Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan lehetséges az, hogy a...

Hogyan lehetséges az, hogy a Xiaomi Redmi telefonoknál a 6 és 10-es szériát nem szidta senki, viszont a többi szériával több mindenkinek van baja?

Figyelt kérdés

Elvileg maga a miui operációs rendszerre hurrog mindenki. Mert bugos és akadós. Viszont vannak olyan Xiaomi telefonok amik random tönkre mennek. Vagy max 2 évig bírják. Viszont a Redmi 10 és 6-os. Meg a régi 4 és pláne előtte lévő Redmi telefonokról nem nagyon halottam ilyet. De most pl a Redmi Note 11 és Note 11 Pro megint problémás több mindenkinek ment tönkre 1 hét alatt meg bugosak.

Akkor most azok a Redmi sorozatok ilyen jól lettek volna optimalizálva?

Persze a Redmi Mi Note 10-et ne számítsuk ide. Mert ez a Redmi Note 9-es szériával jött ki. És nagyjából a Redmi Note 9 Pro és Mi 10 Lite/10T Lite között kellett volna lenni. Tehát olyasminak kellett volna lennie mint most a Poco X3 Pro vagy X4 Pronak, egy jó középkategóriának. Viszont optimanizálásban és minőségben nem volt a Mi telefonok szintjén. És a Poco X4 Pro is jobb szerintem. Pedig elvileg a Poco X3 NFC fölé próbáltak belőni a kamerája viszont jó volt nagyon. De sokan nem szerették.

Nekem pedig Xiaomi Redmi Note 8-am volt. És nekem ezek voltak vele a gondjaim. Néha teljesen magát irányította, bugolt, akadt, néha kifagyott leállt, kamera tudott nagyon rossz képeket lőni.



2022. jún. 22. 17:48
1 2
 1/12 anonim válasza:
85%

Számomra azok nagyon nagy donwgrade-ek, főleg videózás téren. Nekem os RN8-am volt, de már elég is volt számomra. Nem valami minőséfiek, mint mondjuk egy Samsung telefon, egyrészt pont emiatt is olcsóbb akármelyik Redmi-telefon. A MIUI meg mostanság ilyen, sőt a MIUI 11 után lett csak mégrosszabb számomra, főleg alsó-középkategótiás telókon. Pl. nem értem miért nem lehet rlérni a slit screen-t, egy ALAP ANDROIDOS FEATURE.


De a kérdésre a válaszom: igazából már rég megmutatkozott az, hogy melyik milyen volt, szerintem nagyon a Redmi 5-széria utániak nem igazán voltak lenyűgözőek a lépések. A Redmi (mára már) márka direkt az olcsóságra megy, tehát nem is csodálom, hogyha tönkre is ment néhány modell. És nemcsak szoftver téren gondolom ezt, hanem anyaghasználat szempontjából is. A Poco meg szintén ilyesmi, rosszabb alkatrészek, csúcshardverrel.


Mondjuk a MIUI alapból us már kaki, úgyhogy jobb is volt lecserélnrm egy Galaxy A52-re. 👌

2022. jún. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
1-es vagyok ismét: fuh most lehet össze-vissza írtam dolgokat, úgyhogy emiatt ne haragudjon rám seni se xd
2022. jún. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Engem egy dolog érdekel egy okostelefonban és már tuti beírtam ide vagy ötször: az azonnali értesítések. Nem 5 perc múlva, nem 1 óra múlva, nem a telefon felébresztésekor, azonnal.

Ezt se a 8T, se a 9, se a 9 Pro nem tudta teljesíteni, de egy 4.4-es androiddal futó Lenovo A319 vagy Samsung Tab E igen. Hogy lehet ez?

Ez nem beállítási probléma, ez egy javítatlan bug (legalábbis 12.5-ig).

Innentől nekem a Xiaomi nem opció többé, hiába olcsóbbak a konkurenciánál.

2022. jún. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
11 és xiaomim van, a proximity sensoron kívül semmi baja sincs. Amennyibe került nekem ez újonnan (22x1680) ennyi belefér. Én nekem nincs semmi más bajom vele.
2022. jún. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kérdező pontosan én is ezt vettem észre, hogy a 6-os széria volt az utolsó. Tartós, használható darab. Igaz ez a széria nem hozott nagy fejlődést az 5-höz képest. Pláne a Redmi Note 6 ugyanazt a procit kapta mint a Note 5. De ebben a szériában legalább kijavitották a bogukat. Bár a Redmi 6X és a Redmi 6 Pro eléggé jól sikerültek mindenben. De ezeken nem MIUI futott. A Redmi 6 meg 6A-ba lévő Helio procik pedig akkoriban még egy erős középkategóriás CPU-nak számítottak, legalábbis a sima 6-ban.

Illetve ezek sokkal jobban lettek ezen kívül mindenben.

Nekem a Redmi Note 6 Promra mindig kijöttek az értesítések. Addig ameddig nem frissítettem a miuit.


Egyébként utána jött a 7 és a 8 azok tényleg hamar tönkre mentek. A 9 az azért már jobb, de ott meg inkább a miui kavart be. A 10-es széria tényleg nagy előre lépés lett. Már az alap Redmi 10 kapott 90Hz kijelzőt. Sokkal erősebb hardver meg kamera került bele mint a 9-be. Illetve a miui 12.5 tényleg nem volt olyan bugos. Viszont a 11-es széria valamilyen szinten vissza lépés a 10-hez képest. Ugye szerintem sokan tudja, hogy mi. A sima Note 11 tényleg olcsó kínai kB Cubot kategória. És a miui 13 megint bugosabb lett. Ebből a felhozatalbol a Redmi Note 11 Pro+ 5G az egyetlen szóra meltathato darab. Mivel ez tekinthető mindenben előre lépésnek. Alapból miui 12.5 van rajta. Amit szerintem addig ne frissítsen senki ameddig van rá biztonsági frissítés. Majd Max utána, ha nagyon fontos. Viszont szerintem nem éri meg mert ugyanannyiert ott van a Xiaomi 11T ami mindenben jobb mint ez.

2022. jún. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én egyetlen bugot sem vettem észre a 11 liteommal az OS-ben, igaz nem is frissítettem rögtön, most 13.0.8 stable van rajta. Mégis milyen bugokrol beszélünk?
2022. jún. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Pedig a 13-ban reménykedtem eddig, ami augusztusban jön ki 9 Pro-ra. Legalább az értesítéseket kijavították?
2022. jún. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7 Nem sőt még rosszabb lett mint a régebbi OS-ken! Persze nekem a Redmi Note 6-mra már nem elérhető. De van ismerősöm aki megvette a Poco X4 Prot és ő mutatta a rendszer hibáit, köztük ezt is. A MIUI 12.5 sokkal kevésbé volt rossz.

Az a baj, hogy én meg Xiaomi 12X-et vennék. Remélem, hogy felső kategória lévén ott nekem az ertesitesekkel lesz a legnagyobb bajom. Bár örülnék ha azzal sem lenne gond.

2022. jún. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#6 Melyik modell van meg a Mi 11 Liteból?
2022. jún. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9


Xiaomi (nem mi) lite 5g ne

2022. jún. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!