Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen telefont érdemes venni...

Milyen telefont érdemes venni manapság?

Figyelt kérdés

Most így hirtelen ránéztem a Xiaomi 13T Pro telefonra, olyan 340e körül van, 500e környékén van már s23 ultra, 400-500e között meg a asus rog 7


Tudom, hogy nem jó a forint/infláció/stb, de én ennyit sajnálok egy telefonra...


Jelenleg egy Poco F3-at használok - anno még 120e körül vettem, akkor ez volt a legjobb vétel, de a közelségérzékelő hiánya miatt szívtam vele sokat - amit lassan cserélni tervezek, csak nem tudom mire kellene.


Ajánlanátok valami telefont? Jön hamarosan valami?

Vagy "ez van" és nincs más opció mint drágán venni?



2023. okt. 15. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Isten őrizzen ilyen drágán Xiaomi telefont venni. Meg úgy alapból sem érdemes pénzt adni érte. Hiába fognak lepontozni, nekem az a tapasztalatom vele, hogy messziről kerülendő, gagyi, kínai márka. Nekem Redmi Note 10-em volt és gyárilag borzalmas a Xiaomi telefonok szoftvere. Nem akartam hinni a szememnek, hogy gyárilag tele van a rendszer reklámokkal konkrétan…Először azt hittem kifogtam egy hibás darabot, majd utána olvastam és bizony leírták, hogy ezek gyárilag ilyenek.

Szóval ha jót akarsz magadnak, egy forintot nem adsz ezért a márkáért.



A Samsung Galaxy S23 Ultra az egy nagyon jó telefon, magát a márkát is bátran merem ajánlani, nagyon jók a Samsung telefonok, nagyon megbízhatóak. Viszont ha sajnálsz rá ennyit kiadni, nem muszáj pont az Ultrát megvenni. Vagy a kamera miatt kellene az Ultra? A sima S23 is egy nagyon jó telefon. Arra figyelj, hogy az S22 szériát messziről kerüld el, mert nagyon gyenge akku üzemidőre panaszkodik mindenki, szériahibásak voltak azok a telefonok.



Egyébként iPhone-n nem gondolkoztál?



Remélem segíthettem!

2023. okt. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Ha olyan csóró vagy, mint én, akkor Samsung Galaxy A04. Rendben működik és osztályon felüli minőségben megy a fotózás is. Lehet, hogy nem szupervékony, de nagyon jó.
2023. okt. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Van Pixel 6a 130ezer körül vagy Pixel 7a 180ezer körül.
2023. okt. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

A kínai telefonokkal az a helyzet, hogy a Huawei ugye gagyi vacak volt. Kikupálódott, pár évvel ezelőttig a legjobbak között volt (konkrétan a Samsung után a második volt), jó szoftver, jó hardver, mindezt nem túl drágán. Aztán jött Trump és kinyírta (hogy rohadna meg). Azóta "futtottak még" kategória lett.

Aztán ott a Xiaomi, ők még most kezdenek kimászni a gagyiságból, még kell legalább 3-4 év, mire esetleg elérik azt, amit korábban a Huawei, de ki tudja, hogy nem nyomják-e le őket is...

Aztán az Oppo meg most tart ott, ahol a Huawei tartott 12 éve.

Ergo: most nem igazán éri meg kínai telefont venni.


A többi Androidból a Samsung továbbra is erős, de ott a felsőkategóriát nem éri meg megvenni, akkor már inkább egy iPhone, a középkategória meg hol jó, hol nem. Nem tudom, hogy még mindig telepakolják-e a telefonokat fölösleges, törölhetetlen appokkal, de régen ez volt a legidegesítőbb a Samsungban.

Akkor ott van még pl a Motorola, ami most nagyon jön föl és egészen jó ár/érték arányban van, meg persze a Nokia, ami viszont már nem az a Nokia, csak árnyéka régi önmagának.

És kb ennyi, amit érdemes szóba hozni, a többi gagyi márkát kerüld el messzire.


Ha olcsón kell megbízható telefon, vegyél egy használt iPhone-t.

2023. okt. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1# Igazából nekem is hasonló a véleményem a kínai telefonokról Poco f3 után... (igazából még mindig azt mondom, hogy megérte) bár én azt hallottam, hogy a drágább/csúcsmodellek jók


Samsung telefonom volt előtte, azt szerettem nagyon, Ultrát egyedül azért vennék, mert van hozzá toll és olyan érdekes xD


iPhone nem érdekel, az még a samsung előtt volt, de jailbreak nélkül nem volt tetszett.


2# Hát nem mondom, hogy felvet a pénz, de ha már veszek jobbat akarok :D


3# pixelt is néztem, de valahogy túlárazottnak tartom (oké, hogy google meg minden, de akkor is)


4# "Ergo: most nem igazán éri meg kínai telefont venni." ettől féltem valahogy mindig akkor kerül nálam erre sor, amikor pont nem éri meg...

Motorolán meglepődtem, hogy nem tűnt el, de egyelőre nem vennék


Köszi a válaszokat, mentek a zöldek!

2023. okt. 16. 21:54
 6/7 anonim ***** válasza:
20%
A34
2023. okt. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
20%

"Ultrát egyedül azért vennék, mert van hozzá toll és olyan érdekes xD"

Azt ugye tudod, hogy bármelyik telefonhoz tudsz vanni stylust? Már pár száz forintért is vannak.


"iPhone nem érdekel, az még a samsung előtt volt, de jailbreak nélkül nem volt tetszett."

Mégis mi az, amiatt muszáj volt a jailbreak? Gondolom az Androidot is rootoltad, aztán csodálkozol, hogy nem jól működik...


"3# pixelt is néztem, de valahogy túlárazottnak tartom (oké, hogy google meg minden, de akkor is)"

Olyan árban van, mint a hasonló tudású többi telefon. Max a kínaiak olcsóbbak.


"Motorolán meglepődtem, hogy nem tűnt el, de egyelőre nem vennék"

Egy időre tényleg eltűntek, de most újra lendületben vannak. És ugye ők találták fel a mobiltelefont.

2023. okt. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!