Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Androidot vagy iost könyebb...

Androidot vagy iost könyebb kezelni?

Figyelt kérdés
Mindkét fél mást mond,nincs egyetértés.
2022. júl. 23. 19:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Kinek melyik rendszer jön be jobban, ez egyénfüggő, nem lehet konkrétan eldönteni, hogy ténylegesen melyik a jobb, kinek ez, kinek az! Rajtam kívül mindenkinek iPhone van a családban, én vagyok egyedül Androidos, de véglegesen sosem váltanék!

Például ha sógoromnak mutatok a neten egy jó telefont, mosolyogva annyit mond rá: “csak az a baj, hogy nem iOS van rajta!”

Pár hónapja betört a régi telefonom kijelzője, és amíg nem veszek újat, addig netezni meg ébreszteni megkaptam anyám régi iPhone 5S-ét. Ha a gyenge üzemidőt meg a bővítés hiányát nem nézzük, csak magát a szoftvert, akkoris kapásból legalább 6 dolog, ami vagy tényleg nincs rajta, vagy csak én nem találom, de mindenképp megváltás lesz nekem újra az Android !

2022. júl. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

ma 11:49


Ezt ki mondta hogy kábelen? OTG és pendrive ennyi

2022. júl. 24. 14:02
 13/21 A kérdező kommentje:

ma 12:39


A többi kommentelő szernt semmi különbség nincsen a 2 rendszer között.

Maradj az ios-nál!

2022. júl. 24. 14:04
 14/21 anonim ***** válasza:
Otg iPhoneon is működik.
2022. júl. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"megkaptam anyám régi iPhone 5S-ét. Ha a gyenge üzemidőt meg a bővítés hiányát nem nézzük, csak magát a szoftvert, akkoris kapásból legalább 6 dolog, ami vagy tényleg nincs rajta, vagy csak én nem találom, de mindenképp megváltás lesz nekem újra az Android !"


Ember, az 5S óta volt 6, 7, 8, X, 11, 12, 13 és most jön majd szeptemberben a 14. Ne csodálkozz, hogy egy sok-sok generációval ezelőtti, már régóta szoftverfrissítést nem kapó, ezer éves telefonon hiányosságok lesznek :D Ez egy 9 éve megjelent telefon, keress elő egy 9 éves androidos telefont és ha működik, akkor keresd meg szépen ott is a hiányosságokat :D

2022. júl. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
49%

#11 vagyok. Most közben a videófelbontás beállítását megtaláltam, de hosszabb művelet, mivel nem a kamera közvetlen menüjében van, hanem külön a Beállításokban! Fénykép felbontása még ott sincs! Touch ID vagy jelkód kérelmének, valamint predikatív szövegbevitel ellenőrzésének a kikapcsolása, screenshot - ezekkel mi a helyzet? Szöveg kijelölése - ha akarja a rendszer, engedi, ha nem, akkor helyette egy nagyítót tesz oda! Írás folyamatos nagybetűkkel - szintén ha akarja, engedi, ha nem, akkor minden egyes betűnél rá kell nyomni a felfelé-nyílra! Ismert oldal vagy sem, ha a rendszer nem tartja biztonságosnak, akkor vagy nem engedi használni (például Videa), vagy eleve meg se nyitja, legalábbis magyar oldalak esetében!

Akármilyen régi telefon, Androidnál sose ütköztem ilyen falakba, és minden funkció jóval közvetlenebb, nem tudom milyen a mostani iOS-verzió, de én maradok az Androidnál! Ezt mondtam, hogy kinek melyik, de összehasonlítva igenis van köztük különbség!

2022. júl. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

A billentyűzet dolgai meg a kamera beállításai ugyan úgy megvannak a 15.6-os verzióban. Ezen a téren nem fejlődött semmit. Androidon is meg itt is Switkey-t használok, de sikítófrász kerülgetett, hogy nem úgy működik ahogy megszoktam.

