Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone 13 vagy Iphone 13pro?

Iphone 13 vagy Iphone 13pro?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Melyik készüléknek van jobb akkumlátorja?

Fontos hogy jó képet és videót készítsen nappal-ejszaka is de nem várok el csúcs kategóriát.

Átlagos dolgokra használnám fb, insta, néhány játék és így ennyi

Melyiket válasszam?



2022. aug. 15. 22:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva:

Üzemidőben kb. ugyanott van a két modell. A Pro aksija kisebb, de elvileg a kijelzője miatt kevesebbet tud fogyasztani.

Én átlag felhasználásra kizártam Pro-t az én esetemben, mivel... BAROMI NEHÉZ. Fogj kézbe egy ilyen telefont, engem azonnal elriasztott.

2022. aug. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Az én telefonom 6 grammal nehezebb a 13 Pronál, elbírom! :D Nem azon a 20-30 grammon múlik, ami a 13 és a 13 Pro közt van.
2022. aug. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én sem azt mondtam, hogy nem bírom el, de nekem zavaró.


Egyébként bővebben kifejtve: mindkettőben ugyanaz a főkamera tudtommal és a képfeldolgozó algoritmus is, szóval ha ezzel készíted a képeidet és videóidat, akkor ugyanolyanok lesznek. És hát bizony mindkettő tekinthető csúcskategóriának. Nem a legjobbak a piacon, de nem túl sokan utasítják maguk mögé őket. Kettő dologban tud többet fotózás szempontjából a Pro:

- Van benne telefotó kamera. Tehát van egy olyan lencse, amin alapból van egy 3x-os optikai zoom (legalábbis úgy emlékszem, hogy 3x). Ez bizonyos helyzetekben jól jöhet, de szerintem az átlagos fotózás szempontjából tök mindegy. (Ahogy a széleslátószögű kamera is, az van mindkettőben.)

- Van benne lidar szenzor, szóval elvileg bizonyos helyzetekben könnyebben találja meg magától a fókuszt.

- A Pro-ban kicsit túrbózott A15-ös proci van, de ez a benchmarkokban elért kicsit nagyobb pontszámon kívül szerintem a világon semmilyen gyakorlati haszonnal nem jár. Amikor a sima 13 processzora kevés lesz, akkor már a Pro-é sem lesz jobb...

- A Pro-ban 6 GB RAM van 4 helyett. Multitasking közben lehet előnyös, de nekem nem tűnik olyan fontosnak. Az én 13-mam is ritkán lövi ki az appokat, akkor is ha sok fut egyszerre.

- A Pronak nem alumínium, hanem acél az oldalsó fém kerete. Ez lehet, hogy valakinek pozitívum, nekem feleslegesen nehéznek tűnik tőle.


Nekem nem érte meg a Pro 100 ezer forintos felára.

2022. aug. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!