Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért lettek ennyire méreg...

Miért lettek ennyire méreg drágák manapság az IPhonek?

Figyelt kérdés

Tényleg fél év telt el és az alap modell kerül még mindig majdnem 300 ezer forintba. Régen még amikor az IPhone 7 Plus/8 Plus voltak a csúcsok akkor a normális 32/64gb modellek ilyenkor bő fél év után megjelenés után lementek 200 ezer forint alá. Nekem IPhone 7 Black Jack 128gb-m van. És még ez is csak 250k volt. De ez mindenek a csúcsa volt. Én a különleges színe és hátlap miatt vettem meg.


Én szerettem volna venni magamnak legalább egy 256gb-s IPhone 13 Prot. De az valami isten, gazdag gyerekének tervezett készülék. Mert irreálatlanul drága. Még a 128-as is. Úgy, hogy most vehetem meg a simát. Amibe Se Lidar, Se 120Hz kijelző, se telefoto kamera, se csúcs CPU.

[link]


Ami fáj, hogy régen amikor nem volt olyan drága akkor pont, hogy verték mindenben az összes androidos telot. Viszont most a Samsung, Oppo és a Google lenyeli az IPhonet keresztbe. Csak azert veszem meg mert a rendszer bejön.



2022. ápr. 27. 23:28
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%
Azert mert ennyiert is megveszik es mert a forint arfolyama olyan, amilyen. Ha dragallod, akkor nem kell megvenni, van olcsobb alternativa. Ha igazan akarod, akkor megveszed akar hitelbol is, 48 havi reszletre 20000 forintos elofizetessel.
2022. ápr. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
20%

Van most SE is akinek olcsóbb kell, meg a régi modellek ára is esik.

És nem nyelik keresztbe, pont azért váltottam én is 10 év után IOS-re, mert annyira mégsem voltak velük megelégedve pedig próbáltam többfélét is.

2022. ápr. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
94%
Legnagyobb mértékben a kritikus nyersanyagok hiányának és forint árfolyamának köszönhető. És nem segít a 27%-os ÁFA sem.
2022. ápr. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
6%

Az iPhone 7 2016-ban jelent meg.

2016-ban 73k forint volt a minimálbér, most 133k.

2016-ban 175k forint volt a nettó átlagkereset, most 320k

2016-ban 280 forint körül mozgott egy usa dollár, most 360.

Lehet számolgatni miért kerül minden k. drágába.

Meg lehet gondolkodni hogy ha nem húzzátok be sokadszorra is a Kicsit kétharmaddal és nem térdelteti le a forintot direkt, stb. stb. akkor nem síránkoznál itt.

És akkor a kovid és az ukrán háborút még be sem vettük az egyenletbe.


"irreálatlanul drága"

102ezer forint az árából adó és egyéb járulékok amiz az állambácsinak fizetsz be.

Ausztriában ez a költség csak 80k. Hollandiában 86k, Németországban 78k, Olaszban 91k....


"Viszont most a Samsung, Oppo és a Google lenyeli az IPhonet keresztbe."

Megint nem vetted be a gyógyszeredet és ostobaságokat beszélsz. A telefon árából fogadj egy ápolót aki rendesen kiadagolja neked a bogyókat!

Melyik droidban van lidar?

Melyik samu eszi meg az iPhonet? Melyik? Az S22 ultra amelyiket még a 2020-as iPhone is megver? A 13 Pro Max ami ellen elvileg harcba küldték úgy kb mindenben is jobb. Kihozzák a legújabb, legcsúcsabb készüléket a TAVALYI procival? :D csóóóórikám... számalmas!

A szétnyizható droidokról ne is beszéljünk... azokat nem tartod irreálisan drágának?

2022. ápr. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
80%
Miért lettek ennyire drágák? Azért, mert mindenki ezt veszi... amire nagy kereslet van, annak mindig felmegy az ára. Már Fernándónak a telepen is ájfónja van, akkor mit vársz?
2022. ápr. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
91%

A #4 válaszoló írásának első felével teljesen egyetértek. Régen sem volt olcsóbb az aktuális iPhone, sőt meg mernék rá esküdni, hogy még olcsóbb is lett azóta, főleg ha a dollárban mért árát nézzük. Csak hát pártunk és kormányunk nagyban azon dolgozik, hogy földönfutók legyünk :)

Azt hiszem a mostani S22-vel esett meg az a vicc, hogy az USA-ban 100 dollárral olcsóbban jelent meg mint az elődmodell, itthon mégis magasabb árral nyitott, aztán lehetett fanyalogni, csak épp nem a gyártóra kellett volna, hanem az országunkra...


Viszont másik oldalról: iOS és Android együttes felhasználóként mondom, hogy kb. elolvadt a gyakorlati előnye az Apple telefonjainak. Ma már nagyon minimális kompromisszumokkal vannak hosszú távon szoftveresen támogatott androidos telefonok bőven az aktuális iPhone árának kétharmada-fele környékén. Az a minimális "kompromisszum" pedig a hétköznapi felhasználásban nem létezik gyakorlatilag.

Ha a minimális kompromisszumot el szeretnénk felejteni, akkor iPhone árban lévő Androidos telefonok között is lehet könyékig túrkálni, a világos semmiben nem lesznek rosszabbak náluk, mondjuk az igaz, hogy az áruk is ugyanaz lesz.


" Az S22 ultra amelyiket még a 2020-as iPhone is megver?"

Miben veri meg? Pariban nincs egymással nemhogy a 2020-as, de a 2013-mas sima iPhone sem az S22 Ultrával, de a világon semmilyen szinten. Azért maradjunk már a realitások talaján ha lehet :D

2022. ápr. 28. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
92%
Ja igen, az alap kérdésre válaszolva: azért lettek drágák az iPhone telefonok, mert már minden hasonló képességű telefon ennyibe kerül és slussz. Xiaomik vannak 450 ezrekért, Samsungok is fél milliókért, nevesincs kínai gyártók is árulnak többszázezrekért csúcsmobilt. Már-már baráti ára van így egy iPhonenak :D
2022. ápr. 28. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
22%

Nem az iPhone ára lehet a baj, hanem a fizetésed alacsony.

Én pl. nem látok benne problémát, hogy egy telefonra fél havi fizetésem áldozzam, ami majd kiszolgál 3-4-5 évig.

2022. ápr. 28. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
35%
A világ legmagasabb áfája a miénk. Ráadásul a forint egy ideje mélyrepülésben van. Nagyon magad az infláció.
2022. ápr. 28. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim válasza:
68%
Mett egy nemzetközileg túlhájpolt márka. És a komzum idióták világát éljük, egyeseknek ennyi elég az üres életükben, hogy birtokolhatják a legújabb telefont.
2022. ápr. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!