Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hova tűnt a hálózati/adókörzet...

Hova tűnt a hálózati/adókörzet/cellainformáció?

Figyelt kérdés
Egyszer egyik szolgáltatótól próbáltam megtudni, hogy mi változott, de az ügyintézőnek gőze nem volt a dologról. Szóval manapság már nem annyira feltűnő, régebben alapvető funkció volt és szerintem némileg hasznos is, hogy a telefon kiírta "merre" járunk. A kérdés az, hogy mi lett ezzel a hálózati funkcióval? Miért szűnt meg? Nem találgatásokra vagyok kíváncsi, hanem konkrétumokra. Jogszabály vagy egyéb?

2023. jún. 3. 13:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem szűnt meg. A készülékek továbbra is tudják melyik adóra csatlakoznak.

Viszont a készülékek - vagyis azok szoftvere - már nem írja ezt ki. Mert a helymeghatározási szolgáltatások fejlődése miatt teljesen felesleges egy olyan adattal foglalkozni aminek pontossága több kilométeres is lehet.

Egy olyan készüléken amiben van gps, ki lehet iratni a pontos helyzetet. Nem kell a cellainfóval vacakolni.

Nincs erre jogszabály - bár nincs kizárva, hogy a kármelitában az orosz kémballon már dolgozik a rendeleten!

2023. jún. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De, sajnos megszűnt. A telefonok természetesen úgymond tudják mire csatlakoznak és tudomásom szerint ez az adat eleve elérhető lenne. Ez egy egyszerű alap funkció, de le lett tiltva pár éve szolgáltatói oldalról. Ez azért is biztos, mert egy marék 15-20 éves telefonom van ami kezeli ezt az információt, de a hálózat meg már nem jelzi a telefonoknak.
2023. jún. 3. 14:12
 3/13 anonim ***** válasza:

"De, sajnos megszűnt."

Nem, az a működés része.

"de a hálózat meg már nem jelzi a telefonoknak."

Több infót kap a készüléked mint azt gondolnád.

2023. jún. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a CBS-re gondolsz. Ez arra való, hogy egy adott cellán lévő felhasználóknak tudtak üzenetet küldeni.

Ha jól emlékszem csak a pannon használta erre, hogy a közeli város/metróállomás nevét kiírja.

2001-ben jelent meg, akkor még egész hasznos feature volt.

Nem tudom mikor szűnt meg pontosan, de valószínűleg az okostelefonok elterjedésékor, mert azok elég furán kezelték ezeket az üzeneteket. Plusz a GPS széles körű elterjedésével értelmét vesztette.


Tehát nem tiltották be, hanem elavult és haszontalanná vált ez a funkció.

2023. jún. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

3.


De, megszűnt. Nem arról beszélek, hogy a torony nem küld millió meg egy adatot, hanem arról, hogy a cellainformáció mint funkció NEM AKTÍV. Logikai adat érkezik és nem több. Nem kell bevezetni az elektronikai cikkek használatába, nem először használok telefont félreértések elkerülése véget. Ha fogok egy S30-as Nokiát és aktiválom rajta a NetMon-t nem fogja kiírni, hogy hova tartozik a torony. De megcsinálhatom egy aktuális telefonnal, hogy a különféle szervizmenükben kotrok adat után. Ott sem fog látszani egyik hazai szolgáltató esetében sem, csak a logikai adat. De 3rd party alkalmazásokkal is lehet próbálkozni, csak éppenséggel értelmetlen, mert ember számára érthető információ pont a funkció kikapcsolása miatt nem érkezik.


4.

