Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem tesznek a felső(bb)...

Miért nem tesznek a felső(bb) kategóriás okostelefonokra jack aljzatot?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 25. 18:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
13%

Alacsonyabb gyártási és tervezi költség.

Amúgy pár ezer Ft egy külső DAC+AMP, amik már készülnek elég kicsi méretben is lásd Apple féle átalakított, szóval aki akarja az meg tudja oldani.

Én is hülyeségnek tartom, de ameddig megoldható nincs probléma.

2022. ápr. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
17%
Nem tudom feltűnt-e már neked, de a jack aljzat magasabb, mint amilyen vastag a telefon. Hogyan gondolod ezt beszerelni?
2022. ápr. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
2-es, akkor pl. a Samsung Galaxy S9-en és S10-en hogyhogy elfért?
2022. ápr. 25. 19:03
 4/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem zavar téged, hogy azok vastagabb telefonok az átlagosnál? Minden hátrányával együtt.
2022. ápr. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nem zavar, nekem egyáltalán nem vastagok.
2022. ápr. 25. 19:19
 6/23 A kérdező kommentje:
Rettenetes, szörnyű vastagságuk van. -.-
2022. ápr. 25. 19:20
 7/23 anonim ***** válasza:
61%

Mindenkinek első dolga tokot venni, meg lehet cipelni powerbank-t is, mert a papírvékonyság miatt nem raknak bele normális méretű telepet...

Szerintem ezt kb. mindenki beáldozná.

2022. ápr. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%

#4

Galaxy S10 7.8mm vastag, van benne jack és micro sd.

Galaxy S21 7.9mm vastag, nincs benne se jack se micro sd.

(Vivo X5Max 5.1mm vastag, van benne jack és micro sd.)

Akkor miről is beszélünk? :)

2022. ápr. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
47%

Van pár ötletem:

1. Tudom hogy banálisnak tűnhet, de egyszerűen olcsóbb nélküle gyártani. Munkafolyamatot spórolnak meg a gyártósoron és nem kell megvenni egy filléres alkatrészt. Nagyon sok ilyen picike spórolás van a telefonokban és szinte minden műszaki termékben és sok kicsi sokra megy alapon ezek óriási összegeket jelenthetnek, főleg több tízmilliós gyártási volumennél.


2.Egyre nagyobb az igény a vízálló telefonokra, a jack pedig nehezíti (drágítja) az ilyen telefonok készítését. Legalábbis elvileg, magam részéről nem vagyok mérnök, de szinte kizártnak tartom, hogy nem lehetne jack dugóval együtt megoldani a vízállóságot. (No meg az egy külön kérdés, hogy tényleges vízállóságra van-e igény? Az én telefonom is papíron vízálló, de beázára ennek ellenére egyik gyártó sem ad garanciát. A cseppállóság egy valóban jó dolog, de senki sem úsztatja meg szándékosan a telefonját, akkor sem ha elvileg bírja.)


3. Gonosz leszek, de azért van egyre kevesebb telefonon, mert az Apple elkezdte :) Nem a céget akarom fikázni, nekem is iPhonem van, de ha ők nem vezetik ki a jacket, szerintem a mai napig nem jutott volna eszébe senkinek, vagy ha eszükbe is jutott volna, nem merték volna meglépni.

Na és ők miért kezdték el? Azért, mert ránéztek a statisztikákra, látták hogy a vezeték nélküli fülhallgatók piacán a kisebb eladott darabszám ellenére is sokkal nagyobb az árbevétel és vélhetően a profit is, szóval belevágtak. Csináltak egy saját vezetéknélküli fülhallgató termékpalettát, és most már ezen is tudtak keresni. Ha megveszi magának a vásárló a prémium telefont, akkor csak nem fog beleszakadni, ha most nem 10 ezerért vesz hozzá egy normális vezeték nélküli fülhallgatót, hanem 50-ért egy vezeték nélkülit. Meg hát úgyis csilivili meg vezetéknélküli, meg egyébként (gondolom) tényleg jó termék, szóval nem fogja magát átverve érezni.

Látta ezt a többi gyártó és már a következő évre megcsinálta mindegyik nagy a saját vezeték nélküli fülhallgató brandjét, amit aztán lehet tukmálni a telefon mellé, vagy csomagban árulni azzal együtt. És most már nem csak a flagship telefonoknál játsszák el ezt, hanem a középkategóriánál is. Az új Samsung A53-mon sincs jack, meg töltő se. (Na a töltő lehagyása szerintem dettó ugyanez a kategória.)

Szerintem ennek a mintájára 2-3 év múlva el fog tűnni a töltőbemenet is az iPhone telefonokról, ezzel is spórolnak majd pár centet és még több embernek lehet eladni a magasabb árfekvésű vezeték nélküli töltőket. 1-2 évig ezen fog megint mindenki élcelődni, aztán szépen átveszi a többi gyártó is, mert pénz van benne.

2022. ápr. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
47%

Ja még van egy lemaradt pont.

4. Helyet spórolnak a telefonban vele. Nem arról van szó, hogy most nem fér el (mert ahogy leírta a 8. válaszoló, bizony elfér a vékony telefonokban is), hanem inkább arról, hogy az így megspórolt kisebb helyre mehet plusz elektronika, vagy a meglévőt átrendezhetik, hogy esetleg több hely maradjon az aksinak például.

2022. ápr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!