Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Micro SD kártya elavult...

Micro SD kártya elavult technológia?

Figyelt kérdés
Egyre több telefonba nem raknak már Micro SD kártya olvasót.

2023. máj. 19. 14:09
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
19 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Szó sincs semmilyen elavultságról.

Azért van egyre kevesebb mobil microsd-s bővíthetőséggel, mert így sokkal magasabb felárat tudnak kérni az extra tárhelyért.

A 3.5es jack elhagyása is azért történt, hogy vehessed a drága bluetooth fülest.

2023. máj. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert a technológia csak a mobiltelefonokig terjed?


Sok másba is lehet memóriakártyát tenni.

2023. máj. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Hát pont nem.
2023. máj. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szirty ***** válasza:
95%

Nem.

Azt nem akarják, hogy vegyél kártyát egyszer. Azt akarják hogy fizess felhőszolgáltatásért sokszor.

2023. máj. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
A jack elhagyásának oka szerintem nem az emberek Bt felé terelése, pont fordítva történt egyre kevesebben használtak már vezetékes headsetet, és talán jól jött a hely. Rádiót sem sokan hallgattak (én igen) amihez kellett. A kártya miatt nem látok ilyen mentséget.
2023. máj. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Felhők nem biztonságosak ezek után legalábbis a Microsoft felhője:

[link]

2023. máj. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám elavultnak, legfeljebb csak ritkábban használják, és kevesebben! Ha körülnézel Árukeresőn, 706 féle Androidos telefon van jelenleg a piacon, abból 514 félének bővíthető a tárhelye, tehát eléggé túlnyomó az arányuk!

Sajnos vannak olyan emberek, akik megfontolás nélkül csakis az ultramodern dolgokban hisznek, és szerintük ha valamiből van már virtuális változat is, akkor a fizikai változat egyből elavulttá válik! Nemrég itt Gyakorin egy válaszoló, aki csak a felhőtárhelyben hisz, ki is akadt: “csak tudnám, mi a jó fészkes fenének tesznek még memóriakártyát egy telefonba 2023-ban?”


Eleve nem vagyok hajlandó előfizetni azért, hogy a SAJÁT fájlokat máshol tároljam, főleg most a Microsoft-szerű kémkedés után pláne, de amúgy olvastam egyszer fórumban olyat is, hogy beütött valami gebasz, és elvesztek a fájlok! Hát köszönöm, de én inkább biztosra megyek, nekem mindenképp kell a fizikai bővíthetőség - microSD kártya és/vagy OTG kompatibilitással pendrive csatlakoztatása, ezeken abszolút biztonságban tudhatom a fájlokat!

Na meg továbbvinni: sajnos 1 éve betört a telefonom kijelzője, nem működik, de már nem is éri meg cserélni (Galaxy A70), eléggé macerás lesz kinyerni belőle a fájlokat, na de ha le lettek volna mentve microSD-re, akkor csak egyszerűen áttenném az új telóba, és kész, semmi gond nem lenne!

Amúgy nem szitkozódás, de az Apple üzletpolitikája volt mindig, hogy direkt nem tett a telefonjaiba kártyabővítést, inkább felárért nagyobb tárhelyvariánsok, vagy előfizetésért felhőtárhely, talán az OTG kihagyására eddig nem gondoltak! Illetve anno az iPhone 7 volt a legelső telefonjuk, amiből már kihagyták a Jack-csatlakozót is, mostanra pedig sajnos egyre több gyártó hanyagolja, a kínaiak talán kevésbé, ők még azért jobban kitartanak mellette!

Lehet hogy néhányan hülyének néznek, hogy egy 2 éves típust készülök venni, de a Galaxy A52s egy olyan telefon, amin szinte minden megvan, kompromisszum nélkül, és mindenben erős! Na jó, egyedül rádió nincs, de a legtöbb ember ma már szerintem úgyis inkább letöltve csak a saját kedvenceit hallgatja!

2023. máj. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szirty ***** válasza:
77%

"nem vagyok hajlandó előfizetni azért, hogy a SAJÁT fájlokat máshol tároljam"

"...kémkedés után pláne"

"...beütött valami gebasz, és elvesztek a fájlok!"


Igen.

Tároljuk fontos adatainkat számunkra ismeretlen helyen amit ismeretlen emberek tartanak fent és férhetnek hozzá.

Tároljuk olyan helyen, hogy az eléréséhez csak gigantikus infrastruktúra és egyéb szolgáltatások működésére legyen szükség.

Mi baj lehetne? :)

Egyébként mindenki úgy veszti el az adatait ahogy akarja. Én nem így akarom elveszteni.


"Sajnos vannak olyan emberek, akik megfontolás nélkül csakis az ultramodern dolgokban hisznek"


Sajnos vannak. Csak mobiltelefonban gondolkodnak, számukra az az élet, sőt maga a technológia. Ezt a szűk világot ráhúzzák a valóságra és nem értik hogy a sok "hülye" minek használ SD kártyát ha egyszer neki nincs rá szüksége...

2023. máj. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
#7 "a legtöbb ember ma már szerintem úgyis inkább letöltve csak a saját kedvenceit hallgatja!" - Már ha zenét hallgat egyáltalán, és nem mondjuk riportokat, magazinokat, vagy híreket. Jack nélkül ilyeneket kénytelen online, vagy letöltve hallgatni. De ha zenét is hallgat, lehet hogy nincs (sok) kedvence, és/vagy nincsenek is saját zenéi letöltve. Az ilyenek lassan kénytelenek lesznek külön rádiót vinni magukkal, ha jó telefont akarnak, és tegyük fel, hogy hiába van szinte korlátlan előfizetésük, olyan helyen vannak (vagy helyre mennek), ahol nincs (sok) térerő...
2023. máj. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!