Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tényleg olyan rosszak a...

Tényleg olyan rosszak a xiaomi telefonok? Mármint sokan írják azt, hogy tele van bug-okkal és lefagy.

Figyelt kérdés
iphone mellé venném másodlagos telónak, mert vannak dolgok amiben az android jobb, ezért szeretnék egy új androidos telefont, mert a Huawei-em már eléggé régi

2023. jan. 5. 02:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mennyire "rosszak", az erősen szubjektív. Vannak olyan felhasználók, akik együtt tudnak élni a hibáival, és olyanok is vannak, akiket ezek kifejezetten zavarnak, és menekülnek a Xiaomi által gyártott készülékektől, mint ördög a tömjénfüsttől.


Tényszerűen kijelenthető, hogy a Xiaomi készülékek esetében többnyire az adott eszköz vételárához képest brutálisan erős, és jól konstrukcionált hardver párosul egy igencsak "összetákolt" hatást keltő, gyengécske, hibáktól hemzsegő szoftverrel. A mindennapos használat szempontjából nem mindig jelentenek fennakadást ezek a hibák, inkább a felhasználói élményt rontják drasztikusan — első sorban a hozzáértők számára, akik tudják, hogy megfelelő körülmények között az adott szoftvernek hogyan kellene működnie ahelyett, amit kaptak. Átlagos, jobbára laikus felhasználók számára nem annyira zavaróak, nem annyira észrevehetőek ezek. Hozzáértők viszont könnyen ki lehetnek idegelve tőle :)


Mint minden más ilyen jellegű kérdés esetében, úgy itt is az számít a legfőbb szempontnak, hogy Neked mire van szükséged. Számodra megfelel-e az adott gyártó készüléke, vagy sem. Én azt javaslom, menj el egy GSM-boltba, vagy egy olyan viszonteladói üzletbe, ahol meg lehet vizsgálni a telefonokat az esetleges vásárlás előtt, és vegyél a kezedbe Xiaomi telefonokat, próbáld ki őket.

2023. jan. 5. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Nemreg vettem apamnak egy xiaomi note 11-et sztem nemlaggol vegképp, a képernyője is szép, egyedül a kamera eleg gyenge kepeket keszit de az árához kepest. Ami nemtetszik benne, hogy a gyorstöltést nemlehet benne kikapcsolni es az akksi melegszik rendesen. A note 9-ében az akksi felpuffadt abban sem lehetett kikapcsolni a gyorstöltést de 4 evet kibirt kb az a telefon. Ugyh ar ertek aranyban sztem jó vétel.
2023. jan. 5. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
Hát, nem a legolcsóbbat kell venni, és sose fagy le. Minden márkának a legolcsóbb modellje lefagy meg sz@r hidd el. Nekem most egy redmi note 9 pro-m van, és egy elég gyors, erős telefon, szval minden kiváló benne. Már 1 éve van meg, de még akadni vagy laggolni nem volt kedve sose. Ellenben korábban csak netezés céljából vettem avval a tudattal egy Alcatel 1S 2022-t, hogy csak böngészek és youtube, és hittem hogy a 8mag majd elég erre a célra, de akkora csalódás volt hogy csak na. A youtube még 720p is laggolt mint a sz@r, és a böngésző is egy laggos, késleltetett diavetítés. Annyira lassú volt hogy eladtam, és vettem a note 9 pro-t, ami meg fénysebességgel gyorsabb volt, mint az Alcatel. Ne hidd el az ilyeneket, mert csak a legalsóbb kategória a kuka, a közép már jó. Az Alcatel antutu 100k volt, a mostani pedig 330k. Az Alcatel volt 30k, a mostani pedig 100k. Ha veszel is egy telefont, mindegy milyen márkájú, csak legyen az ára min. 100k, és antutu v9 300k.
2023. jan. 5. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
#2 vegyél valami utángyártott gagyi töltőt és egyből nem lesz gyorstöltés ha ez a probléma...
2023. jan. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#2: Nem a saját töltőjével töltöm és kész.
2023. jan. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Azert hiszok sokan mert a legolcsóbb 30e ft modellt veszik, ami semmire sem használható.

Ha iphone árú modellt veszel azzal semmi gond nem lesz, sőt..

2023. jan. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Morzsi007 ***** válasza:
75%

Mi hiányzik vagy mi rosszabb az iphone-ban, amiben a droid jobb?

Hátha van rá megoldás ios téren is.

2023. jan. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Lassú és lefagy az nem a Xiaomi-tól függ, hanem az árától. Ha a legolcsóbbat veszik az emberek, akkor igen az így fog viselkedni, majd bekerül a köztudatba mint a tiédbe is hogy a Xiaomi szar. A legolcsóbb Samsung telefonok ugyanúgy laggolnak és bugzanak.

Ami nekem tetszik a Xiaomi-ban hogy ár/érték arányban verhetetlen, és sok sok custom ROM-ot csinálnak ohzzá mert Indiában veszik mint a cukrot. Én személy szerint utálom a MIUI felülelet meg az "optimalizációkat" amit tolnak, és - legalábbis régen - úgy kellett zsonglőrködni az alkalmazásokkal hogy ne zárja be őket a háttérben és kapjak értesítést. Ettől függetlenül utóbbi 4 telefonom Xiaomi volt és most is azt használok, közel gyári Android-ot tükröző custom ROM-al. Igen, ehhez érteni kell hozzá és nem fogja a többség meglépni, de így majd fele áron kapok egy olyan telefont ami tudja azt mint a Samsungé.

2023. jan. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, sokan képtelenek használni a telefonjukat. Telepakolják minden fos alkalmazással, megtelítik a teljes memóriát képekkel, videókkal, az értesítéseket nem törlik ki, háttérben hagyják futni az alkalmazásokat, úgy persze hogy be fog laggolni, meg jobban fog merülni.

Tény, hogy a Xiaomi rendszere nem a legstabilabb, de az én 3 éves készülékemen semmi lassulás nem tapasztalható, mert rendben tartom.

2023. jan. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem Redmi 11 van 4 hónapja, gyakran használom, nincs vele semmi baj. Ennek a modellnek kimondottan jó szakvéleménnyel vannak.
2023. jan. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!