Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyire van rend a telefonodo...

Mennyire van rend a telefonodon? Milyen gyakran és milyen módon rendszerezed a telefonodon felgyűlt képeket?

Figyelt kérdés

Appból csak pár van a telefonomon, de a sok fényképpel meggyűlik a bajom. Most már több ezer várna szelektálásra, előbb kellett volna nekiállnom. Ráadásul van, hogy a párom telefonjával fényképezünk így ugyanarról az eseményről is legalább két külön helyen vannak fényképek. Van két macskám is, aki tart állatot (vagy meg inkább,ha gyereke van) az tudja, hogy a képek meghatványozódnak...

Tippeket kérnék, mert a fejemre nőtt ez az egész. Ráadásul a mindennapokban kinek van ideje ilyennel több órát szöszmötölni?

Szóval, milyen gyakran és milyen módszerrel szortírozod és rendszerezed a telefonodon lévő képeket? Hova teszed/mented utána őket?

Ugyanez jöhet a számítógépen lévő képekre is. Ott is lenne mit szelektálnom.


2022. febr. 4. 01:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha sok összegyűlik, a telefonon lévő képeket is a gépen szortírozom

Egyébként há várakozni kell valamire (busz, orvos, okmányiroda, bármi), akkor szoktam ezzel szöszölni

Megnyitok egy mappát, amiben jo sok kép van, látom hogy hoppá, itt egy rakás cicás kép, akkor csinálok egy "Macska" mappát, kijelölgetem első látásra a cicás képeket, átpakolom

Ha már régóta nem találtam cicásat, akkor jöhet a következő mappa, mondjuk "xy szülinap dátum", kijelölöm, átrakom, és így tovább. Új cicás képet látok, rakom azt is a helyére. Persze közben megy a törölgetés is

És ezt addig, amíg el nem fogy a mappából a sok kép, szoktam egy külön "egyéb" mappát csinálni oda szórok mindent, amit nem tudtam besorolni, így ha átnéztem az eleve szelektálni kívánt mappákat, még marad szelektálásra az egyéb mappa, így általában még ezeknek is találok külön besorolást. Ha nem, akkor hát nem, maradnak az egyébben😄

2022. febr. 4. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Én pár hetente leszedem őket. A képeket a számítógépen dátum szerint rendezem mappákba: pl. 2022 január. Kivételt képeznek az állatfotóim, amelyeket teljesen külön mappába teszek. Azokból rengeteg van már, és sosem haladok a rendszerezésükkel.
2022. febr. 4. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Datum szerint van rendezve eleve így max rossz képeket törlöm.
2022. febr. 4. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én 1-2 hetente az előző hetieket szoktam szortírozni.
2022. febr. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Hogy ne 1000 fotóból kelljen szelektálni, ezért év végén felmásolom a Pc-re a képeket az enyémről és a párom telefonjától is. Kiválogatjuk, kb 100 db képet előhívunk. Aztán telefonról törlöm 95 %-át. Így is összejön 3-400 kép, régebben, több volt. Nem lehet eszetlenül kattintgatni, értelmetlen is. Ha egy esemény után mindig letörlőd a felesleget, akkor nem gyűlik össze olyan sok.
2022. febr. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Morzsi007 ***** válasza:
És vannak még a videók. Azokat egy esemény pl szülinap, kirándulás után összevágom pár perces (2-5 perc) rövid filmet készítek belőle. De, ha ne csinálom meg egyből, akkor sajnos elmaradhat. 2 gyerkőc van a családban, többnyire róluk szól.
2022. febr. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mivel kicsit túlzottan sokat van a teló a kezemben, sokszor időtöltés gyanánt is, így nagyon rend van. Galériában sok mappám van, pl otthoni képek, munkahelyi képek (olyan dolgok lefényképezve, ami munkához kell), jó családi fotók külön gyűjtve, autóról külön, meg még vagy 20 mappa. Általában igyekszek minden képet átmenteni a laptopra és azonbelül is a külső merevlemezre, de már igazából ez csak biztonsági mentés. A merevlemezen le van bontva nekem minden eseményekre és évekre, de sokszor már lusta vagyok ehhez. De a telefonon rend van, és több, mint 20 ezer képem van rajta, 10 éves képeket is tartok rajta, mert sokszor hasznos visszanézni, vagy haverokkal, családdal nosztalgiázni.
2022. febr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Másold át a pc-re, ott egy jó képnézegetővel (pl. Faststone Image Viewer) a nagy képernyőn kényelmesen bogarászhatod és törölgetheted. Bátran kidobálhatod jó részét, az ilyen fotómániákusok mindenról készítenek 30 ugyanolyan képet, amiket kb. soha nem fognak megnézni. Teljesen felesleges. Igen, tudom, hogy neked minden egyes kép a szíved csücske. Aztán ha akarod, a telefonról letörlöd az összest és visszamásolod amiket kiválogattál.

Amit mindenképpen szem előtt kell tartani: mindig legyen biztonsági másolat, akár több is (pc. netes tárhely)

Innen jön a rázósabb rész: ne fényképezz le minden szir-szart, nem kell a cicáról naponta 50 kép, amiből legalább 30 tökugyanolyan. Elég 5 is. Vagy éppen nem fotózod le a macskát, mikor háromezredszer nyújtózik. Világvége? Alig.

2022. febr. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket! Jöhet még.

Haha, nyolcas, neked is van cicád? Telibe találtad a problémát! :)

2022. febr. 4. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!