Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung VS iPhone? Melyiket...

Samsung VS iPhone? Melyiket miért?

Figyelt kérdés

2022. aug. 10. 07:43
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Régen Samsungom volt, aztán leváltottam iphonera, számomra ezerszer jobb. Egyszerűbb, letisztultabb, ráadásul az első iphoneom 5 évig bírta, akkor se volt nagyon semmi baja, csak már szerettem volna egy újat (max egy akksi csere fért volna rá) Lehet azóta a Samsungok is fejlődtek, de én már nem tudnék visszaszokni rá.
2022. aug. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Én Samsungot veszek mindig, rugalmasabb az android, plusz nekem jobban tetszenek a telefonjaik. Ráadásul nekem sokszor jól jön munka közben, hogy nem korlátoz mindent az ios és nem szakítja meg a feladatokat ha épp lezárom vagy megnyitok egy másik felületet. 2-3 évet hibátlan elfutnak, olyankor meg úgyis cserélem, mert lejár a hűségidő és nézek valami jobb szerződést.
2022. aug. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Morzsi007 ***** válasza:
70%

“Ráadásul nekem sokszor jól jön munka közben, hogy nem korlátoz mindent az ios és nem szakítja meg a feladatokat ha épp lezárom vagy megnyitok egy másik felületet.”


Mit korlátoz egy iphone a munkád közben és mit szakit meg, ha lezárod? Kiváncsi lennék rá. Elhiszem, hogy jobban bejön az android, mert mindenki más, de amit leírtál, azzal nem értek egyet.


Kérdező millió ilyen kérdés volt már.

Ha szeretsz mindent testre szabni, beállításokban mutyizni jobban bejönnek a nagy méretű mobilok és dizájnban a Samsung formája tetszik, akkor vedd azt, ha egyszerűbb kezelhetőséget, kevesebb funkciót szeretnél, stabil rendszert, és bejön az Iphone formája, akkor válaszd ezt.

12 éve iphone felhasználó vagyok, én nem váltanék androidra, mert nekem sok a felesleg a rendszerben, nem ehhez szoktam. Pl bármilyen fájlt törölhetek, olyat is, ami a rendszerhez tartozik, ios-en nem is látsz ilyen fájlokat vagy fizetésnél 2x megnyomom az alvó gombot, arcazonosítás és érinthetem is a telefont, nem kell NFC-t kapcsolgatnom (nincs ilyen IOS-ben), meg engedélyezni, meg belépni sehova. Apple TV-vel, airpods-cal meg minden BT eszközzel hibátlanul működik, stabil, gyors kapcsolat, egyből látja a másikat, kapcsolódik. Okos eszközök vezérlése akár Sirivel,, vagy parancsokkal használom minden nap, szépen működik .

Nekem ez jött be és ezt szoktam meg, de biztos vannak funkciók, ami androidon jobban működik, egyik sem tökéletes, mindegyiknek vannak hibái és nincs olyan, hogy legjobb. Neked kell döntened. Én iphonet választanám, más valaki meg droidot. 🙂

2022. aug. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Kizárólag iPhone.


Elsősorban megbízható és egyszerű rendszer miatt (ami még sok év után is megkapja az új frissítéseket), a minőség és anyaghasználat miatt.


2022-ben nem szeretnék pl. egy műanyag borítóval készült telefonnal élni. Persze, vannak jobb androidos készülékek is, itt is van csúcskategória, de lehet bármilyen minőségi anyagból, bármilyen csúcstechnológiás kamerája, akkor is egy számomra logikátlan és megbízhatatlan rendszer van rajtuk.


2 éve átálltam a Windowsról is az Apple Macbookjára, fogalmam sincs, annyi éven át, hogy tudtam a Windows rendszerén élni. Ugyanúgy mint az iPhone, iPad stb, a Mac sem fagy le soha, nem lép ki az alkalmazásból, nem lassú, nem gondolkozik. Egyszerűen mindegyik csinálja amit "kértem" tőle.

2022. aug. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez teljesen egyéni preferencia kérdése. Volt csúcs Samsungom is és iPhonom is. Ha lehet ilyet mondani, akkor a Samsung az androidos telefonok "iPhoneja". Ők adják a leghosszabb szoftvertámogatást, van annyi erőtartalék a telefonjaikban, hogy ki is szolgálnak 4-5 évet, jó gyári kiegészítők vannak hozzá (óra, fülhallgató, tablet), van normális szervízhálózat és használtan is viszonylag jól tartja az árát (a többi droidos telefonhoz képest).

