Első iPhone 5s?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A jövő héten fogom az egyik ismerősünktől megkapni az iPhone 5s-t. Ez lesz az első iPhone készülékem. 16gb-os. Tudtok segíteni nekem, hogy arra mennyi fér rá kb? Ráfér Messenger, Instagram,Viber, Tiktok? Csak ezek kellenének főleg. Vagy úgy tudtok tapasztalatot?
2023. febr. 19. 21:09
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Eddig mindig andoridom volt és kíváncsi vagyok, hogy milyen egy iPhone, de ez szerintem egy jó lehetőség hogy megismerjem egy picit is. Aztán ha beválik, veszek rendeset. Képek jó minőségűek?
2023. febr. 19. 22:13
 12/24 anonim ***** válasza:

Hát ha ingyen van, és csak próbálgatni akarod, akkor ok, szórakozz vele.

De mégegyszer mondom: ezzel az igazi iPhone élményt nem fogod megkapni! Ne az alapján itéld meg az iPhonet amit egy leharcolt, 10 éves, a végletekig elavult kacattal fogsz tapasztalni!

2023. febr. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

"Eddig mindig andoridom volt és kíváncsi vagyok, hogy milyen egy iPhone, de ez szerintem egy jó lehetőség hogy megismerjem egy picit is. Aztán ha beválik, veszek rendeset. Képek jó minőségűek?"


Hát nem túl jó lehetőség, hogy egy 10 éves telefonnal ismerd meg. :D

A képek jobbak mintha egy krumplival csináltad volna, de még egyszer: 10 éves telefon. Nem, a mai mércével nem lesznek szépek a képei.

2023. febr. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Nem is úgy gondtam használni hogy állandó telefon! Max egy messengert letölteni rá meg max tiktokot de mást nem! Képeket csinálok meg! De igazából nekem Redmi Note 10pro telefonom van
2023. febr. 19. 22:17
 15/24 anonim ***** válasza:

A tiktok meg a messenger ugyanolyan ájfónon it mint droigon. Csak jobbra felül az akki ikonból látod hogy melyik rendszeren vagy :D

De használd, próbálgasd. Abból baj nem lehet. :D

Csak mondom hogy a rendszer is 4 éves ami legojabb van rá...

2023. febr. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"Képek jó minőségűek?"

Pocsék mai szemmel. Akkor még jónak számított, amikor megjelent. Mit vársz egy ennyire régi telefontól? Ha ingyen kapod, akkor jobban jársz ha megpróbálod utána eladni 5K-ért valami gyűjtőnek vagy akinek csak telefonálásra kell.

2023. febr. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
És minden 5s ilyen "rossz" állapotú? Én olyat fogok kapni ami nagyjából jó állapotú.
2023. febr. 19. 22:23
 18/24 anonim ***** válasza:

"És minden 5s ilyen "rossz" állapotú? Én olyat fogok kapni ami nagyjából jó állapotú."


Szinte teljesen mindegy milyen állapotú, az csak esztétikai szempont. Minden Iphone 5s ugyan olyan elavult és szinte használhatatlan. Én csak telefonálásra tudnám használni. Tartalomfogyasztásra sem lenne alkalmas mivel túl pici a kijelzője és alacsony a felbontása. 10 éves! Egy Redmi Note 10 pro után teljes visszalépésnek fogod érezni minden téren. Még szoftveresen is! Pedig egy xiaomiról beszélünk.

2023. febr. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Egy Redmi Note 10 Pro kategóriákkal erősebb, gyorsabb, praktikusabb, szebb kijelzőjű és jobb kamerájú, mint egy 5s.
2023. febr. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Balázs Boldi ***** válasza:

Szia! Az iPhone 5s 16GB-os modellje valóban egy régebbi, kevésbé nagy kapacitású készülék, így fontos, hogy jól átlásd, mennyi helyre lesz szükséged az alkalmazások és a személyes fájlok tárolásához.


Általában az iOS rendszerrel rendelkező készülékek esetében a valóságban kevesebb tárhely áll rendelkezésre, mint amit a dobozban megadnak, mert a rendszer maga is igényel tárhelyet a futtatáshoz. Az iPhone 5s esetében az iOS rendszer maga már több mint 3 GB-ot foglalhat el a 16 GB-ból.


Az alkalmazások tárhelyigénye azonban változó lehet, de általában az Instagram és a Messenger hasonlóan nagyok, körülbelül 200-300 MB-ot foglalnak el az első telepítésnél, míg a Viber és a TikTok nagyjából 100-200 MB-ot. Ezek az alkalmazások azonban folyamatosan frissülnek, és az egyes frissítések általában több tucat MB-ot foglalhatnak.


Tehát, ha csak ezeket az alkalmazásokat használod, akkor az iPhone 5s 16GB-os modelljén kb. 11-12 GB szabad tárhely áll rendelkezésre az alkalmazások és a rendszer között, amelyre az adatokat, például fényképeket, videókat és zenei fájlokat is tárolni tudod. Azonban ha az idő előrehaladtával több alkalmazást telepítesz, vagy több fényképet készítesz és tárolsz, akkor hamar elérheted a készülék tárhelyének határát.


Ezért javaslom, hogy rendszeresen töröld a felesleges alkalmazásokat, és mentsd el azokat a fényképeket és videókat, amelyeket már nem használsz, vagy amelyeket a számítógépedre vagy felhőszolgáltatásokra áthelyezhetsz. Így biztosítva van, hogy mindig legyen elegendő tárhely az iPhone 5s készülékeden az alkalmazásaid és a személyes fájljaid számára.

2023. febr. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!