A CB/CBS némileg más. Hasonló az elv, be lehet állítani azt is, hogy egyfajta üzenetként megkapd melyik adókörzetben vagy, de ez nem ugyanaz a funkció. Ez leginkább arra jó, hogy teszem azt valamilyen veszélyhelyzet a szolgáltató előre tudjon jelezni (földrengés, szélvihar, katasztrófa, stb, itthon nem terjedt el). Az amiről én beszélek meg szimplán megjelenik készenlétben a telefon kijelzőjén valahol. Ha pusztán azért nem látnám, mert túl modern telefont használok akkor egy régi telefonon látnom kellene. Márpedig ahogy fentebb írtam: 15-20 éves telefonjaim is vannak, azokon sem jelenik meg ez az információ. Tehát ez csak találgatás megint. De van olyan telefonom is, ami éppenséggel 2 éves és elérhető a funkció, de egyik hazai szolgáltatónál sem aktív már vagy 6-7 éve. Emiatt jegyeztem meg, hogy nem találgatások érdekelnek. Ez egy nagyon csekély adat, de nem minden eszközben van GPS és nem csak úgy általában telefonok vonatkozásában kell nézni a szükségességét.

2023. jún. 3. 15:28
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem erre gondolsz?

[link]

Ez CBS volt és megszűnt a fent leírtak miatt.

2023. jún. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

Volt már ez a kérdés korábban. Akkor sem tudtuk a hapsinak megmagyarázni hogy miért nincs már. Annál a kérdésnél is ugyanezt hajtogatta, hogy de megszűnt de megszűnt de megszűnt de megszűnt de megszűnt de megszűnt de megszűnt de megszűnt de megszűnt de megszűnt de megszűnt .... Hagyjuk rá. Értelmes úgysem tudunk a fejébe verni. Megszűnt. Pont.

Ha kiváncsi vagy, hogy hol vagy menj ki a falu végére, ott van egy bazi nagy táblára kiírva.

2023. jún. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem nem jött át, mit szeretne látni a kérdező. Milyen infromációkat szeretne a látni a telefonján?


Most úgy kíncsiságból felraktam egy első találatos NetWorkCell info lite programot.


Mit látok?

Azt látom, hogy LTE cellán vagyok, a honos PLMN nincs kírva számmal, helyette beforgatta a 216-30-at, Telekom Hu névre.

Látom az ENBid ( ez bázisállomás azonosítója ) és a local cellid-t, továbbá látom a cellához tartozó TACot és PCI értékét. ( Ez tök egyértelműen azonosít egy cellát egy távközlési (LTE) hálózatban ) A freqvenciában csak azt írja, hogy B3 ( lehet a fizetős verzió konkrét frekvenciát mutat ) de nekem olybár úgytűnik mindent elmondott...Sőt, mutatja a component carrier-t ami B1es ( ezzel aggregál a cucc ha forgalmaz a telefon).

Most átterektem 2Gre a telefonom ,látom a GSM cella LAC értéket és egy CID értékét ( valamiért a base station color kódot kispórolták ), de ez már úgy önmagában szintén azonosít egy GSM cellát, a Plmn-et is itt nem számmal hanem a hálózat nevével jelenítik meg.


Azt is látom, hogy az rxlev a -73, az LTEné meg láttam, a RSRP meg a SINr értéket is .


Mit szeretne látni a kérdező?


Mit szeretne még látni a kérdező? A network monitor emlékeim szerint még mutatta a 3Gben az active set-et, meg talán a mért szomszédokat a GSMen...

2023. jún. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Nekem nem jött át, mit szeretne látni a kérdező. Milyen infromációkat szeretne a látni a telefonján?"

Régen amikor még nem voltak okostelefonok, akkor a telefonok kijeltőjén az oprátor kijelzése alatt kijelezte, hogy hol tartózkodunk. Olyan régen volt, hogy nem is találok róla képet.

Tehát vegyél egy Nokia 3210-est. Középen oda van írva, hogy Pannon GSM és alá meg odaírja, hogy Székesfehérvár. Vagy Dombóvár, vagy Bzdapest X. ker. És kb ennyi értelme is van - akarom mondani volt... nálam folyamatosan azt a várost írta ahova jártam iskolába, még otthon is ami 12km-re volt két faluval arrébb...

2023. jún. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9: [link]
2023. jún. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!