Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone XS Max vagy IPhone 11...

IPhone XS Max vagy IPhone 11 melyiket vegyem?

Figyelt kérdés

IPhone 7 Plusrol váltanék.

IPhone xs Max arany színű modellt 89%-os aksival 115k áron láttam.

IPhone 11-et pedig 130-ért láttam zöld színűt 87%-os aksival.

És, hogy miért teszem fel ezt a kérdést. Azért mert a 11 gyorsabb tovább kapja meg a frissiteseket. De eléggé sok negatív oldala van. Kezdjük ott, hogy IPS kijelző ami még elfogadható lenne de még full HD kijelzoje sincs. Elvileg a kamera sem lett annyival jobb. Illetve talán a zöld és a lila színű variánsok a "legszebbek". De szerintem azok is rondák. Túl vastag lett a telo kialakítása. A színek nem olyan szép csillogosak mint az IPhone XR esetében. Az legalább szép volt. Bár még aljább mivel abba kamerából is csak 1db volt. Bár ott direkt ki is jelentették amikor megjelent, hogy azért olyan, hogy olcsóbban tudják az XS-nél adni. De a felbontas ott is lehetett volna legalább 1920x1080 körüli. A 11-be. 2019 év végi telefonba meg pláne. Amikor emlékezzünk vissza egy Xiaomi redmi 6 Pro (Mi A2 Lite), Huawei P Smart megkapták ezt a felbontást 50-60 ezer forintért. Ja vagyis full HD feletti felbontast. És lazába tudják egy IPhone 6S vagy 7 teljesítményét hozni. És ezek 2017-18-as telok. No meg a 7 plus is full HD. Oké, hogy alsóbb kategóriás IPhone telo. De a xs vagy 11 proba. Meg fhd-nál jobb a kép. Akkor ezekbe lehetett volna natur fhd képernyő.

Az XS Max előnye pedig a szép felbontas és OLED kijelzo. Illetve, hogy nagy maga a telefon ami nekem annyira nem számít. De egy nagy képernyőt jobban szeretek nézni. De erre ott van a szeretet mai napig mindent tudó Ipad Air 3-mam. De telefonon is gyakran nézek videót meg játszok. Mivel sokszor kényelmesebb a telo. De a felbontas csak legyen már jó.

Viszont sajna az idő kezd eljárni felette nem kap addig frissítést illetve elvileg ios 15.4-el nem túl gyors.

Ami már jó lenne az a 11 pro / Pro Max. Vagy IPhone 12 esetleg a mini is jó lenne. De 11 pro, 12 Mini 160-170k. 11 pro Max, 12 190-200k. És sajnos minél hamarabb kellene telo illetve annyi plusz pénzt nem igazán tudok gyűjteni mostanában. Pedig a 12 dizájna, színei nagyon szépek. A 11 pro aksija talán kicsikét gyenge. Mármint az új telefonokhoz képest. Szerintem kB a 7 plussal van egy szinten. Pl az XS aksija meg egyenesen gyenge szinte. Az xr és 11 aksija jobb a méretek miatt De már az is kielégítene minden igényemet. Mert ez elengedheto. 1 napot csak elmenne. És ott már nem kéne attól félnem, hogy jajj 2 év azt vége a telefonnak na meg, hogy a kijelzo rossz minőségű. És már 3 kamera is van benne. Akkor mégis mi legyen? Melyiket vegyem, hogyha a mai naptól kezdve 4-5 évre akarok telefont magamnak. Aksit tudtommal 60-65 vagy 70% kapacitás alatt érdemes csereltettni. Bár inkább a 75-80+ az ideális. De elvileg több idő múlva veszíti el a kapacitást mint pl egy IPhone 7. Mivel kevesebbet kell tölteni.



2022. febr. 19. 06:11
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi pénzből alternatívaként inkább Samsung S20+.


Xe ha már mindenképpen Iphone kell, akkor inkább a 11.

2022. febr. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%

X szériát én semmiképp nem vennék.

11-nél ott az ultaszéles látószög és az éjszakai mód,ezek pl szerintem nagyon hasznosak tudnak lenni.A13 chip,azért jobb mint az A12.Akksi téren is sokkal jobb a telefon.

Tovább kap frissitést.Az x széria már elavult.

Te tudod

2022. febr. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

nekem XS Maxom van és nagyon szeretem. Gyors, kamerája is nagyon jó. Illetve nekem az akksija is elég jól bírja.

3 éves és 88%al napi 7-8 óra képernyő időt simán hozok vele.

Viszont ha már ott a lehetőség hogy újabbat tudsz vásárolni akkor én inkább azt választanám.

Ha nem volt még oledes telefonod akkor fel sem fog tünni hogy a 11nek LCD.

Esetleg ha mégis XS Max mellett döntessz mindenképp egy gyorstöltőt érdemes hozzá venni mert elég lassan tölt az 5W-os, kb 2 óra..

2022. febr. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
67%
11
2022. febr. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
11
2022. júl. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!