Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vízbe esett a telefonom és...

Vízbe esett a telefonom és nem kapcsol be, meg lehet még menteni? Olyan írjon aki ért ehhez.

Figyelt kérdés

Szóval beleejtettem egy kis tóba a telefonomat. Kiesett a táskámból. Elég zavaros volt a víze és sok benne az ásványi anyag is.

Ki tudtam szedni kb 2 perc alatt, utána még működött, sajnos kikapcsolni próbáltam de nem tudtam. Utána 10 percig ki be kapcsolt utána semmi.

Hazavittem, szétszedtem, 80 százalékos alkoholban megtisztítottam, volt korrózió az akkumulátor csatlakozón, azt az alkohollal letisztítottam egy kis ecsettel, légkeveréses sütőben 40 fokon, tehát sütés nélkül 1 óráig szárítottam, majd összeraktam de a telefon nem reagál.


Xiaomi redmi note 10-ről van szó.

Mivel teljesen ki lett szárítva, és így sem reagál, valószínűleg tönkrement benne valami. Már nincs rá garancia.

El fogom vinni szervízbe, de a szervízek tudom, hogy beveszik a cuccokat aztán mindenfélét ígérnek és van hogy fél év után kapod vissza és a javítás többe kerül mint maga a telefon.


Úgyhogy lehet nem is vesződök, egyszerűen veszek egy másikat. De jó lenne ezt megmenteni azért.


2023. febr. 21. 00:16
1 2 3
 11/22 NTBS ***** válasza:
Vidd el szervizbe.
2023. febr. 21. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
sok ember tényleg azon van kibukva, hogy a légkeveréses sütőben szárítottam? Gondolom fogalmuk sincs mennyire érzékeny egy modern sütő, alacsony fokozaton szárítóként funkcionál. Nem sütő ebben az esetben csak szárító. Kézmelegre fűti fel magát. Nem éget sehol semmi. És keveri a levegőt.
2023. febr. 21. 10:52
 13/22 anonim ***** válasza:
A laptopodat is vízbe ejtetted mint írod, a legközelebbi vásárláskor minden legyen vízhatlan.
2023. febr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Az nem vízbe esett, csak a táskában ott volt mellette egy palack ásványvíz és valahogy kinyílt a táskában. De szerencsére az ásványvíz az lágy víz volt, illetve azonnal ki tudtam szedni az akkut, most meg ásványianyaggal dús szennyezett vízbe esett bele a telefon és mivel egybe van az egész ház, csak otthon tudtam az akkut leszedni.
2023. febr. 21. 11:50
 15/22 anonim ***** válasza:
Szerviz
2023. febr. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Használj egyszerű, vízhatlan jegyzetfüzetet, ilyeneket már lehet kapni. Kerüld a fölösleges telefonhasználatot.
2023. febr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
nem olvasom végig, só, rizs volt már ??
2023. febr. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Holnap elviszem szervízbe. Aztán megkérdezem mit mondanak. De pont erről szólt a kérdés, hogy mibe tudok így belefutni. mert az oké, hogy odaadom átvizsgálják, de mennyi idő, stb. Lehet hónapokba telik a javítás ha meg alaplap csere van mert forrasztgatni biztos nem fognak egy telefonon porszemnyi alkatrészeket, akkor számíthatok egy 50 ezer ftra + a szervízdíj legalább, a telefon meg került 80-ba újonnan.

Szóval én ettől félek.

A szervíz alapvetően gondolom szétszedi, és megtisztítja aztán megpróbálja bekapcsolni, de én ezt már megcsináltam és nekem nem kapcsol be.

2023. febr. 21. 13:37
 19/22 A kérdező kommentje:
Teljesen ki van szárítva már amúgy az egész. Ha itt hiba van, az más lehet. Átolvastam más oldalakat is, ahol írják, hogy desztillált vízzel és alkohollal kell megtisztítani, ezen már túl vagyok.
2023. febr. 21. 13:39
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

ha viszed , azért mond meg nekik:

mosás, szárítás meg volt, már csak fazon igazítás kell.

:)

2023. febr. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!