Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért lettek ennyire méreg...

Miért lettek ennyire méreg drágák manapság az IPhonek?

Figyelt kérdés

Tényleg fél év telt el és az alap modell kerül még mindig majdnem 300 ezer forintba. Régen még amikor az IPhone 7 Plus/8 Plus voltak a csúcsok akkor a normális 32/64gb modellek ilyenkor bő fél év után megjelenés után lementek 200 ezer forint alá. Nekem IPhone 7 Black Jack 128gb-m van. És még ez is csak 250k volt. De ez mindenek a csúcsa volt. Én a különleges színe és hátlap miatt vettem meg.


Én szerettem volna venni magamnak legalább egy 256gb-s IPhone 13 Prot. De az valami isten, gazdag gyerekének tervezett készülék. Mert irreálatlanul drága. Még a 128-as is. Úgy, hogy most vehetem meg a simát. Amibe Se Lidar, Se 120Hz kijelző, se telefoto kamera, se csúcs CPU.

[link]


Ami fáj, hogy régen amikor nem volt olyan drága akkor pont, hogy verték mindenben az összes androidos telot. Viszont most a Samsung, Oppo és a Google lenyeli az IPhonet keresztbe. Csak azert veszem meg mert a rendszer bejön.



2022. ápr. 27. 23:28
1 2 3 4
 11/32 Morzsi007 ***** válasza:
100%

“ Viszont most a Samsung, Oppo és a Google lenyeli az IPhonet keresztbe”


Finoman ezzel a kijelentéssel.

Az iphone-nak nyers erőben nincs párja. Olyan számítási teljesítménnyel rendelkezik, amit más pl android rendszer soha nem fog elérni, az apple mindig előrébb jár. Hogy ez a mindennapokban kihasználod vagy érzed, az más kérdés. A csúcs androidok ereje is bőven elegendő mindenre, átlag mindennapi felhasználásra, de mikor renderelést vagy konvertálást csinálsz, ami komolyabb számítást igényel, messze jobban teljesít az alma. De ezek sok embert nem érdekelnek. A Csúcs droidok mennyibe kerülnek, nem hiszem, hogy 400E-be megáll, még annyit, hogy borzalmasan veszít az árából egy év alatt akár.

Az alapmodell legyen az SE széria. A többit nem mondanám annak, mert apróbb különbségek vannak a sim és Pro változatok között.

12 (Mini) nincs 250 000 Ft. Kérdés, neked van-e szükséged Lidar szkennerre meg a többire. Annyi pluszt nem biztos, hogy ad, hogy megérje a felárat. Használtál már iphone-t? Milyet?

2022. ápr. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 Szirty ***** válasza:
75%
Minden más is drágult. Gondolom ez a hatás érinti az iphone-t is...
2022. ápr. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
0%
Infláció szónak nézz utána a szótárban. Ez az egyik. A másik, hogy a telefonok fejlődnek, mégtöbbet tudnak, már szinte mindenre alkalmas egy új teló most, és nagyon sok más eszközt kivált.
2022. ápr. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
21%

#11.Dehogy elegek, nézz meg mire képes egy SD888.

Kb. 20 perc terhelés után túlmelegszik és ennyi volt.

Apple konkrétan konkurencia nélkül nyomja évek óta.

2022. ápr. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 Morzsi007 ***** válasza:
24%
Nem akartam megsérteni senkit:))
2022. ápr. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
34%

"#11.Dehogy elegek, nézz meg mire képes egy SD888.


Kb. 20 perc terhelés után túlmelegszik és ennyi volt."


Átlagos használattal én még órák alatt sem tudtam nemhogy túlmelegíteni, hanem kézmeleggé tenni alsó-középkategóriás telefonokat.

Sőt, játékkal sem tudtam soha túlmelegíteni anno semmit. Ez megint olyan, hogy egy 10 éve a haverod anyjának kutyájától hallott sztorit mondasz tovább.


Én csak pár hónapja használok iPhonet, előtte mindig Androidom volt, de abszolút nem érzek különbséget kb. semmiben, mondjuk egy csúcs Samsunghoz képest (sőt, még egy felső-közép kategóriás kínaihoz képest sem). Itt is ugyanúgy vannak bugok, sőt a pár napos készülékemet még újra is kellett indítanom, mert egy funkciója nem volt hajlandó működni. Ilyet még filléres telefonnál sem tapasztaltam.

Cserébe van egy csokos apróság, amit egy Androidos telefon tud, ez meg évek óta nem és nem is látszik rá a hajlandóság az Apple részéről, hogy megcsinálja.

2022. ápr. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 Morzsi007 ***** válasza:
80%
Idővel megérzed, és rájössz a dolgokra, akkor nem lesz hiányosság. Vagy eladod aztán veszel magadnak való androidos mobilt.
2022. ápr. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
73%

#16.Hangsúly alsó-középkategórián van abban amit írtál, nem is arra válaszoltam amit írtam, akkor mire reagáljak?!

És hidd el használtam elég telefont hogy tudjam miről van szó, fő hobbim és érintőleges szakterület is.

2022. ápr. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
70%

"Idővel megérzed, és rájössz a dolgokra, akkor nem lesz hiányosság. Vagy eladod aztán veszel magadnak való androidos mobilt."


Mire jöjjek rá? Hogy nem képes a telefon egy stackben tárolni a navigációt a felületek között, úgy mint az Android, emiatt sosem lesz annyira egyértelmű?

Vagy hogy évek alatt nem jutottak el addig, hogy kiírják az aksi százalékát arra a baromi nagy helyre felül, ahová kb. 3x kiférne?


"#16.Hangsúly alsó-középkategórián van abban amit írtál, nem is arra válaszoltam amit írtam, akkor mire reagáljak?!"


Nem arra írtam? Hogyhogy? Azt írtad, hogy egy SD888 20 perc terhelés után túlmelegszik. Én meg leírtam, hogy nem, nem melegszik túl.

Értem én hogy a fő hobbid, de attól még az én kezemben is volt elég telefon, sőt pár éve még fejlesztettem is mindkét platformra (bár ennek kb. semmilyen relevanciája nincs, ahogy annak sem, hogy neked mi a hobbid).

2022. ápr. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
73%

#19.Már hogyne lenne relevanciája, ha fejlesztettél ismered azért hogy mire, ahogy annak is van hogy valaki ezzel (is) foglalkozik.

A túlmelegedést meg nem én állítom, hanem a szaksajtó:

[link]

És az SD888 rég nem alsó-közép kategória, azok jellemzően takarékosabb chip-k(fölig a 7-es Snapdragon meg a Diminsity széria), a csúcskategóriával már évek óta besülnek szó szerint, én erre utaltam.

Nem kell hozzá benchmark semmi, elég vele videozni.

És mi volt a válasz a gyártók részéről? Lejjebb vették a frekvenciát, meg a feszt -> teljesítménycsökkenés.

Nem vagyok elfogult, szívesen vennék Pixel-t pl. de ameddig nem tudnak egy épp kézláb konkurenciát felmutatni addig felejtős.

Nekem elég volt az SD801-es kitérő ahhoz, hogy megtanuljam hogy nem normális ha egy telefon felhevül 20-25 perc után, ugyan ez a jelenség fennáll most is, és ismétlem nem kell renderelni, de még csak játszani sem hozzá.

2022. ápr. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!