Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Apple IPhone 12 64gb Belejtet...

Apple IPhone 12 64gb Belejtettem a szennyvízbe. És nem jön be a képernyő, mégis mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha túlmelegszik az akkumulátor nem lesz büdös szaga?

2023. nov. 6. 19:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Az a baj, hogy az Apple elkényelmesedett. Megszokták, hogy amit kidobnak, az hatalmas siker lesz, függetlenül attól, hogy mennyire megbízható a cucc.


Pár éve még tényleg az iOS volt a legstabilabb, legmegbízhatóbb rendszer, de most... Amióta kijött az iOS 9, sorra jönnek a panaszok: magától kikapcsol, lefagy, nem működik a kijelző...stb. Steve Jobs idejében ilyen elő nem fordulhatott, ő presztízskérdést csinált abból, hogy amit a felhasználók kezébe adnak, az jó legyen.


Ma nem a tesztelők visszajelzései után javítgatják az oprendszert, hanem egyből a userhez kerülnek, akik a tapasztalt hibákat bejelentik, és amikor összejön pár bug, ami sokaknál előfordult, akkor azt kijavítják. Ez tök jó, de én mint fogyasztó szerintem joggal várom el, hogy ha kiadok egy telefonért 200.000+ forintot, akkor ne én legyek a kísérleti nyúl. Nem kellene félévente újdonsággal előrukkolni: ami van, az működjön stabilan

2023. nov. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Az iPhone alapvetően nem szar. Túlárazott? Igen. Erős a marketingje? Igen. Van egy rajongóköre, ami olyan, mint egy szekta? Igen. De nem szar telefon!

Minőségi alkatrészekből van összerakva, jó teljesítményű és elég jó a szoftvere is. Viszont tényleg túl drága. Ugyanilyen hardveres tudással Androidból már harmadannyiért is kapsz. Az érem másik oldala, hogy iPhone-ra 5-6 évig jön új OS, Androidra meg sokszor csak 1-2. Pro és kontra mindkettő mellett lehet érvelni.

Az is tény viszont, hogy az iPhone 11 óta minden új iPhone generáció csak egy hajszálnyit változott az előzőhöz képest, nincsenek már akkora horderejű újítások, mint régen.


Én mostanában gondolkodtam Android és iPhone között. Végül úgy döntöttem, hogy nekem nem éri meg az iPhone a plusz 200 ezret, mert amir használni akarok, arra egy olcsóbb Android is tökéletes.

2023. nov. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Morzsi007 ***** válasza:

“ Ugyanilyen hardveres tudással Androidból már harmadannyiért is kapsz.”


Sületlenségeket ne írogassunk már.

Megint csak látszik, hogy a hallottakból és nem tapasztalatból írjátok a hülyeségeket. Az iphone-nak nem kell annyi RAM, nem kell akkora aksi és nem kell akkor szenzor a kamerába, hogy versenyben maradjon, sőt, ha a teszteket nézzük, üzemidőben hozza az androidos zászlóshajó szintjét, kicsit még többet is bizonyos esetekben, a kevesebb RAM többet nyújt, fotózás terén a DXOMark szerint az elsők között van, videó készítésben mindig is élen járt, a processzor teljesítménye kimagasló, minden mással szemben hatalmas előnye van és ezek tények. Szóval nincs olyan android, ami harmad vagy féláron tudja ezt a szintet, baromságokat ne írjunk, és a fagyás, appból kilépés, nem működő kijelző az olcsóbb androidra vonatkoznak leginkább. Hogy egy 150E Ft-os telefon általános felhasználásra (Social media) elegendő a legtöbb embernek az egy dolog. Nekem egy Ft-ot sem fizet az Apple, nem védem, de nem szeretem, mikor valaki a hallottakból ír véleményt, amiket legtöbbször iphone gyűlölő, és hozzá nem értők gyülekezete kreált 5-10 éve és ezekből táplálkoznak egyesek még most is, hozzáteszem, akkor is tévesen. 15 éve használok iphone-t, annyi fikázó volt ez idő alatt, mint égen a csillag, nem akarunk meg felnőni ez egy kib@sz0tt tárgy, amit, ha akar az ember megvesz, ha nem tetszik neki nem veszi meg. Nem kell ódákat zengeni, túlárazott, nem éri meg, divattelefon, stb jelzőkkel illetni. Hagyjuk már…

2023. nov. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Morzsi007


A tudatlanság szól belőled, de azért köszönjük a hozzá nem értő szavaidat!

2023. nov. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Én tapasztalatból írom. Androidot használtam nagyon sokáig. Aztán kaptam egy iPhone-t, kipróbáltam, 2 hónapig azt használtam. És igen, jó, tényleg jó, de nem ájultam el tőle, mert bizony van sok idegesítő tulajdonsága, pl. hogy egy normális billentyűzet nincs hozzá, de tudnék mást is mondani.


"Az iphone-nak nem kell annyi RAM"

Oké, de pl a mai weboldalak ugyanúgy sok ramot igényelnek Androidon és iPhoneon is. Rendben, optimalizálva van, de akkor miért ilyen drága a kevesebb RAM-mal?


"nem kell akkora aksi"

Szintén: akkor a kisebb akkuval miért drágább? Vagy miért nem tesznek bele nagyobb akkut és akkor nem 2, hanem 3 napot bírna?


"nem kell akkor szenzor a kamerába"

Sosem kell. Egy 8-10mpx kamera untig elég volna mindenhez, csak Androidon szeretnek dobálózni a csillió megapixellel, mikor nem csak ez a lényeg. Mondjuk én a kameráját pont leszarom az összes telefonnak, gyors kattintgatásra a legolcsóbb is jó, ha meg rendesen fotózni akarok, arra van fényképezőgépem.


