Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan szokjak le a sok...

Hogyan szokjak le a sok telefonozásról?

Figyelt kérdés

Hétköznap kb 5 órát szoktam (szerintem ez is rengeteg a suli mellett) hétvégén pedig van, hogy akár 12 órát is. Na ez akaszt ki teljesen. Tanulás közben is van, hogy egyik pillanatban még tanulok, a másikban már telefonozok. Elrakom mindig magam mellől, csak van, hogy eszembe jut, hogy mivan ha valami fontosat írnak. Időkorlátot is rakok az alkalmazásokra, csak azt meg fogom magam és kikapcsolom.

Igen, akaraterő. De, hiába veszem rá magam , hogy oké. Most akkor leteszed ezt a sz@rt, mindig valamiért elkezdek telefonozni:,)

Tudom furán hangzik.

Nem tudom, ezen hogyan tudnék segíteni.

Valami tipp?



2023. ápr. 13. 13:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Add oda a szüleidnek.
2023. ápr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom tanulás mellett mennyi időd lenne egy hobbihoz... az tud segíteni. Ahogy kivettem a szavaidból, a figyelem elterelődésével van a legnagyobb gond, ezért is nyúlsz a telefonért tanulás közben is. Mindenképp érdemes lenne koncentráció-fejlesztő gyakorlatokat keresned a neten. Illetve a telefonról le kéne törölni a játékokat, és azokat a nem létfontosságú appokat, amelyekre ennyi időt fecsérelsz! Legalább addig, még tart a suli.

Tartsd kikapcsolva, ha tudod (persze csak ha otthon vagy épp órán vagy), tedd egy, a szobádtól messzebb lévő helyiségbe, hogy ne tudd könnyen elérni!

2023. ápr. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

New Yorkban fiatalok egy csoportja pont azért váltott okostelefonról butatelefonra, azért iratkoztak le a közösségi médiafelületekről (és váltottak "offline" tevékenységekre), mert már ők is megérezték, hogy ez a mentális egészségük kárára megy:

[link]

2023. ápr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg szorongsz valami miatt. Azért hat rád ez a figyelemelterelés. A szorongással kellene szembeszállnod, a telefonozás csak tünet. Terápia, önsegítő könyvek a témában, sport, meditáció, egyéb adaptív megküzdési módok elsajátítása
2023. ápr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%

Én is sokat nyomkodom, de engem nem zavar :D Amíg nem hátráltat a mindennapi életben, addig tök mindegy.

De egyébként ha te is beismered, hogy semmi korlátozás nem használ, akkor az akaraterő az, amivel le tudnál róla szokni. Nem vagy vállalkozó, nem létezhet olyan fontos dolog, amiről lemaradnál :)

2023. ápr. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
64%

Inkább keress olyasmit amit a mobilozásnál is szívesebben csinálsz és hasznos is. Sport, séta, bármi...

Plusz, próbáld megfigyelni, mi az a pont, amikor a mobilodhoz nyúlsz. Ne egyből leszokni akarj hanem csak figyeld meg egyelőre. Idővel, az esetek egy részében jön a "na most ne" érzés, és spontán kevesebbet nyulkálsz majd érte.

A harmadik, hogy ha épp semmi máshoz nincs kedved, inkább aludj egyet. Sötét szoba, minden eszköz kikapcsolva stb. Ha nem megy? Nem vagy álmos, tehát tudsz valami értelmesebbet is csinálni mint a telozás. Tanulható például.

Ha még elalszol, tanulás közben, akkor éppen alvásra volt inkább szükséged.

2023. ápr. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
64%
*tanulhatsz
2023. ápr. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat. Már csak annyi lenne a kérdésem, hogy tanuláson kívül, hogyan szokjak le róla?
2023. ápr. 13. 17:44
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Te függő vagy.

Gondolom a fiatalabb korosztályból, de ennek később nagyon nagy hátránya lesz.

Mondanám hogy vegyél butatelefont, de a kérdésedből ítélve te facebook, insta, meg mittudom én milyen oldalaktól vagy függő.

Akaraterő.

Ha valamit kiposztolnak, az este is fent lesz, ha fellépsz, semmiről nem maradsz le.

ha üzenetet írnak, este is ott lesz, és tudsz válaszolni rá.

kapcsold ki a telót, és legyen akarat erőd, mert már a durva fázisba vagy, ami később csak rosszabbodni fog.

esetleg keress hobbit, sportolj valamit.

2023. ápr. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Nézd meg milyen appal töltöd a legtöbb időt, keress más elfoglaltságot amit élvezel is. Én pl amióta van csajom azóta már nem kötnek le a telefonos játékok és inkább csak arra használom a telót hogy vele beszéljek.
2023. ápr. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!