Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyiket érdemes venni Apple...

Melyiket érdemes venni Apple vagy Android?

Figyelt kérdés
2023. máj. 25. 12:43
1 2
 11/12 anonim válasza:
68%

Mikor ilyeneken gondolkodom szoktam csinálni egy excel táblát, amiben minden telefont és számomra fontos szempontot felsorolok és ez alapján döntök. Ha nem sürgős a döntés akkor ezt ajánlom.


... Aztán egyszer csak összetört a telefonom és hirtelen kellett döntenem. Huawei P20 pro-ról váltottam kb 3-4 év után Iphone 13-ra. Nem mondom, hogy rossz döntés volt de lehet most Xiaomi-t vennék hasonló árkategóriában. (Mivel sajnos Huaweit már nem éri meg venni pedig számomra az volt a csúcs ár-érték arányban.)Nekem pl. hiányzik, hogy nincs benne Zoom kamera, gyors töltés, nincs benne infra port (lehet vele pl. klímát és régebbi Tv-ket irányítani) és rengeteg más funckió. Maga az IOS számomra nagyon korlátolt és sokszor érzem, hogy akkor az igazi az "Apple érzés" ha mindened Apple. Ezek ellenére viszont jó telefon, valamilyen szinten presztizs is. Az értékét is viszonylag jól tartja. Pár évig szerintem nem fogom lecserélni.


Ha csak Netflixre, Facebookozásra és emaileket olvasni szeretnéd esetleg képeket csinálni instára akkor nagyon ajánlom, mert gyönyörű a kijelzője és nagyon jó a hangszórója. Ha "csak" ennyire használsz egy telefont akkor legjobb döntés. Azt bánom, hogy nem a Max-ot vettem. Nagyobb is a kijelzője és van benne zoom kamera. :D


Ha programozni szeretnél vagy kicsit technikaibb ember vagy és nincs MacBook-od(vagy egyébb Apples géped), akkor nem ajánlom.


Annyit hozzá fűznék még, hogy régi Iphone-t nem vennék. Iphone 13 vagy újabb de inkább a 14 már. Ha nem szánsz rá ennyi pénzt akkor inkább más márkát keress. Sokkal többet tudnak ugyan azon az áron.


Szerintem fontos értékelned, hogy mennyi pénzt tudsz rászánni, munkád során mennyire fontos a megjelenés (pl. egyik ismerősöm üzletember és azért vett Iphone-t, mert előtte megszólták (szomorú de itt tart a világ)). Felesleges költségekbe ne verd magad csak azért, hogy legyen egy "menő" telefonod. Nem a telefonod fogja megoldani az élet nagy problémáit.

2023. máj. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
23%

11

en is megszolnam a nagy uzletembert ha egy olcso telefonja lenne.

2023. máj. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!