Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik okostelefonokban van...

Melyik okostelefonokban van gyárilag automata hívásrögzítő funkció ami bluetooth kihangosítóval is jól működik?

Figyelt kérdés

- Elsősorban az olcsóbb-közepes kategóriában keresgélek, nincs különösebb nagy igény a telefonáláson és pár alapfunkción kívül.

- Androidos legyen.

- A hívások rögzítése bluetooth kihagosítóval is jól működjön.

- Automata legyen, vegyen fel minden telefonhívást magától, ne kézzel kelljen elindítani a felvételt.

- Gyárilag beépített hívásrögzítő funkció legyen, utólagosan telepített app nem érdekel.



2022. jún. 11. 17:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Ma kapható telefon legyen, újat szeretnék vásárolni.
2022. jún. 11. 17:45
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem akarlak lelombozni, de szerintem nem fogsz ilyet találni. A google az Android 10 óta nem engedélyezi a hangfelvételt, nemrég pedig az ehhez szükséges API-t is letiltotta. Csak olyan telefonok jöhetnek szóba, amik saját tárcsázó alkalmazást használnak. Ezek közül a Xiaomi nem támogatja az automatikus hangfelvételt. Lehet, hogy van olyan gyártó, aminek a saját alkalmazása igen, de személy szerint csekély esélyt látok rá - azért remélem, lesz válaszoló, aki tud ajánlani ilyet!


Az általad megkívánt funkció egyébként adatvédelmi okokból erősen necces, ezért nem érhető el. Nyilván vannak olyan helyzetek, ahol teljesen természetes igény és hasznos (mondjuk ha a futár hív menet közben, hogy hozza a csomagot, akkor rögzítse nyugodtan, hogy a 4921-es kapucsengőt nyomja meg, nyilván nincs lehetősége felírni - szerintem te is hasonló cipőben járhatsz), de az is védhető álláspont, hogy engem senki ne vegyen fel engedély nélkül. A legegyszerűbb megoldás pedig ilyenkor a hangfelvétel letiltása. Talán ha elég nagy problémát jelent ez a nagy cégeknek (DHL, UPS, Domino stb.), akkor előbb-utóbb elérhető lesz egy olyan funkció, ami automatikusan bemondja, hogy ki keres és hogy rögzítené a beszélgetést, ha meg ebbe nem egyezek bele, akkor lerakom (és nyilván keresztet vetek a csomagomra, de hát jogom van hülyének lenni).

2022. jún. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ájfónokban soha nem is volt hívásrögzítésre lehetőség sem gyárilag, sem appon keresztül.

Andridokon a régebbi verziókban volt lehetőség, de a GDPR szabályok bevezetése óta már az újadd android verziókban sincs.

Olyan készüléket biztosan nem találsz már ami ezt tudja és bele van ütve a CE jelzés. Tehát csak valami kínai belpiacos telefont kéne keresni... amit meg ie kéne tudni rendelni magyarországi címre és nem ártana ha lenne angol nyelv is benne, ami a kínai belpiacosokon nem szokott lenni, mert minek?

A legjobb megoldás fülesre irányítani a hívást (iPhoneonon ez lehetséges, de gondolom androidon is van lehetőség rá) és egy bluetoothos megoldással - vagy vezetékessel - "lehallgatni" a beszélgetést.

Ám, ahogy 2-es is írja, adatvédelmi problémák merülnek fel. Nem elég bemondani hogy rögzített a vonal! A megszerzett adatokat kezelni is kell, tárolni, visszakereshetővé tenni - a hívó későbbi kérésére kiadni, a törvényben meghatározott időn túl (általábn 30 nap) pedig megsemmisíteni (és ezt is dokumentálni). Szóval gondold át mit is szeretnél mielőtt beleszaladsz egy pofonba.

2022. jún. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kínai belpiacosnál az sem biztos, hogy működik-e a magyar hálózatokon.
2022. jún. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az adatvédelmi dolgokkal tisztában vagyok, csupán technikai segítségre van szükségem. A felvételekre nincs sokáig szükségem, saját magamnak kell visszahalgassam pár órán belül a benne megbeszélt adatok miatt. Vezetés közben nincs lehetőségem jegyzetelni.


Emiatt nélkülözhetetlen a felvétel, mindenképpen megoldást kell találjak erre. Jelenleg is egy régi telefont használok erre a célra évek óta, de öregszik az akkuja nagyon, és egyre gyengébb. Így gondoltam veszek újat. De akkor marad az akkucsere, a telefoncsere helyett.


Egyébként olyasmi telefonra gondoltam, mint pl a Xiaomi Redmi 6, van ilyen a családban, és abban gyárilag van felvevő a tárcsázóban. Örülnék ha volna még valamelyikben ilyen funkció.

2022. jún. 11. 22:13
 6/8 anonim ***** válasza:

Én Huawei P20 Pro-n használtam utólagosan telepített gyári felvevőt, ami automatikusan felvette a hívásokat. Bt kihangosítón viszont nem tudom, mennyire működik.

Szerintem P30 szérián is működik.

2022. jún. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
diktafon mindent felvesz ha kihangositod.
2022. jún. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#5: Xiaomi Redmi 10-ben már nincs felvétel lehetőség a tárcsázóban.


Valószínűleg tényleg egy diktafon-app lenne a legbiztosabb, ami csak a te hangodat veszi fel, úgyhogy adatvédelmi szempontból is rendben van. Persze ehhez el kell ismételned a hívó által megadott adatokat, de szerintem ez teljesen rendben van, számomra inkább azt sugallná, hogy precíz vagy, mert megerősíted az információkat.

2022. jún. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!