Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tényleg vannak olyan titkos...

U. Xorter kérdése:

Tényleg vannak olyan titkos telefonszámok, amiket ha beüt az ember, le tudja kapcsolni az adótornyokat?

Figyelt kérdés
Vagy például felkapcsol/elindít valamit?

2022. máj. 31. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Nincsenek. Ezeket egy zárt hálózaton vezérlik, amit ugyan azok a tornyok lőnek amik a telefonod jelét is adják, de azt te egy mezei telefonnal (vagy modemmel, bármivel ami sim kártyát fogad) nem látod.
2022. máj. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Ami titkos, arról nem tudhatsz semmit, oksi?
2022. máj. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Ezt te sem gondolhatod komolyan...
2022. máj. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vannak ilyen telefonszámok. Mondjuk én nem használnám az adótorony kifejezést ( egyébként is kétirányú a kommunikáció), nevezzük a kedvemért bázisállomásnak.

Minden szolgáltatónak van egy vagy több felügyeleti központja, ezt általábon NOCnak hívják ( Network Operation Center ). Ha azt felhívod akkor ott el tudod érni, hogy lekapcsolják vagy elindítsák adott bázisállomás celláit. Sőt, ha rimánkodsz akkor még antennát is tud neked dönteni ha RETes az adott szektor.

Persze puszira nem csinálják meg, alapos indok kell hozzá: én általában egy ütemezett munkára szoktam hivatkozni aminek van egy jól bezonosítható száma.

2022. máj. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van olyan ami bekapcsol , elindít valamit
2022. jún. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Szia!"

Szervusz!


"Köszönöm szépen a hasznos választ!"

Nincs mit, nem túl hasznos szerintem :)


"Megkérdezhetem, hogy ezt esetleg a foglalkozásodból kifolyólag tudod?"

Igen, munkám része.


"Valamiért azt képzeltem, hogy elég csak beütni és tárcsázni őket, mint egy detonátornál."

Maga a telefonszám - bármely mobilhálózaton ( 2G,3G,4G,5GNSA,5GSA) transzparensen kerül elküldésre a bázisállomás szempontjából. Te sem látod az internetszolgáltatód szerver admin felületét amelyen keresztül kizúzol az internetre. Persze lehetne csinálni egy olyan kütyüt amit pl ha felhívsz akkor lekapcsolja mondjuk a tápot, de ilyen nincs.


"Egy civil mit tud elérni egy ilyen számmal, ha elég ügyes?"

Őszintén semmit. Sokkal könnyebb fizikailag odamenni egy tönkretenni egy távközlési berendezést - pl egy szektorsugárzót.


Másfelől mit érsz el ilyen szabotázzsal? Lehet, hogy valaki éppen mentőt hívna és meghal mert te éppen szabotőrt játszol.

2022. jún. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!