Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért vesznek sokan olyan...

Miért vesznek sokan olyan telefonokat amit nem tudnak kihasználni?

Figyelt kérdés
2023. aug. 16. 17:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nekem egy 5 éves telefonom van, szerintem én minden tudását kihasználom, sőt a többszörösét mint amire gyártották. Az alany egy Galaxy J6 2018, 32gb tárhely és 3gb ram.


Általában 0,5-1gb tárhely van szabadon, folyamatos kínlódás, semmire sincs hely. Appok egy részét SD-re kell tenni, attól persze jönnek a problémák, jóval lassabb betöltés, esetleges fagyás, stb. A belső tárhely a rengeteg írástól szerintem sokat lassult az évek alatt. Nagyobb fájl írásakor iszonyúan belassul.


A wifi gyenge benne, csak 2,4ghz hálózatot tud, maximum 45mbit jön ki belőle, de átlagban 20-35mbit. Ha nagyobb fájlt szedek le, 1-2gb film, az jó ideig eltart. Forgalmasabb helyeken a 2,4ghz használhatatlan, folyamatosan leszakad, lassú, érdekes módon 5ghz telefon megy probléma nélkül 300mbit-tel ugyanott, ez kb 0,5-3mbit közt.


Rengeteg háttérfolyamatot futtatok, root-olt a készülék, komplett linux fut rajta a háttérben, azon belül is több folyamat (Termux). Értesítési sávban 7-10 app fut folyamatosan, üzenetküldő és böngésző folyamatosan nyitva. Jobban megéri nyitva tartani, mint mindig újból betölteni. 0,5+1,5gb swap partíció engedélyezve a belső táron + SD-n.


Aksi kapacitása a gyári 3000mah-ról lement 2500mah-ra, napi 2-3x kell tölteni egy átlagos napon, használattól és fényerőtől függően. Nagyon spórolósan egy teljes napot el tud menni, de akkor nem szabad sokat használni.


Kamera természesen gyenge rajta, fakók a színek, semmilyen stabilizálás nincs rajta, zoom nélkül is pixelesek a képek. Értelmes beállítás mellett HDR-rel, Open camera és PhotoshopExpress használatával fel lehet javítani a képet. Videózni nem nagyon érdemes vele, de ha muszáj akkor lehet.


A képernyője sima HD felbontású, de teljesen rendben van. Aránylag jók rajta a színek, nincs beégve.


További pozitívum hogy hangszín javítás után (Viper4Android FX) a hangszóró is oké, jack-en olyan minőségű hangot ki lehet nyomni rajta hogy szétesik az erősítő / fülhallgató. Imádom erről adni a kakaót a cuccokra.


Mérete számomra ideális, 5,6" ha minden igaz, a nagyobbakat nem kedvelem annyira.


Sajnálatos probléma, hogy időközönként lefagy, fekete a kép rajta, csak újraindítás segít. Frissen telepített szoftverrel már megvolt ez a gond az első pillanattól kezdve. 1-2 hetente kifagy. Plusz néha nem látja a SIM-eket, újra kell indítani vagy ki -be tenni a tálcát.


Rövid konklúziót vonva, ezt a készüléket már nagyon belaktam az évek alatt, annyira sok dolog fut rajta hogy rengeteg munka lenne átköltözni másikra. Ha cserélnék akkor például használt Galaxy S széria jöhetne szóba, annál csak az aksi időtől tartanék. Másik opció talán valami Xiaomi lehetne, de azoktól kicsit tartok. Feltétel hogy rootolható legyen, a jack is jó lenne, meg a micro sd plusz a dual sim...


A J6 mentségére legyen szólva, alsó/közép kategóriás mobilként lett kiadva, én meg elég erősen nyúzom. Szerintem a legújabb S készüléket is kimaxolnám magamat ismerve. Tehát ezért vesz, vagy venne valaki komolyabb készüléket.

