Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Elhagytam a céges telefonom,...

Elhagytam a céges telefonom, a munkáltatóm azt mondta rendőrségi papírt kell róla vinnem. Rendőrség elhagyás esetén is ad papír vagy csak ellopás esetén?

Figyelt kérdés

2023. febr. 20. 17:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
A munkáltatódnak sajnos nincs túl sok esze.
2023. febr. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kellene jegyzőkönyvbe venniük, hiszen ha valaki megtalálja, és nem adja le (értsd: megtartja), az már bűncselekmény.
2023. febr. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
85%
Abszurd. Rajzolj neki!
2023. febr. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%
A munkáltatód jogosan kér rendőrségi feljelentési jegyzőkönyvet! Egyébként meg a te sarad / te bűnöd, ha elhagyod, vagy ellopják. Mert az a telefon ugyanis nem a te tulajdonod, hanem a cégedé, amelynél dolgozol. Sőt ha nagyon kötözködsz, és nem viszel rendőrségi feljelentési jegyzőkönyvet. Akár téged is, fel jelenthetnek lopással, illtve károkozásért. Ugynais az a telefon soha sem volt a tiéd. Te maximum csak használója vagy. Ezen hozzá szolásommal ne engem pontoz le, hanem az adott céget.
2023. febr. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A számot le kell tiltatni, a készülék árát pedig - gondolom nem valami csúcsmodell volt - úgy fognám fel, hogy én hagytam el, én voltam a hülye, reális áron kifizetném.

(Úgy fognám fel, mint egy büntetést, amit mondjuk a NAV kiszab az adóhátralék késedelmes befizetése miatt, vagy - mondjuk - mint egy parkolási bírságot.)

Gondolom, feltételezem nem a legutolsó iPhone csúcsmodell volt az ominózus készülék, mert a munkáltatók általában nem ilyenekkel szokták megjutalmazni a beosztottaikat.

2023. febr. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
4 én nem is panaszkodtam, nem mondtam ,hogy jogtalan vagy akár nem az én saram. Szimplán azt kérdeztem, hogy elhagyás esetén is kapok e rendőrségi jegyző könyvet.
2023. febr. 20. 17:59
 7/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ugyebár van egy olyan alapvető törvény, hogy amit találsz, az nem a tiéd... Nem, a "ki mit talál, övé", az egy hazugság. Szóval emiatt ha elhagytál valamit, és azt nem adták le valahol (pl tömegközlekedés esetén valamelyik megállóban, vagy akár a rendőrségen), az onnantól kezdve lopás. Hiszen nincs ott, ahol hagytad...
2023. febr. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
Kedves kérdező 4-es voltam. Igen. Tegyél feljelentést. Mond hogy céges telefon, és hogy elhagytad. De a céged, kér rendőrségi feljelentést. Egyébként meg kicsi a valószínűsége, hogy meg lesz. De azért én a rendőrségi fel jelentés előtt meg próbálnám meg csörgetni az adott céges telefont. Hogy nem-e otthon, vagy a munkahelyeden hagytad el. Esetleg otthon is, és a cég / munkahelyen, még egyszer körül néznék. És ha igy sem, lesz meg. Akkor irány a rendőrség.
2023. febr. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"A munkáltatódnak sajnos nincs túl sok esze."

Neked sem sok van. :D

Olyan munkakörben dolgoztam ahol a céges telefonok ügyinzésével is foglalkoztam. Bizony kellett a rendőrségi papír, plusz csináltunk egy jkv-t is.

Nem is értem mi ezzel a bajotok?

Biztos van olyan kőgazdag cég aki ki tudja gazdálkodni ha egy-egy kolléga elhagyja a telefont és a kártyát és megbízhatóak is a beosztottak.

De ahol még az is játszik hogy a munkavállaló eladja a telefont, utána azt hazudja hogy elhgyta, ott

1. rá kell szoktatni őket hogy ne "hagyják el",

2. az eladott telefont tiltatni kell, nehogy tudja használni aki megvette. Ehhez sem árt ha van papír amit lehet lobogtatni a szolgáltató felé.

És persze új kártya is kell a feledékeny munkavállalónak.


Szóval kedves kérdező ha volt annyi eszed hogy elhagytad a telefont, akkor húzzál be a helyileg illetékes kapitányságra és regéld el mi történt. Ja hogy 3-6 órát kell majd várnod hogy sorra kerülj? Hát legalább lesz időd elgondolkodni hogy legközelebb hogyan figyelsz a telefonodra hogy biztosan ne hagyd el!

2023. febr. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

honnan tudod, hogy elhagytad ?

egy pillanat alatt kivehető a zsebből, vagy asztalról, stb.


lehet azért kell a papír, hogy ne kelljen kifizetned...

2023. febr. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!