Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okostelefon, android: Van...

Okostelefon, android: Van olyan alkalmazás, amivel a képernyő fényerejét extrém módon le lehet venni? Mármint az alá, amit a telefonon be lehet állítani..

Figyelt kérdés

Huawei P8 Lite telefont használok. Láttam már Huawei P20 vagy P30-at, amikor azon a fényerő teljesen le lett véve. Semmit sem lehetett látni (bár nappal volt). Az én telefonomon alapjáraton nem lehet ilyen mértékben levenni a fényerőt, ezért keresek alkalmazást.

Este, éjszaka, amikor szűrt fény sem jön be, akkorra kellene.

Jelenleg "Blue Light Filter - Night mode" nevű programot használok. Ebben az alkalmazásban 75%-kal lehet csökkenteni a képernyő fényerejét a telefon beállításán túl, de még ez is túl világos este-éjjel, amikor a szemem megpihenni kíván. Korábban használtam talán "Night Shift" nevű programot, de az ennél gyengébb eredményt adott.

Nem, nem az a válasz erre a kérdésre, hogy ne telefonozzak este+éjjel. Nem kérek az ilyen tanácsokból. Alkalmazát keresni tettem fel a kérdést!



2023. ápr. 28. 05:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Napszemüveg
2023. ápr. 28. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

:) Frissen ébredtél.

Köszönöm, de nem kívánok egy fizikai tárgyat készenlétben tartani. Végső esetre megjegyzem ötletedet.

2023. ápr. 28. 06:04
 3/15 anonim ***** válasza:

Extra dim.


Settings- Accessibility- Visibility enchantments-extra dim

2023. ápr. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Gyanítom, hogy ez a kijelzőn múlik, nem a beállításokon. A P20/P30-ban valószínűleg jobb van, mint a P8 Lite-ban. Nekem asztali monitornál van ez a problémám, a következő drágább lesz...
2023. ápr. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%

Samsung Galaxy S23+ -om van. Ezen van extra eros es extra gyenge fenyero is! :) igy a minimum ala es a maximum fole lehet menni.

Hat ezert jo csucskategorias, normalis telefont venni. En is kerek 10 evet toszakodtam a csovesekkel, utoljára 2013ban volt S3-mam.

2023. ápr. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ezzel konkrétan nullára le lehet venni:


[link]

2023. ápr. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:

A kijelző PWM-vezérelt háttér vagy saját fényereje elvileg nem csökkenthető a hardveres alsó szint alá, szoftver segítségével.

De annak nincs akadálya, hogy LCD esetében maga az LCD (mint képtartalom, azaz áteresztőképesség) kerüljön sötétítésre, az adott minimális háttérvilágítás mellett.

Tehát az sem mindegy, milyen kijelzőről beszéltek:


Huawei P8 Lite / IPS

Huawei P20 / LTPS IPS

Huawei P30 / OLED

Samsung Galaxy S23+ / DA2 (Dynamic AMOLED 2x)

2023. ápr. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

3-as! Sajnos nincs ilyen beállításom.


4-es! Pedig sikerült lejjebb venni a minimumnál 2 alkalmazással, mint írtam. Sőt! Ami alkalmazást most 6-os hozzászóló küldött, azzal tovább tudtam vinni. Ezek alapján lehetséges, tehát teljesen értelmetlennek tartom, hogy nincs benne gyárilag. (A hívások és média hangerejét sem lehet rendesen személyre szabni, egy bizonyos szint után némítás következik, ami szintén: teljes értelmetlenség.)

PC-n használtam a Night Shift nevű programot. Már a színhőmérséklet megváltoztatása is jelentős változást eredményezett az esti órákban.


5-ös! Jó dolgod van. Csakhogy arra kell pénz, de nekem másra kell a pénz. És, ha lenne is rá pénzem, másra költeném, mert más dolgok többet nyújtanának nekem, mint extra erős és extra gyenge fényerő, gyorsabb készülék, nagyobb tárhely. Nyilván más lenne a helyzet, ha dúskálnák a pénzben és nem tudnám mire költeni, de nem ebben a helyzetben vagyok.


6-os! Köszönöm szépen! Bár a színvilágot itt nem tudom állítani. A Blue Light Filter-nél 3200K-esre állítottam és azt megszoktam. De majd egyik este megnézem, hogy milyen teljesen sötétben.


7-es! Jó tudni.

A PWM-vezérelt hátreret is egy kijelző típusféleségnek kell elképzelni?

Viszont a szoftver (okostelefonon beállítások) nem a hardveres alsó szintet adja meg minimumnak. Ezért lehet látszólag a szoftveres szint alá menni külső program segítségével.

2023. ápr. 28. 17:22
 9/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Azt hittem, viszonylag közismert dolog, hogy az LCD önmagában nem világít, kell neki háttérvilágítás. Ez manapság LED-ekből származik.

Képzeljük el, hogy a háttérvilágítást leszabályozzuk minimumra.

De ezzel még nincs vége, hiszen az LCD-n lévő képtartalom is lehet a fekete és fehér között, valamilyen szinten.

Az operációs rendszer "ablakainak" fehérségét, betűket (avagy GUI) könnyen át lehet állítani sötétebbre / szürkébbre (szoftveresen), miközben a háttérvilágítás nem csökken tovább, mert nem is tud.

Ezzel együtt a fogyasztás sem csökken, amit a háttérfény jelentősen befolyásol (az akku merítését), de azt már úgyis levetted minimálisra.

2023. ápr. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#9 A gond csak az, hogy ez nem minden alkalmazásra vonatkozik (jellemzően az újabbakra), és nem is a sötét téma volt a kérdés. Semmi újat nem mondtál szerintem senkinek (onnan a magas lóról - nem szédülsz?).
2023. ápr. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!