Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri hosszútávra még iPhone...

Megéri hosszútávra még iPhone 12 pro-t venni?

Figyelt kérdés
Ezek ilyen 200-250 ezer ft közt vannak használtan. 230 körül szinte újszerű állapotot kapni, igaz, ha az akksi nem volt cserélve, akkor kb 85% környékén van azóta, ez egy éven belül cserés. Kb még 3 évig tud stabil felsőkategória szintet hozni? Frissítéseket még megkapja sokáig? Gondolom még vagy 2 iOS főverziót megkap.

2023. szept. 2. 08:03
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, és tudásban, kamerában jobb, mint egy újabb 13-as vagy 14-es?
2023. szept. 2. 08:04
 2/10 anonim ***** válasza:

“Gondolom még vagy 2 iOS főverziót megkap.“



2027.-ig kap…


[link]

2023. szept. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Morzsi007 ***** válasza:
100%

A sima 13 és 14 szinte ugyanaz hardverileg. A 12 Pro nem lehet ezeknél jobb, a kamerája bizonyos esetekben felülmúlja 13-at, de nem minden esetben.

3 év múlva a 12-es széria 6 éves lesz, használható mobil lesz, de akkor már nem lesz “csúcsmobil”, ahogy már most vannak újabb szériák.

Egyik telefon sem éri meg, mert mindenhogy bukta van, a kérdés mennyi pénzt akarsz belefektetni. Ha veszel 600E-ért egy újat 3 év múlva kb 350E Ft bukóval el tudod adni, ha most veszel használtat 250E-ért, 2 év után 80-ért kb eladható. Itt nincs akkora bukta, de nem is volt új mobilod.

2023. szept. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor ár értékben még azért mindig jobban jön ki ez, mint egy új pro 500 környékén. Vagy mint egy új 13 vagy 14-es 350 ezer ft környékén. Elvégre ez 100 ezerrel olcsóbb és van még egy kamerája.
2023. szept. 2. 08:18
 5/10 anonim ***** válasza:

Megéri, azért nem mondható még idősnek a 12-es széria sem, és ahogy leírta az 1-es válaszoló is, még 4 évig fog kapni frissítéseket.


Egy 12 Pro Max tulajdonos

2023. szept. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy rossz vétel lenne, de az üzemideje még újonnan sem volt túl acélos. Ha ez nem zavar, akkor egy jó telefon lesz.

Én is hasonló dilemmában voltam: 240 ezer forint körül tudtam volna venni nagyon jó állapotú 12 Prot, 257 ezerért viszont már ott volt a vadiúj 13, így inkább utóbbi mellett döntöttem.

2023. szept. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"257 ezerért viszont már ott volt a vadiúj 13,"


Honnan vetted? Sufni gsm boltokban is 260 körül indul, normál helyen meg 290ről.

2023. szept. 2. 10:23
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]

Innen, most éppen 261 ezer (szállitás +1000 Budapesten belül, +3000 vidékre). Nekem jobban megérte egy jobb üzemidejű, újabb, bontatlan készülék, mint egy lutri vétel majdnem ugyanannyiért egy olyan telefonért, ami az általam gyengének tartott XR-üzemidőt aligha túlszárnyalja. A Pro funkciókra pedig nincs szükségem, legalábbis nem annyira, hogy olyan alapvető dolgokról mondjak le, mint a megfelelő üzemidő.

2023. szept. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez gondolom olyan híres telefonbolt, mint a turbado volt, hogy miután becsődölt, kiderült, hogy amúgy nem is eladásra árult sok esetben hanem bérleti szerzödéssel használatra kaptál telefont, vagyis jogilag nem is a tied volt. Ezek után a botrány óta én nem bízom az ilyen noname üzletekben a ki tudja milyen garanciával.
2023. szept. 2. 12:15
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

Ha jól emlékszem, akkor adásvételi szerződést adnak, legalábbis formailag úgy néz ki a számla.

A ki tudja milyen garancia pedig egészen konkrétan Apple gyári garancia.

A használt 12 Prohoz viszont az égvilágon semmilyen garanciát nem fogsz kapni.

2023. szept. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!