Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nagyon buta vagyok az elektron...

Nagyon buta vagyok az elektronikához, szóval ha valami alap dolgot kérdezek akkor elnézést. van dewalt 18v akksikhoz usb átalakító, ami olyan kicsire alakitja le a feszültseget, hogy telefont lehessen vele tölteni. na most a kérdésm az, hogy ez (?)

Figyelt kérdés
5 amper órás akksival egyszer tud feltölteni egy kb. 5000 miliamperes telefont?
2023. márc. 4. 19:59
 1/8 Gugu Gabor ***** válasza:
2023. márc. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%

"5000 miliamperes telefont?"

Ilyen nincs. Ah van, esetleg mAh.


18 V x 5 Ah = 90 Wh tárolt energia.

3,8 x 5 Ah = 19 Wh


Szerinted? Konverziós hatásfok legyen mondjuk 80-90 %.

2023. márc. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
mondom hogy sík h*lye vagyok ezekhez a dolgokhoz. nekem megeteszi az is, hogy igen van nem, vagy az hogy kb hányszor tud feltölteni egy akksit és mAh-ra gondoltam igen
2023. márc. 4. 20:29
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Igen, csak én nem vagyok válaszológép és ha nem akarsz tanulni, akkor nem segítek.

Ha nem bírod elviselni, hogy szeretek okoskodni is, akkor nem segítek.

Szemre is láthatod, hogy az egyik nagyobb darab, bizonyára több energiát tárol.

Ugyanakkor azonos kémia (Li-ion), tehát a tömegre vetített fajlagos tárolóképesség nagyjából azonos.

2023. márc. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Így kell kiszámolni: 18V * 5 Ah = 90Wh (ennyi a tárolt energia)

5V * 5000mAh = 5*5Ah = 25 Wh (ennyi energia fér a telóba)


Persze van némi veszteség töltésnél, úgyhogy nagyjából 3x tölthetsz amennyiben 100% töltöttségű a 18-as akksi és nincs leharcolt állapotban.

2023. márc. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
így teljesen érthető. köszi szépen!
2023. márc. 4. 22:49
 7/8 anonim ***** válasza:
igen en a #2essel tudok teljesen egyet erteni mivel a telo akku kb 3,8v nem 5. ezert nem 3 hanem inkabb 4szer tudod feltolteni ha beleszamoljuk a vesztesegeket is plusz nem tudjuk a nagy akku pontos cella infoit de az mar nagyon szakmai. Szoval roviden kb 4szer fogod tudni feltolteni a telot
2023. márc. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A mai telefonoknál, illetve az 5 Ah kategóriában a bemenő USB 5V DC-konverziós töltésszabályzóval kerül át az akku szintjére.


A mai telefonoknál, illetve az 5 Ah kategóriában 3,8 v névleges feszültséggel számolhatunk. Vagy üsse kő, legyen 3,85. (Nem véletlenül, nem írtam 3,7 V-ot.)


Tehát a 2. hozzászólómnak igazam van.


Van olyan régebbi telefonom, amiben lineáris / disszipatív töltésszabályzó van, de ilyet 1 A töltőáramig szokás csak alkalmazni. Nagyobb áramon sokat fűtene ez a megoldás. Tehát nem lehet úgy számolni, ahogy az 5. beiratkozó tette.


Akárhogy nézem, a 2. hozzászólómnak igazam van.

2023. márc. 6. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!