Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » MediaTek és Snapdragon mobilte...

MediaTek és Snapdragon mobiltelefon processzorok közt van különbség?

Figyelt kérdés

Lehet rosszul, de úgy tudom, a két processzor közt is hasonló a helyzet, mint pl az Intel és AMD között. Van aki az egyikre és van, aki a másikra esküszik. Viszont amit még találtam különbségeket a két processzor közt, az az, hogy a MediaTek régen egy rossz minőségű, gyenge processzor volt, ami mára utolérte a Snapdragont.

A témában kompetenseket szeretnék kérdezni, hogy mi a véleményük a két processzorról. Pár videót találtam YouTube-on, viszont az nem magyar és nem annyira értem meg, amiről szó van.



2023. okt. 4. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
MediaTek-et azért tartották/ják rossznak, mert a legolcsóbb okostelefonokban ezeket a chipeket használják. Pontosabban a 20-40.000Ft közötti kategóriára gondolok. Tesznek bele egy jó pár éves MT procit kevés memóriával és háttértárral, a felhasználó megveszi, látja hogy lassú, ezért fújjozza a hardvert egyébként jogosan. Qualcomm procikat főként középkategóriától találhatsz, nagyon elvétve alsó középben(lásd LG K22, 30.000Ft volt, és egy pár éves Qualcomm procit kapott).
2023. okt. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mint ahogy előttem is leírták én is azt tudom mondani, hogy sokkal jobb a Snapdragon. A MediaTek processzorokat a legolcsóbb, leggagyibb telefonokba szokták belerakni. Ha teheted mindenképpen a Snapdragonos telefont válassz!
2023. okt. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon más a kettő, egyáltalán nem olyan, mint az AMD vs Intel. Ott mindketten jó processzorokat gyártanak. A Mediatek pedig még mindig egyébként egy lassú szar. Csak az olcsó gagyi telefonokban fogsz találni.
2023. okt. 5. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első két válaszolónak köszönöm szépen a választ. A harmadik válaszólónak is, de mellette itt hagynék egy linket: [link]

Valamint az AMD és Intel egy hasonlat volt arra, hogy az átlag felhasználókat megosztja, amit az utána leírt ("Van aki az egyikre és van, aki a másikra esküszik") mondattal egyértelműsítettem.

Az, hogy lassú szar és csak az olcsó telefonokban találni, ezt nem mondanám jó érvnek, mivel az Intel processzoroknak is van felső és alsó kategóriás szériája. A legalsó jelenleg 7000 forint, a legfelső 5,5 millió forintba kerül (árukereső szerint). Gyanítom nem véletlen ekkora a differencia. Vagy az effajta elfogult meglátás szerint az 5,5 millió forintos is lassú szar, mert van belőle 7000 forintos is?

2023. okt. 5. 18:50
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

#4 "A harmadik válaszólónak is, de mellette itt hagynék egy linket:"

"Kár", hogy csak benchmarkokban tűnik ilyen jónak, valójában nem az.

2023. okt. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyilván a MT Helio széria élhetőbb kategória, de az MT nem készít felső kategóriás SoC-ot. Az általad említett 7000-es intel vagy valami Pentium vagy Celeron, míg a milliós vagy i9 vagy Xeon.
2023. okt. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Van ilyen olyan Dimensity 8000 néhány százas néven futó procijuk amit papíron a Qualqom csúcs prócijának konkurenseként állítanak be.Mivel nem volt még Mt procis okostelefonom így nem tudok objektív véleményt alkotni róla.De mondjuk egy két csalódás után nem lehet leírni konkrét márkákat.A tömeggyártás és a kifogástalan minőség két dudás
2023. okt. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!