Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kimostam a telefonom!! mit...

Kimostam a telefonom!! mit tegyek?

Figyelt kérdés
sziasztok ma kimostam kb. 2 éves samsung galaxy note 8 telefonom. Ilyenkor mit csináljak? áll benne a víz. Kikapcsolni próbáltam nem érzékel a képernyő csak zölden vibrál. az üveg hátlapot hogy kell leszedni? úgy hogy ne törjön el? az a baj hogy mosás végén vettem észre éppen a centri közepén :( most akkor hogy szedjem szét?

2022. máj. 13. 16:12
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Az írásod alapján nedves volt a mobil, amikor bekapcsoltad.

Alap, hogy csak teljes száradás után szabad megpróbálni.

2022. máj. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
nem volt nedves még most is megy mert az alaplapot még lámpa alatt is szárítottam a kijelző ment tönkre be van folyva
2022. máj. 13. 18:32
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
A fertötlenítöszer a fémrészeket marja meg, a körömlakkoldó a müanyagot is oldja, a fogkefe meg összekaristolja a felületeket - ennyi böven elég ahhoz, hogy ki lehessen dobni.
2022. máj. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
45%

a rizst tovább kell rajta hagyni, annak több idő kell.

ahogy olvasom a vasaló kimaradt,

elfelejtetted kivasalni szárítás után.

2022. máj. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Keress rá: T&T informatikai kft. Profi a srác! Ha valaki, akkor ő meg tudja menteni a telódat.

Ilyen esetekben a legbölcsebb, ha - amennyire csak lehet - áramtalanítod (sajnos a telefonba gyógyított akksik idejében ez már nem egyszerű, bár egy teljes mosás ideje alatt már úgyis túl sokat károsodott, szóval... sokat már nem javít a helyzeten), és meg kell kezdeni a kiszárítást.

A rizses módszer azért közel sem olyan nagy csoda, mint amekkora nimbusza van. A rizspor istentelenül el tudja tömíteni a réseket, ellenben nincs semmiféle mágikus "vízvonzó" tulajdonsága. Nem fogja a teló belsejéből "kiszívni" a vizet, annyi, hogy ami kicsöpög, azt magába szívja. De egy jobb nedvszívó hatású papírtörlő is megteszi ugyanezt, és nem is lesz tele kosszal a készülék belseje.

A szétszedéssel meg az a gond, hogy aki nem gyakorlott benne, az egy youtube-videó alapján sem valószínű, hogy tökéletesen meg tudja csinálni. Sőt, lehet, hogy pont azzal rontja el teljesen. Ilyen magánakciókba csak akkor érdemes kezdeni, ha nem baj, ha tönkremegy az eszköz.

2022. máj. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
87%

Csak az időd fecsérelted a szétszedéssel.

"Az alkoholt nem véletlenül ajánlották, az ugyanis az nedvszívó."

Nem nedvszívó, de kiszorítja a vizet, és nincsenek benne vezetőképes ionok.

Nem a nedvesség a probléma alapvetően, hanem az elektromos vezetés, és az elektrokémiai korrodálás. Ha pl. nem lett volna benne akki és úgy mossa, nem lett volna baja, száradás után működne rendesen.

2022. máj. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
78%
legközelebb mosás előtt érdemes az aksit kivenni.
2022. máj. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
ismerem azt az embert ő csinálta meg a laptopom zsanérját ami eltört. de ő megcsinálta és azóta jó. na de nekem nem fontos hogy működjön a telefon csak az adatokat akartam leszedni és így neki kellet álnom mert ugye be volt kapcsolva az ázás után mert nem tudtam kikapcsolni. de a telefon megmenekült és az a legjobb testvéremnek van egy note8 telefonja ami leesett és többet nem kapcsolt be szervízbe azt mondák eltört az alaplap vagy valami ilyesmi. de a kijelző működik ami rajta van csak ugye meg van repedve de attol jó elkértem tőle és az én alaplapom beletettem abba a telefonba és működik nem is melegszik minden hibátlanul működik így az alaplap megúszta!! És a telefon napi használatbafog kerülni. Amúgy muszály volt beáztatnom mivel már erősen el volt korrodálva az alaplap . Úgyhogy az se lett volna baj ha elromlik mert az adatokat visssza tudtqam volna szerezni felhőböl de ez csak utólag jutott eszembe. innentől a telefon működik és semmi baja. szerencse hogy volt egy donor telefon a családba aminek a kijelzője még működik.
2022. máj. 13. 20:57
 29/33 anonim ***** válasza:
31%
Semmiképpen se hallgass #3ra, veszélyes lehet ha felmelegíted. Amúgy szerviz.
2022. máj. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
már működik a telefon nem kell szervíz semmi baja kapott egy törött de működő kijelzőt
2022. máj. 13. 21:46
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!