Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért szólják le néhányan a...

Miért szólják le néhányan a Xiaomi telefonokat?

Figyelt kérdés

Egyre több kérdésnél kikötik, hogy Xiaomit ne ajánljanak, minden mást csak xiaomit ne, a xiaomi 💩, a xiaomi gagyi kínai, stb stb

Legalábbis úgy vettem észre.

Miért?

Tényleg rossz a Xiaomi?

Ha rossz, miért az?



2023. júl. 13. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem pár éve van egy használtan kapott Xiaomi. Annak a célnak, amire nekem kell, teljesen megfelel. Kinek mi felel meg, emiatt nem kell leszólni. Ha valaki orvostudománnyal és felső matematikával kapcsolatos dokumentumokat szeret olvasni PDF-ben, arra például jó, és akik ilyeneket nem olvasnak, azok nem szólják le azt, akinek ez az egyik hobbija.
2023. júl. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
* ne szólják le azt, akinek ....
2023. júl. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem rossz telefonok, csak azon az áron amennyiért már mennek a közép meg felső kategoriás Xiaomi telefonok egyszerűen van jobb választás is.

Gondolok itt Samsung Galaxy A szériára, vagy akár a OnePlus-ra is.

2023. júl. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Barátnőmnek xiaomi redmi 9-e van vagy valami hasonló modell, rengeteget panaszkodik rá. Akár kezdhetjük ott, hogy valami megmagyarázhatatlan anomáliának köszönhetően nem tud akármilyen usb-c kábellel/adapterrel tölteni csak a sajátjával. Mikor nálam van és töltene, bedugja, órákkal később azt vesszük észre, hogy semmit nem töltött a telefon, sőt még merült is (samsung gyorstöltő adapter és samsung usba-usbc kábel). Ugyanez ha kocsiban töltene (Baseus adapter és ugyanaz a kábel mint előbb). Az én telefonomnak persze csodálatos módon köszöni szépen semmi baja sem a kábellel, sem az adapterekkel (samsung s10)

Aztán 64gb háttértár ami még talán nem is lenne olyan halálos, ha nem lenne szinültig teli. Még egy érdekesség, hogy gyakran ledobálja/szrakszik neki a wifi akár otthon, akár nálam. Egyszerűen vagy fel sem csatlakozik vagy csak szörnyen lassan tölt be mindent. Teszteltük, próbáltuk, bújtuk a telefon beállításait hogy mi a baj, mert semelyik másik eszköznek nincsenek ilyen problémái a hálózatokkal (laptopok, samsung mobilok, iphoneok, stb.).

Neten is utánanéztünk és kiderült, hogy ez a probléma másoknál is felütötte a fejét (elvileg valami szoftverfrissítést csesztek el, amit azóta sem javítanak) úgyhogy nincs rá igazán megoldás a kukán kívül.

2023. júl. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
lehet, hogy a Xiaomi-tól hardveresen többet kapsz a pénzedért, összességében mégsem jó. Nekem volt, soha többé! instabil sz@r
2023. júl. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Redmi 9t van. Egy bughalmaz. Bluetooth dobálja le az eszközöket, ha éppen úgy gondolja. Egyik frissítés után meghaltak a vezérlő gombok, csak gesztus vezérlés van. Memória optimalizálás borzalmas. Hiába állítod be, hogy adott alkalmazást ne akarja optimalizálni, csak kilövi random a háttérben. Meg még sorolhatnám. Ami viszont nem bug, hanem szándékos, azok a hangos reklámok. Játék közben felugró reklám full hangerőn, akkor is, ha le van némítva, vagy be van dugva a füles. Fórumozás során kiderült, hogy ez a xiaomi és almárkái sajátossága. Soha többet nem veszek semmit tőlük.
2023. júl. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
Nem szólja le senki. Egyszerűen egy olcsó, gagyi szar. A helyén kell kezelni ezt a telefont, ennyit ér és ennyit tud.
2023. júl. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%
Ahogy az előttem szóló írta! A helyén kell kezelni, az árához képest igen jól használható, más telefonoknál meg nem lévő hülyeségekkel. Amikor vettem, akkor egy hasonló Samsunghoz képest jóval olcsóbb volt. Egy szoftveres bughalmaz az enyém, de elfogadtam ezt a kompromisszumot. Sebességben jó, blutooth fejhallgatóhoz jól skálázható, szépen futnak egymás mellett az alkalmazások, nekem tetszik a kijelzője is. A közelségérzékelője szsssr például, sokszor beakad a play áruház frissítése, vagy a saját frissítése.
2023. júl. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!