Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Áramütéstöl idegsérülés lehet?

Áramütéstöl idegsérülés lehet?

Figyelt kérdés

Áramütést szenvedtem egy lámpából még 3 hónappal ezelött. Izzót akartam cserélni, nem gondoltam, hogy ehhez le kéne nyomni az áramot. Utólag derült ki, hogy törött és javíthatott volt a foglalat, meg alatta a vezetékek is szabálytalanul voltak bekötve, de mindegy is. Nem tudom hogyan ment át rajtam az áram, mert egy szék volt alattam, elvileg nem földelhettem volna. A lényeg, hogy utána elkezdett zsibbadni a jobb kézfejem és a jobb talpam. Mentö elvitt, kivizsgálták a szívritmusom 12 órán át, nem találtak semmit. A zsibbadásra azt mondták, hogy biztos elfeküdtem vagy megrándítottam. Mostanra kaptam idöpontot neurológiára (kész vicc, hogy 2-3 hónap egy idöpont), kedden mehetek.

A bajom az, hogy 1 hét alatt elmúlt a zsibbadás, de azóta ilyen furcsa a lábam, mintha gyenge lenne, mintha nem lenne 100% az egyensúlyom. Gyakran megyek úgy mint akinek fáj a lába, a balra terhelek öntudatlanul. Van, hogy remeg is. Olvastam ilyet, hogy elkezdhetett elhalni az ideg a lábamban. Találkozott már valaki ilyennel? Le fogok bénulni? Rohadtul félek az orvostól, hogy mit fog mondani ….



2023. febr. 25. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Ûdvözöllek! Bizalomra ad okot, hogy az àramûtést elszenvedôk nagy szàzalékànak semmiféle maradandò sérûlése nem alakul ki. Ez azonban fûgg az àram erôsségétôl, bemeneti és kimeneti helyétôl és még sok màs egyéb tényezôtôl is.
2023. febr. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Reálisan nézve a leírt helyzetet, nem is nagyon mehetett a lábadon áram, hacsak nem vas széken álltál betonpadlón, nedves pincében. Ezek a körülmények számítottak volna, ezért nyilván erről semmit sem írtál. :)
2023. febr. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet.
2023. febr. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Reméljük nem lesz baj.


Körülmények: régi polgári lakás, hálószoba 22 fokra fütve, fa padló, fa lábú, kárpitozott ülőfelületű szék volt alattam. Tenyerem izzadt lehetett az ágaskodástól (magas a szoba és székről is felfelé kellett nyúlkálni, előtte 4 másik izzót kicseréltem már gond nélkül). Amikor éreztem, hogy megrázott az áram, lekapcsolt a biztosíték szinte rögtön.

2023. febr. 26. 12:24
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kozponti idegrendszered serult meg. Nekem fejserules kivetkezteben alakult ki ugyanilyen. Gyenge/nehez lab, remeges/izgalom erzessel. Csak nekem parosult ez gerinc, nyak es fej fajassal, nehez legzessel. Ilyenbol nehez meggyogyulni, lehet igy marad mar.
2023. febr. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!