Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen indok kell ahhoz, hogy...

Milyen indok kell ahhoz, hogy új mobiltelefont vegyetek?

Figyelt kérdés

2022. febr. 11. 09:03
A kérdező szavazást indított:
Megregrepedt a kijelző (még használható, de kell új telefon)
Összetört kijelző (csíkok mindenütt, szinte életre kelt a telefon, lehetetlen bármit csinálni rajta)
Elveszett a telefon.
Megjelent a legújabb.
Egyéb ⇘⇙
23 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Amióta iPhone-t használok, nem cserélgetem sűrűn. Leghamarabb a 15-öst fogom megvenni, mert a számjegyek összege hárommal oszthatónak kell legyen vagy pedig 0 / 1 számokból kell álljon. Jelenleg 11-es van. A 13 elfogadhatatlan számomra, akkor is, ha jobb telefon.


Ameddig Androidos voltam, addig is élt ez a szabály.


Ha károsodik a telefon és nincs már rá garancia vagy elveszett, akkor nyílván veszek egy újat.

2022. febr. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Még nem törtem össze egy telefont sem. Eddig akkor cseréltem, ha a régi teljesítményével, tudásával nem voltam elégedett. De nyilván, ha összetörne, sérülne a kijelző, akkor is vennék újat.
2022. febr. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha legyengül az akku, random kikapcsol. Régen amíg lehetett cserélni vettem egy utángyártott akkut és azt is elhasználtam, csak aztán új telefon, amióta nem lehet házilag cserélni inkább új telefon, nem éri meg ezért a szerviz (olcsó telefonokat veszek csak, azokkal is lehet telefonálni és netezni, az élettartama meg ugyan annyi, mint a több százezresnek).
2022. febr. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha elromlik. ( Nem csak a kijelző romolhat el.)

A telefont csak telefonálásra használom, meg fényképezésre, de ott sem a művészi minőség számít hanem a praktikum.

Kb. 4 éve egy Xcover4-et használok, de nem tervezem cserélni amíg teszi a dolgát.

2022. febr. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már indok, ha megreped a kijelző, akkor cserélek. Középkategóriás Samsungokat használok.
2022. febr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a mostanival együtt eddig 5 okostelefonom volt, mindegyik Androidos. Egyiket sem törtem el soha. Általában 1-2 évig használtam mindegyiket, és szülőknél, nagyszülőknél kötöttek ki. A mostani a kivétel, ezt már 3 és fél éve használom (Huawei Mate 10 Pro).

Idén tervezem leváltani iPhone-ra, amit szintén legalább 4 évig tervezek használni.

Egyébként a gyorsaság, akksi, kamerák azok a pontok, amelyek döntő okok a váltásban.

2022. febr. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kijelzőrepedést annyira nem értem. Én vagyok maga az élő stresszteszt, annyiszor ejtettem már le telefont, hogy számolni nem tudom, de ez a kijelző betörés nem annyira jellemző, fingom sincs, mit kell ahhoz csinálni. Egy üvegfólia és egy normális tok szinte mindentől véd.

Egyszer sikerült betörnöm a kijelzőt, mikor egy idióta autós majdnem elütött, és ahogy az út közepén elejtettem a telefont, nagyon rossz szögben esett az egyik sarkára, és még pattogott is. A fólia épen maradt, alatta a kijelző repedt, megfolyt. De akkor se az volt a gondolatom, hogy újat vegyek, hanem hogy mekkora önrésszel csinálja meg a szerviz.


Naponta látom buszon-metrón, hogy repedt kijelzővel nyomulnak felnőtt emberek. Kamasznál se értem (nem kell neki telefon, amíg nem tud rá vigyázni), de felnőttnél mégannyira se.


Telefont pedig akkor cserélek, ha elavul, vagy olyan meghibásodása van, amit nem éri meg javítani. Az egyik régi telefonomnál hívás közben nem hallottak egy idő után, vagy szakadozott, vagy én nem hallottam. A másik rendszeresen lefagyott, mellé társult egy halódó akksi. 4-5 évente cserélek telefont általában. A mostani s10+, az idei modellre még nem, majd talán jövőre lecserélem. De egyelőre még semmi baja, a két évet se tartom kizártnak, hogy még bírja, a kitolt támogatásnak hála, még kapom a frissítéseket is.

2022. febr. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a szoftveres tamogatas megszűnése miatt váltok olyan 3 évente, droidos vagyok
2022. febr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha már használhatatlan.

Eddigi okostelefonjaim, és a csere oka:

- valami samsung - olyan gyötrelmesen lassú lett x év után, hogy telefonálásra is alkalmatlanná vált

- nokia lumia - megszűnt a támogatás rá

- xiaomi redmi 4X (azt hiszem) - sajnos elázott és tönkrement 4 év használat után, pedig még simán használtam volna

Most is xiaomit nyúzok, már valami 2 éves, szeretném még legalább 3-4 évig használni ha lehet.

Nincs igényem a legújabb menő funkciókra, addig használom amíg működőképes.

2022. febr. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor volt egy botloop-s telefonom, azt azért cseréltem mert téglává vált 2,5 év után.

Aztán 3 hónapig használtam ideiglenes valami alsó kategóriás vacakot, talán J3 volt, azt értelemszerűen azért mert csak egy kényszermegoldás volt, hozzátéve ez idő alatt sikerült teljesen leamortizálnom pedig alapvetően szép állapotban maradnak nálam a telefon 3 év után is.

A következőn 3 év után adtam túl: nem vállalta semelyik szakszervíz az akkumulátor cseréjét, a szoftver már 2 éve nem kapott frissítést, és azért voltak már vele problémák.

A jelenlegi pár hónapot, de beruháztam az előző hibámból tanulva egy iPhone-ra, tudom majd az akkumulátort cseréltetni pár év múlva hivatalos helyen és hosszú lesz a support.

Tervezett idő 4-5 év, az előzőt sem cseréltem volna 3 év után ha meglettek volna a feltételek.

2022. febr. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!