassú volt ugyanez volt az X-el is. Volt amikor kellett gondolkodnia. Néha túlságosan sokat is. Tehát lehet, hogy valamikor veszek megint új iPhonet. De szerintem még mindig várok. Oké a 13 Prot megvennem de nem akarok 400 ezer forintot kiadni érte. Elvileg idén ősszel a legalapabb modell is megkapja a 120hz képet. Jelenleg én tökéletesen meg vagyok a Honor 50 5G-mel. A 11 lehet, hogy nem csúcs volt. Csak felső kategóriás. De akkor is egy 2019 év végén megjelent mobilról van szó.

2022. febr. 1. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!