Plusz még az is örömteli a Samsungnál, hogy a csúcskészülékeinél van átmenet a kompakt méret (S22) és az óriás (S22 Ultra) méret között.

2022. aug. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Android vagy IOS, igazából ez a kérdést. Nekem mindkét márkám van, amúgy a Samsungot szeretem jobban, az Android nyújtotta szabadság miatt. Minőségre nem találok különbséget a 2 márka között. Ár-érték arány is nagyon hasonló (középkategóriánál a Samsung jobban megéri, de felsőkategóriában nagyjából hasonló az árazás). A családban egyébként a Samsungok valahogy tovább bírták szervíz nélkül: egyik 7 évet bírt szervizelés nélkül, egy másikat pedig leejtés miatt kellett szervizelni úgy 3 év után. Valahogy az appleökkel több gondunk volt, főleg az akkumulátorral, de egyéb problémák is fel léptek(pár gyári apróság szoftveresen. Attól függetlenül, az ihone sem rossz minőség (akkucseréket leszámítva). Talán annyi hátrànya van, hogy drágább szervizelni a Samsungnál.
2022. aug. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%

Utolsó, te akkor szarul vásárolhattál, 10 év iPhone használat alatt, soha egyik sem volt szervizben. Most adjuk el a párom 2 éves iPhone 11-ét aminek 98%-os az akksija és a napi átlaghasználat 6-7 óra.


Gyári apróságokkal sem találkoztam sem szoftveresen, sem fizikailag.


Persze, ha az ember nonstop töltőn hagyja a telefonját, meg egész éjszakára, akkor az összesnek romlik az akkumulátora.


Ellenben a céges telefonom egy Samsung A72, amivel gyűlölök dolgozni, lassú lefagy és kidob az alkalmazásokból.

2022. aug. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Utolsó, te akkor szarul vásárolhattál, 10 év iPhone használat alatt, soha egyik sem volt szervizben. Most adjuk el a párom 2 éves iPhone 11-ét aminek 98%-os az akksija és a napi átlaghasználat 6-7 óra."


Nem nekem válaszoltál, de muszáj reagálnom erre. Egyszerűen fel nem foghatom, hogy hogy gondolhatják azt az emberek, hogy valami nem történhet meg, csak azért mert velük nem volt ilyen. Hány telefonod volt? 3? 4? 5? És akkor mi van, ha ebből egyiknek sem lett baja? Attól nem lehet rossz a többi millió telefonból x darab?

Nálunk is van még napi használatban 7 éves Samsung és nyilván gatya az aksija, de működik.


A 2 éves telefon, 98%-os aksija pedig egyetlen dolgot jelenthet: rosszul méri a telefon az aksi állapotát. Ha nem használná semennyit a telefont, csak állna egy számára optimális töltési szinten kikapcsolva 2 évet, akkor is többet romlana a kapacitása 2%-nál.

(Az én 4 hónapos iPhone 13-nak is már 99%-os az aksija a saját tippje szerint. 2-3 órás képernyőidőkkel és napi 20-25 perc töltéssel, 40-90% között tartott aksival.)

2022. aug. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Morzsi007 ***** válasza:
50%

40-90%-os töltöttség teljesen felesleges. Csak magadat szívatod.

Te tudod.

12 Mini, aminek kicsi aksija van és nem olyan jó az energiafelhasználása, mint a 13-as szériának, fél évig 100%-os aksi kapacitást produkált, hogy töltöttem.? 5-10%-ig merítve, 100%-ig töltve. 1-2,5 naponta volt töltve.

2022. aug. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"40-90%-os töltöttség teljesen felesleges. Csak magadat szívatod."


Tudom. Szimplán a használati és töltési szokásaimból következik. Reggelente rádobom 20-25 percre a töltőre, aztán addig megy, ameddig megy.


De igazából arra akartam kilyukadni, hogy eléggé tájékoztató jellegű az a szám, amit kiír. Sokszor nincs köszönőviszonyban a valósággal.

2022. aug. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!