Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Idén lecserélnétek a telefonot...

Idén lecserélnétek a telefonotokat az új iPhonera?

Figyelt kérdés

3 éves a telefonom, tavaly járt le a törlesztője, akkor nem vettem meg az adott évi iPhone-t.

Idén szerettem volna újat venni, úgy voltam vele, ha nem haladja meg a tavalyi árát az új, akkor azt, ha meghaladja, de a 13 olcsóbb lesz, akkor azt választom. Viszont ilyen árak mellett nem tudom, hogy mi legyen...


Ti a 13 prot vagy a 14 prot vásároljátok most?


("hülye aki megveszi, az egész egy ipari hulladék" és hasonló kommentek teljesen feleslegesek, ha valaki frusztrált, ne itt adja ki a dühét. Véleményeket szeretnék, hogy ki hogy látja, esetleg mit venne a helyemben.)



2022. szept. 12. 14:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
75%
5. Tudom megfogtam a lényeget, de ha úgy nézed, hogy egy gombóc fagyi már mindenhol 450-550 Ft, akkor egy doboz Cartedorért nem sok 2 ezer Ft. Egyébként sokszor akciózzák mindenfelé, akkor 1200-ért meg tudod venni. Én nyáron csak akcióban vettem, mert valahol mindig az volt. :)
2022. szept. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
10%
Ugyanaz. Dunning-Kruger hatás. Okoskodtok valamiről, amiről fogalmatok sincs. Nincs mögöttes tartalom. Bámire igaz, amivel az embert meg lehet vezetni. Fideszre, ájfónra, anyatejes táplálásra, fizikai vs. szellemi munkára. Bármire. :)
2022. szept. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Talán téged nem az edésanyád táplált, hanem kedves édesapád, hogy elkerüld a wikiről szedett Dunning-Kruger hatás általi negatív megbélyegzést?
2022. szept. 12. 15:09
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 13 pro-m van, kétéves szerződéssel (tehát tulképp részletre). Az előző telefonok mindig a családtagokhoz vándoroltak, így van használatban egy 8-as és egy 11-es is. Nagyon rá voltam kattanva, hogy a kétéves szerződés ellenére én akkor is megveszem most a 14-et, és akkor a család többi tagjának is mehet az "újítás", meg a face id, a 8-as ujjlenyomata helyett. De én is csak részletre tudnám megvenni, és arra kellett jutnom, hogy (véleményem szerint) aki csak részletre tudja megvenni, az nem engedheti meg magának, és hacsak nem valami égető létszükséglet, akkor nem kell. A 8-assal is el lehet lenni, még egy 6-os is működésben volt 2 hónappal ezelőttig, amikor egyszerűen álltában felrobbant az akksija és szétégett a telefon. Tehát még egy 5-6 éves teló is simán használható.

Úgyhogy én személy szerint úgy döntöttem, hogy részletre nem kell (mondjuk én a 13 pro-val könnyebben beszélek, inkább csak a családtagom 8-asára gondolva vettem volna meg az újat, az én jelenlegimmel semmi probléma nincsen).

2022. szept. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
A részlet nálam is a kétéves szerződést jelenti. Eddigi telefonjaimat is így vettem, szerintem egyszerűen butaság is egybe kifizeti xszázezer forintot, amikor kamatmentesen havonta is fizetheted. Még ha ki is tudod fizetni egyben. Viszont ez nagy törlesztő ugrás lenne, tizenpárról majdnem 30-ra :D
2022. szept. 12. 15:13
 16/25 anonim ***** válasza:
77%

Ha azért vennéd részletre, mert egyben nem telik rá, akkor telefonvásárlás helyett inkább körbenéznék a helyedben a pénzügyeid háza táján. Ha nincs ennyi szabad felhasználású pénzed, akkor luxus egy ilyen telefon.


Persze ha nem erről van szó, hanem csak azért veszed így, mert megéri a kamatmentes részlet, az más. Mert pénzügyileg tényleg megéri, ha amúgy megengedheted magadnak a drága telefont.


És a rendben levő pénzügyeket nem arra értem, hogy hónap végén is van mit enni, hanem hogy ki tudnád cseréltetni a jövő héten a bojlert, ha elromlana, és akkor se kerülnél bajba, ha 3 hónapig nem lenne munkád. Meg gondolsz a nyugdíjas éveidre, hiszen az állami nyugdíj valószínűleg semmire nem lesz elég.

2022. szept. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Én idén vettem a 13 minimet. Így egyszerű a döntés: 5-6 évig nem szeretnék most cserélni
2022. szept. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
57%
14-es válaszíró! Az utóbbi egy év tízedbe, én is szolgálatótól szoktam részletre ki hozni telefont. Most jelenleg is, 2 db iPhone 13 mini készülékem van. Amit, mind a 2-t részletre vásároltok, szolgálatótól.
2022. szept. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
16-os: ertem, mire gondolsz, de szerintem problemas gondolat. Attol fuggetlenul, hogy van x havi tartalekom, felretett penzem, netan minimalis vagyonom, attol nem fogok 560e ft-ot egybe kifizetni. A bojlerre felretett penz maradjon csak meg, ha tonkremegy a bojler.
2022. szept. 12. 19:46
 20/25 grafno ***** válasza:
51%
Sokat nem tudott felmutatni az Apple most. 100usd növelték az árát az elodhoz kepest es 1mm lejebb nott a notch es most mar egy sziget format képez. Szerintem a promax érné meg a csomagbol. Nem cserelnem le most csak ha vismayor lenne.
2022. szept. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!