Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi tortenik, ha nem cserelem...

Mi tortenik, ha nem cserelem ki a telefonom rossz akkumlatorat?

Figyelt kérdés

Egy iPhone 6s Plus telefonom van (2 eves) es az utobbi idoben eszrevehetoen rosszabb az aksija, fel napot sem bir mar ki toltes nelkul, par ora alatt lemerul, rengetegszer kikapcsol amikor meg 50-30%-on van.

Az lenne a kerdesem, hogy ha ezzel nem csinalok semmit, akkor varhatoan meddig birja meg ki, illetve szamitsak e arra hogy hamarosan vegleg hasznalhatatlan lesz? Megeri e kicsereltetni az aksit, vagy inkabb ideje ujat venni?

Koszonom a valaszokat! :)



2019. febr. 15. 09:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Ahogy neked tetszik és amire van pénzed azt csinálj.
2019. febr. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Jós én sem vagyok (még szakmabeliként sem), de számíthatsz elvileg további romlásra.

Gazdasági döntés pedig a saját hatásköröd, hogy neked mi éri meg.

Itt legfeljebb arra számíthatsz, hogy jön valami sznob majom, aki megmondja, hogy az már ócska fika, de neki a legújabb van és olyan kell neked is.

2019. febr. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyre gyorsabban fog merülni, egyre hamarabb fog kikapcsolni, végül be se kapcsol. Ha jó neked ez a telefon cserélhetsz aksit, ha újat akarsz vegyél újat. De ha a teló tönkremegy aksicsere után, az kidobott pénz volt, így bár jóval olcsóbban kijössz, van benne kockázat.
2019. febr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat!

Azt tudom, hogy az aksicsereben van kockazat. De abban mennyi a kockazat, ha nem cserelem ki? Lehet hogy vegleg es javithatatlanul tonkremegy?

2019. febr. 15. 11:12
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, normális minőségű akksi esetén nem mehet ettől végleg tönkre a telefon, csak az akksi. Tehát ennek kb. nulla esélye van.

Még legrosszabb esetben is annyi lesz hogy ha felteszed a töltőre bekapcsol, de ha leveszed, azonnal kikapcsol.

2019. febr. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg szétnyomja fizikailag a készüléket, ami ettől károsodhat.
2019. febr. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jelenleg 86% a maximum kapacitasa az akksinak, tehat nem annyira veszes (szerintem), de a mindennapi hasznalatban kezd zavarni. Egyebkent azt szertnem, hogy nyarog birja ki, es utana mindenkepp uj telefont vennek.
2019. febr. 15. 12:16
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz, tehát ha úgy érzed, hogy ez neked így jó, mármint képes vagy használni, akkor tökéletes. Olyan nincs, hogy egy régi akku miatt megy tönkre egy telefon, esetleg ahogy előttem írták, nagyon ritka esetben felpuffad az akku, de az zárlat esetén történhet.

Az, hogy az iPhone mit ír az akku állapotára, egy teljesen tájékoztató jellegű adat. Azt kell nézni, hogy neked megfelel e így ahogy van. Ha nem, akkor cserélj benne akkut, még biztosan ad neki egy plusz évet, ha meg úgy vagy vele, hogy nyáron úgyis újat veszel, és kibírod, az is a te döntésed. Kárt egyikkel sem teszel.

2019. febr. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az akkumulátor cellák egy vákuumos műanyag zacsiban vannak leheggesztve. Ha az akkunak élete vége felé felcserélődik a polaritása és töltés során saját magát nyírja ki, ráadásul gázt termel és felfúvódik a zacsi ami szétnyomja a telefont, kijelzőt, hátlapot. Sajnos találkoztam már ilyennel és a tulaj még így is nyugodtan használta s nem volt neki feltűnő hogy domború a telója. :-D
2019. febr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]

Nekem az összes akksim felfúvódott azután, miután tönkrementek.

2019. febr. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!