Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ekkora áramütéstől lehetett...

Ekkora áramütéstől lehetett valami bajom? Mitől történt? Mekkora lehetett az áramütés?

Figyelt kérdés

Konnektorba bedugott USB portba dugtam be a telefonom töltőkábelét, a szokásosnál valószínűleg kicsit lassabban, mert kék szikrázást láttam, valamint az ujjamat is megcsípte. Azonnal elkaptam a kezem, kb 2 mp után. Egész idő alatt kizárólag a kábel műanyag borítású részét fogtam, valamint cipőben álltam a padlón. Semmi látható tünete nem lett az eseménynek, de utána még zsibbadtak az ujjaim. Kellene ezzel orvoshoz mennem? Mitől történhetett? Mekkora áramerősdég folyik át egy ilyen USB porton?

Köszönöm előre is!



2023. márc. 28. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Az usb 5 voltos = laposelem feszültsége. Inkább sztatikusan feltöltődhettél.
2023. márc. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Semmi bajod nem lesz tőle
2023. márc. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem az USB feszültsége rázott meg, statikus kisülés volt. Az ujjad meg az ijedségtől zsibbad. Jóccakát!
2023. márc. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Hát, kék szikrázást azért a statikus kisülés nemigen szokott okozni... Mindenesetre a konnektorban nem kell hagyni a portot, hanem ki kell venni, akkor bedugni a csatlakozást és utána bedugni az aljzatba .
2023. márc. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Hát, kék szikrázást azért a statikus kisülés szokott okozni. (Ha elég sötét van, akkor láthato.)
2023. márc. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem egész testes lórúgás volt, nincs égés és nem fogyasztottál alkoholt, akkor gyakorlatilag nulla az esély szövődményre.
2023. márc. 29. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 NTBS ***** válasza:
79%
Semmi baj nem lehet.
2023. márc. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nme lesz semmi bajod, nem kell izgulni.
2023. márc. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!