2023. aug. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
45%
Hú apám te aztán értesz a kütyükhöz meg aztán használod is. De azért gyártották.
2023. aug. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
52%

"Írja már le valaki, mivel van "kihasználva" egy 100 ezres telefon és mivel lesz "kihasználatlan" a 400 ezres."


azzal, hogy mindkettőn ugyanúgy a hülye facebook, sms, selfizés fog menni, erre a 100 ezres is bőven elég, kis hányadnak van valóban szüksége arra, amit a 400 ezres tud...de megveszik, mert kompenzálnak vele....

2023. aug. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Én is pontosan ezt akartam kérdezni: mi a fészkes f..szt jelent az, hogy nem "használod" ki a telefont?

Amikor készítek egy fényképet és szebb, jobb minőségűbb egy drágább telefonnál a végeredmény, mint az olcsón, akkor máris kihasználtam.

Ha videózok és szebb az eredmény, akkor megint kihasználtam.

Amikor nem gondolkodik a telefon fél másodpercet vagy többet egy app megnyitásán, hanem azonnal megtörténik, akkor megintcsak kihasználtam.

Amikor látom, hogy szebb a szebb kijelző képe, akkor megint kihasználtam.

Amikor hallom, hogy sokkal jobb a hang a drága telefonon, mint az olcsón, akkor megintcsak kihasználtam.


Ahhoz, hogy te ne használd ki a telefon adottságait, gyakorlatilag az kell, hogy egyáltalán ne használd a készüléket. Aki meg nem használja, az tényleg ne vegyen se drága, se olcsó telefont. :)

2023. aug. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
52%

“ azzal, hogy mindkettőn ugyanúgy a hülye facebook, sms, selfizés fog menni, erre a 100 ezres is bőven elég, kis hányadnak van valóban szüksége arra, amit a 400 ezres tud...”


Ezt is írtam, figyelmen kívül hagytad:


Minek a 6 milliós autó amikor a Trabant is ugyanoda visz, minek 20.000 Ft-os cipő amikor a 2000 forintos is ugyanazt adja?


SMS-t írni, telefonálni, fbozni, szelfizni egy 20.000 Ft-os Nokiával is lehet, pl a 4-5 éve kijött 3310-zel. Feltételezem, neked nem ilyen telefonod van.


Szóval miért használsz egy olyan telefont amit nem használsz ki?

2023. aug. 17. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
26%

20 éve még értették a kérdést.

20 év múlva már lehet meg se kérdezi senki.

A kérdés nem azokról szólt akiknek 20 évesen 20ezres cipőjük van, 6millás autójuk és bármit megvehetnek.

Azokról szólt, akiknek semmi megtakarításuk sincs, mert max pár éve dolgoznak.


Régen az iskolában a legfavágóbb gyerek vett egy 20ezres focis cipőt. És szerinted jobban focizott tőle?

Ma már úgy látszik nem is értik mekkora röhej volt tőle.

2023. aug. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
62%

"Azokról szólt, akiknek semmi megtakarításuk sincs, mert max pár éve dolgoznak."


Nem, nem erről szólt a kérdés, nem ez volt benne. De ha ezt is szerette volna a kérdező kérdezni, akkor is teljesen felesleges, mert már ezer számra vannak ilyen kérdések.

2023. aug. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

16


Semmilyen megtakarításról nem volt szó.


Azt viszont még mindig nem magyaráztad meg, hogy NEKED mégis mi a f.sznak 100 ezres telefon, amikor a 25 ezer forintos Nokia 3310-esen is tudsz szeleit készíteni, facebookozni, telefonálni és sms-t küldeni.


Én erre várom válaszod, hogy TE miért használsz egy 100 ezres telefont, amikor a 25 ezer forintos is kielégítené azt a "kihasználtságot" amire neked szükséged van.

2023. aug. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
nemtom
2023. aug. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy van életem a gyk-n kívül is.

Mert repjegyet és más jegyet nem kell nyomtatni, a 6M-s motoron nincs gps.

És nem tudok a világ minden nyelvén, amikor külföldön vagyok.

Megfelel? Mehetek? :DDDDDDDDDDDDD

2023. aug. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!