"videó készítésben mindig is élen járt"

Ez a másik, ami nem érdekel. Most pl. amit venni akarok Android az csak FHD videót tud csinálni, de hol érdekel az engem? Nem vagyok 4K mániás, a TV-m is csak FHD, szóval kár belém a 4K.


"a processzor teljesítménye kimagasló"

Igen, csak az emberek többsége ezt nem használja ki. A UI, a böngészés és az általános dolgok egy sokkal gyengébb procival is zökkenőmentesen mennek. Aki meg 3D csillivilli játékokat telefonon akar játszani, annak nincs ki a négy kereke...


Meg tudnám venni akár az iPhone15-öt is? Simán! Megfelelne? Igen. Megér annyit, amennyiért árulják? Nem. Nekem legalább is nem, mert amiben erős (proci, kamera) az nekem pont nem szempont. Ha volna egy "lite" verzió, gyengébb kamerával és procival, de tűrhetőbb áron, lehet azt venném. Igen, van az SE, de az meg nekem túl kicsi.


Nem mellesleg USA-ban az iPhone 15 kerül 800 dollárba, ami átszámítva 280 ezer forint. Na, annyit kb meg is érne, de itthon az adók miatt 400-ba kerül, ami irgalmatlanul sok.

2023. nov. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Morzsi007 ***** válasza:

14, köszönöm a tartalmas válaszodat, kedves anonim senki. 🤔 Van meg közölni valód?


Az utolsó hozzászólónak szól, én arra válaszoltam, hogy az iphone azért annyi, amiért a többi zászlóshajó is drága, gyorsabb, stabilabb, jobb kamera, üzemidő, stb. Vagyis semmivel nem rosszabb, mint pl egy Galaxy S23 Ultra. Azt is írtam, hogy nem feltétlenül van erre szüksége mindenkinek, és azt most írom, hogy nem mindenkinek jön be az ios rendszer, nem kötelező ilyet venni, valaki szereti babrálni a dolgokat, az vegyen androidot. Aki drága autót vesz, pl egy SL Mercedes-t, az sem fog 250-el száguldani mindenhol, de mégis sokkal jobban fogja érezni magát használat közben, mint, aki egy Skoda Fabia-ban utazik.


Szóval neked nem kell iphone, mert nem használod ki, ezzel sincs baj.

2023. nov. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

Az Apple telefonok hátrányai:


1. Az Apple telefonok általában drágábbak, mint az Android telefonok

2. Az Apple telefonok általában lassabban kapnak frissítéseket, mint az Android telefonok

3. Az Apple telefonok kevésbé kompatibilisek más eszközökkel, mint az Android telefonok.

4. Az Apple telefonok testreszabása korlátozottabb, mint az Android telefonok

5. Az Apple telefonok választéka kisebb, mint az Android telefonok

6. Az Android telefonok kamerái általában jobb minőségűek, mint az Apple telefonok

7. Az Android telefonok akkumulátorai általában tartósabbak, mint az Apple telefonok

8. Az Android telefonok felhasználói élménye általában rugalmasabb és testreszabottabb, mint az Apple telefonok


Az Android telefonok felhasználói élménye általában rugalmasabb és testreszabottabb, mint az Apple telefonok. Az Android telefonok operációs rendszere, az Android, lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy jelentősen módosítsák az alapértelmezett beállításokat, például a témákat, a billentyűzetet és az alkalmazásokat. Az Apple telefonok esetében a felhasználók szabadsága korlátozottabb.


Van még kérdés? Tudnám írni még elég hosszan, úgy hogy nekem is volt Apple telefonom 4 évig. Nem aszt mondom hogy rossz lenne, de annyira jónak sem mondanám, mint ahogyan aszt beharangozzák!

Itt valaki leírta, hogy amióta Steve Jobs meghalt, azóta itt már csak az eladás lényeg, és nem a minőség!

2023. nov. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

#17:


1. Igen, ez igaz, de a csúcskategóriás Android telefonok (különösen a Samsung zászlóshajói) ugyanolyan drágák

2. Ez totális hazugság. Elég rendszeres updateket kapnak és egy új főverzió is hamarabb elérhető a régebbi modellekre, mint Androidnál.

3. Ez a jelenség egyre inkább eltűnőben van szerencsére.

4. Ez igaz.

5. Ez meg nem feltétlen hátrány, mert Androidok között sokszor nehéz választani.

6. Ez szubjektív és nem mindegy, mit mivel vetünk össze.

7. Ezt alá tudod támasztani valamivel?

8. Ez teljességgel szubjektív, hogy kinek mi jön be.

2023. nov. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Morzsi007 ***** válasza:
Felesleges itt vitatkozni. Megint csak azzal kezdődött, hogy lesz@rozták az iphone-t, és próbálják bizonygatni, hogy milyen hibái vannak. Nem kell. Az androidról is lehetne irogatni mert rohadtul nem hibátlan, és akkor mi van, de az iphone felhasználókat nem érdekli, nekik nem kell bizonyítani semmit, ők használják a telefonjukat és kész. Az eladási számok azért mutatnak valamit, ennyire azért nem nagy az isten állatkertje. Szóval vannak azok az emberek, akik élből utálják az iphone-t, hogy miért azt maguk sem tudják, legtöbbjük a kezében sem fogta. Mindenki örüljön annak, ami van neki és magával foglalkozzon ne mással... 😬
2023. nov. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!