Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Amper, mAh, akkumulátor...

Amper, mAh, akkumulátor töltés - Mennyi az annyi? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Szeretném helyre tenni a fogalmakat.

Van egy telefonon, amit 2A-rel lehet tölteni. A powerbank (elvileg) 5,1V 2,4A-rel tud tölteni. Az akkumulátorom 2.000 vagy 2.200 mAh-s kapacitású.

Jól értelmezem, hogy elvileg 1órán belül fel kellene töltenie? Ez a valóságban nem történik meg. Lehetséges, hogy a kábelből is nagyobb kapacitású kellene? Mit kell figyelembe venni a kábelnél? A jelenlegi kábeleken nem láttam elektronikai adatokat.

Jól érthető választ várok. Előre is köszönöm!



2022. aug. 17. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Papíron 1 óra, a valóságban sose lesz annyi. Nyugodtan szokd meg, mert az biza így marad akármit veszel.
2022. aug. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Nem, mert egyszer sem láttad még a LiIon akkumulátorok töltési jelleggörbéjét, amit a készülékbe épített töltésvezérló is "alkalmaz".

Az első órát követően drasztikus esik a töltőáram és megnövekszik a töltési idő.

Ez jó az akkumulátor élettartama szempontjából.

Gyorstöltés címszó alatt bele lehet kényszeríteni rövidebb idő alatt is, de az akku nem fog hálaimát mondani.

Én olyan 5V-ra beállított tápegységről is szoktam tölteni, ahol látom a feszültség mellet az áramfelvételt is, kb. az alant látható görbe szerint megy a dolog.

[link]

Jobb felső sarok, szaggatott vonal...

2022. aug. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Powerbankok jó esetben tudják a felét ami rá van írva. Amúgy a harmadát.
2022. aug. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kb. 60%-ig fogja a konstans 2A-rel tölteni, utána a feszültség lesz állandó és ahogy telítődik, az áramerősség fokozatosan csökken.

[link]

2022. aug. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a magyarázatokat!
2022. aug. 17. 19:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet kiszámolni ennyiből, mert az akkumlátorok nem egyenletesen töltődnek. (Amikor csontig van merítve, gyorsabban veszi a töltést a feszültségkülönbözet miatt, amikor pedig 80-90% körül van, sokkal lassabb a töltés folyamata.

Nem vagyok mérnök, de megpróbálom a saját szavaimmal konyhanyelven kifejezni ahogyan én ismerem:

Az Amper az áram mennyiségét fejezi ki, a Volt a feszültséget (tehát hogy milyen sűrűn van jelen).

a Watt az Amper és Volt szorzata, és az fejezi ki az áram tényleges mennyiségét.

A töltőfejeket Wattban szokás megadni, a leggagyibb töltőfejek 5 wattot képesek leadni, ez az akksi méretétől függően 2-4 óráig töltheti a telefont. Egy combosabb töltőfej 20-40watt között van, ez jobb esetben 1 óra alatt tölt fel egy telefont.

Ezek a számok viszont akkor működnek ha a kábel is elbírja a wattszámot, illetve a telefon is képes felvenni ezt az áramerősséget.

(Általában az utóbbival szokott probléma lenni.)

2022. aug. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! És bocsánatot kérek a megkésett válaszért!
2022. aug. 24. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!