A szövegkijelölés szerintem frankó, screenshotra én egyszerűen megkérem Siri-t, hogy végezze el. Veszélyes weboldalra andoridon is kaptam figyelmeztetést, igaz néha nem értettem, hogy egy addig működő oldal, hogy lett veszélyes egyik napról a másikra, majd aztán pár perc múlva ismét jó lett (egyébként kipróbáltam a Videa az most pont ment Safarin és Firefoxon is)

Még ezen a friss verzión is akad 1-2 "hiányosság" az androidhoz képest. De hát az elmúlt 6 évben azt használtam, ios-t meg csak 4 hete használok újra.

2022. júl. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
77%

"kamera közvetlen menüjében van, hanem külön a Beállításokban! Fénykép felbontása még ott sincs!"


Az androidos telefonoknál nem is egységes ez a beállítás. Az iPhoneban legalább következetesen van eldugva :P (Mellesleg ki és mi a fészkes f..szért állítgatja a videó és a képek felbontását?)


"Touch ID vagy jelkód kérelmének, valamint predikatív szövegbevitel ellenőrzésének a kikapcsolása, screenshot - ezekkel mi a helyzet"


Mi a helyzet? Mi a kérdés? Ki lehet kapcsolni az összes általad írt dolgot. A screenshottal meg nem értem mi a baj. Nem működik?


" Szöveg kijelölése - ha akarja a rendszer, engedi, ha nem, akkor helyette egy nagyítót tesz oda!"


Nem tudom mi lehet ez a nagyító dolog, életemben nem láttam. Mindent ki tudok jelölni.


"Írás folyamatos nagybetűkkel - szintén ha akarja, engedi, ha nem, akkor minden egyes betűnél rá kell nyomni a felfelé-nyílra! "


Őőőő... nem? Nem tudom, hogy azon a 9 éves telefonon milyen billentyűzet van, de ha nem tetszik, akkor csakúgy mint Androidon le lehet cserélni. Letöltheted mondjuk a Gboardot. (Mellesleg nekem sem a kedvencem az iPhone alap billentyűzete.)


"Ismert oldal vagy sem, ha a rendszer nem tartja biztonságosnak, akkor vagy nem engedi használni (például Videa), vagy eleve meg se nyitja, legalábbis magyar oldalak esetében!"


Nekem megnyit mindent. Szerintem az ezer éve nem frissült 5S-edet egy ezer éve nem frissült böngésző van és azzal van a probléma. Vagy csináljak róla képernyőmentést, hogy meg tudtam nyitni a videát? :D


" de összehasonlítva igenis van köztük különbség!"


Te te most egy 9 éves telefon x éves oprendszerét hasonlítod egy mai Androidhoz. Ha előkaparom a fiókból a régi Note 4-em, amin valami 4-es Android fut, annak se lesz túl köze a maihoz.

Persze, van különbség, mert hújj, lehet hogy máshogy kell képernyőmentést csinálni, meg más a default billentyűzet, de ezek nem valódi irányításbeli különbségek. Ezek különböző szoftverek (billentyűzet), vagy különböző beállítások (képernyőmentés).

2022. júl. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
77%
Oké, mégis cáfolom a frankón működő kijelölést. Egy facebook posztból szerettem volna kimásolni csak az e-mail címet. Hát nem lehet. Csak az egész posztot. És nagyító sincs.
2022. júl. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
77%

De édes istenem, a Facebook egy app. Mi köze van az oprendszerhez? Attól, mert a facebook fejlesztői lustaságból vagy szándékosságból így csinálták meg a másolást, attól még nem nehezebb kezelni az oprendszert.

Nyiss meg egy másik appot, aztán majd ott engedi, mert ott pont volt agyuk a fejlesztőknek. Én megnyitottam az Outlookot és enged szöveget kijelölni. Na most akkor mi van?

Keressek olyan Android appot, ahol fordított a helyzet és az iOS engedi a szavak kijelölését, az androidos verziója meg nem? (Nem fogok...)

2022. júl. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!