Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha akkut cserelek az iPhone-ba...

Ha akkut cserelek az iPhone-ba tényleg úgy eszleli mintha az nem gyari lenne?

Figyelt kérdés

Ha eredeti akkut teszek bele pl egy 11 be vagy egy 13 ba úgy hallottam fent áll az a tény hogy úgy erzekeli hogy nem eredeti az alkatresz.

A 8 plusnal nem volt ilyen, a 11 nél valóban lehet?



2023. márc. 8. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
igen, tudja észlelni a nem eredezi alkatrészeket.
2023. márc. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Mr. V. ***** válasza:
0%

Régen a töltőknél, töltőátalakítóknál volt hasonló, hogy pl. kínai átalakító használható volt gond nélkül egészen addig, amíg az illető nem frissítette a készülékét, onnantól dobhatta ki a kábelét és átalakítóját.

Azért belső alkatrészben (amit általában szerviz cserél, nem magánember) nem feltétlenül kerül bele gyári alkatrész, így én nem gyanítanám, de ha boltban veszed és nem lesz jó, 3 napon belül visszaviheted az új aksit a gyári csomagolásával és vagy visszadják a pénzt, vagy levásárolhatod.

2023. márc. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2023. márc. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 BalazsBence ***** válasza:

Ez valóban így van. Ha nem hivatalos szervízben van cserélve, akkor a telefon jelezni fogja, hogy nem eredeti az alkatrész. Ha jól emlékszem, az Iphone X és az az utáni modelleknél van így.


Én is cseréltettem akkut a telefonomban kb. 1 éve, akkor néztem utána ennek. Ha jól rémlik, hivatalosan az Apple álláspontja szerint is jól fog működni a telefon, és semmiféle hátrányt nem jelent a nem eredeti akkumulátor használata azon kívül, hogy a telefon nem fogja jelezni az akkumulátor egészségi állapotát. De a működésben nem befolyásolja. Egy ideig meg fog jelenni a nem gyári alkatrész jelenléte értesítésként, de pár hét után ez az értesítés törölhető, és csak az Akkumulátor menü alatt lesz látható, ha megnyitod a beállításokat.


Én végül úgy döntöttem, hogy hivatalos szervízben cseréltetek akkumulátort. Valamivel drágább volt, de ez legalább tuti. Illetve úgy gondoltam, hogy ha majd eladósorba kerül a telefon, akkor ez értéknövelő tényező lehet... Ha rákeresel Google Maps-en, több hivatalos Apple szerviz is van Budapesten. Én a Rákóczi úton az Apple Care Center-be vittem. Semmi extra, normálisan kiszolgáltak. Helyben meg tudtam várni.


De ettől függetlenül az utángyártott akkumulátor is lehet jó ha valaki úgy gondolja, hogy az eredeti nem éri meg. Csak érdemes rá figyelni, hogy normális helyre menjél, ahol jó minőségűt tesznek bele, és lehetőleg valamennyi garanciát is vállalnak rá.

2023. márc. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nem feltétlenül

cseredarabtól függ

2023. márc. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Te nem tudsz bele eredeti új akkut tenni.
2023. márc. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az eredeti akku is kínai. Sőt az is lehet hogy az utángyártott és az eredeti egy szalagról jön le.
2023. márc. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jah, csak az eredetin van egy plusz elektronika amit felismer az ájfón.
2023. márc. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#7 a kerdes szempontjabol lenyegtelen, bar szerintem nincs igazad
2023. márc. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!