Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okostelefon, android: Van...

Okostelefon, android: Van olyan alkalmazás, amivel a képernyő fényerejét extrém módon le lehet venni? Mármint az alá, amit a telefonon be lehet állítani..

Figyelt kérdés

Huawei P8 Lite telefont használok. Láttam már Huawei P20 vagy P30-at, amikor azon a fényerő teljesen le lett véve. Semmit sem lehetett látni (bár nappal volt). Az én telefonomon alapjáraton nem lehet ilyen mértékben levenni a fényerőt, ezért keresek alkalmazást.

Este, éjszaka, amikor szűrt fény sem jön be, akkorra kellene.

Jelenleg "Blue Light Filter - Night mode" nevű programot használok. Ebben az alkalmazásban 75%-kal lehet csökkenteni a képernyő fényerejét a telefon beállításán túl, de még ez is túl világos este-éjjel, amikor a szemem megpihenni kíván. Korábban használtam talán "Night Shift" nevű programot, de az ennél gyengébb eredményt adott.

Nem, nem az a válasz erre a kérdésre, hogy ne telefonozzak este+éjjel. Nem kérek az ilyen tanácsokból. Alkalmazát keresni tettem fel a kérdést!



2023. ápr. 28. 05:37
1 2
 11/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:

10:


A rosszindulat beszél belőled, én csak a kérdésre reagáltam. Ezt a magas lovat csak te látod bele, mert mindenki magából indul ki. Nem is hozzád szóltam, szerintem.

2023. ápr. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
#11 Bocs, ha megbántottalak. Alaptalanul vádoltalak, túl élénk lehet a fantáziám.
2023. ápr. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

9-es! Közismert annak, aki tanulta, olvasta, hallotta. Az emberek többségének - beleértve engem is - nincs fogalma arról, hogy hogyan működnek dolgok. Túl sok minden van, amit meg lehet ismerni.


Viszont én is úgy érzem, amit 10-es írt, hogy te sötét témáról írtál, de én alapjáraton nem a színhőmérséklet vagy betűk színei miatt tettem fel a kérdést, hogy csökkentsem a fogyasztást. A 3200K-es színhőmérsékletet nem azért állítom be, hogy csökkentsem az áramfogyasztást, hanem azért, mert a szememnek este ez a kedvező.


Azt gondolom, hogy az itt említett alkalmazásokkal a fényerő csökken és nem a képnek a színváltozása (azaz elfeketesedése vagy elszürkülése). Persze ehhez bele kellene látni a szoftverbe vagy pedig az áramfogyasztást kellene figyelni, mert szemmel ez nem látható, sőt az imént leírt következtetésre jutok.

Nem látok semmi logikát abban, hogy a telefon fényerejét miért nem lehetne még lejjebb venni. Lehet, hogy tényleg a valós minimumot adták meg és minden alkalmazás csak a tartalmon szürkít és plusz energiát fogyaszt, de mondjuk a Blue Light Filter alkalmazásban nem változik a színhőmérséklet, ha ott csökkentem a fényerőt.

Az viszont teljesen logikus, hogy egy adott szint fölé nem lehet vinni, mert ott fizikai határba ütközik.

2023. ápr. 30. 11:30
 14/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"nem azért állítom be, hogy csökkentsem az áramfogyasztást, hanem azért, mert a szememnek este ez a kedvező."


Ezt én is érzékeltem, a fogyasztást csak mellékesen említettem, hogy jobban érthető legyen kontextus.


"Nem látok semmi logikát abban, hogy a telefon fényerejét miért nem lehetne még lejjebb venni."


Van egy áramgenerátoros LED-driver, ami az akku merülésétől függetlenül, azaz csökkenő feszültségről is állandó áramot biztosít a LED-ek (vagyis a háttérvilágítás) meghajtásához. Ez az áram felel meg a 100 % fényerőnek, szaggatás nélkül.

A dimmelés ezt az egyenáramot szaggatja meg PWM-kapcsolással (nem látható frekvencián), ettől csökken a fényerő és így érik el, hogy a háttérvilágítás színhőmérséklete nem tolódik el melegebb irányba, mivel az áram változatlan.

Stabilitási okból, illetve az esetleges látható vibrálás elkerülésére, a LED-drivereknél általában a PWM kitöltési tényezőnek van egy hardveresen megszabott minimális értéke, ami alá kényszeríteni nem lehet, szoftveres utasítással.

Nem azt mondom, hogy nem képzelhető el kivétel, de nekem az a gyanúm, hogy így nem megy lejjebb a háttérfény.

2023. ápr. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

""nem azért állítom be, hogy csökkentsem az áramfogyasztást, hanem azért, mert a szememnek este ez a kedvező."


Ezt én is érzékeltem, a fogyasztást csak mellékesen említettem, hogy jobban érthető legyen kontextus." - Igaz. Nem is kellett volna az áramfogyasztást írnom.


Értem.

2023. máj. 1. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!