Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Rendben van, hogy ilyen...

Rendben van, hogy ilyen alkalmazások ennyit foglalnak? Hogyan foglalnak ennyi helyet?

Figyelt kérdés

Számológép - 66 MB-ot. A gyári 1 MB-ot...........

Touch Lock Lite - 68 MB-ot - Én nem tudom, hogy mitől Lite ez.....

Night Shift - 77 MB. Egy másik, ami valamivel kevesebbet tud, 13 MB-ot.

Ezek a számok CSAK az "Alkalmazás"t, és az "Adatok"at nem tartalmazza. Azért valami nagyon nincsen rendben ezekkel..... Emlékszem, hogy mikor letöltöttem őket és mikor feltelepültek, akkor az utóbbi kettő úgy 20 MB körül volt. (Régen működött, hogy letöröltem és ismét feltelepítettem, de most már nem foglal kevesebbet, ugyanannyit foglal.) Mégis hogyan növekszik a méretük?

Ugye ezek nem olyan alkalmazások, hogy adatok garmadái (képek, videók, hangfájlok, szövegek) raktározódnak el. Van egy-két dolog beállítva és annyi. De a számológép esetében 1 MB vs. 66 MB. Itt valami nagyon nincsen rendben...



dec. 21. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azon túl, hogy néha azért extra funkciók is belekerülnek egy-egy szoftver újabb verzióiba, a leginkább döntő tényező az az, hogy a teljesítmény (ide értve a háttértárat és a munkamemóriát is) növekedésével egyre kevésbé kell a fejlesztőknek az optimalizáltságra ügyelniük. (Nem egyértelmű a kérdésből, de ugyanazon alkalmazás különböző verzióiról van szó? Vagy pl. Számológép esetén két külön alkalmazásról? Utóbbi esetben nyilvánvalóan a fejlesztő technikájától, és a használt fejlesztőeszköztől is függ, hogy mekkora lesz a produktum.)

Amikor én aktívabban kezdtem foglalkozni az informatikával, az Excel elfért 20 MB alatt. Most mekkora is? Pedig annyival nem tud többet, miint ahányszorosára növekedett. De például '85-ben a Super Mario Bros. is belefért 50 kB-ba. Ellenben pl. Rust nyelven a Hello World önmagában foglal majdnem 20 MB-ot. Más kor, más igények, más környezet, más elvárások. Mellesleg: amikor én főiskolán számológépet írtam, néhány kilobájt volt az egész.

dec. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezen sokszor én is elcsodálkozom hogy egy full egyszerű app aminek van néhány funkciója aztán 100-200MB...

Sok esetben a felhasználói felület elemeit képekként tárolják. A nagy felbonzású kijelzők miatt, nagy felbontásúak a képek is. Illetve mivel többféle kijelzőméretre/oldalarányra kell legyártani az appot, ezért mindenféle méretben, arányban, stb-ben tárolva vannak a képek amiket persze nem lehet törölni, ott foglalja a helyet akkor is ha nem használja az app. Meg ha több nyelven elérhető, akkor a nyelvi verziókat is egyben tárolja. Persze megvan az hogy hogyan lehet ezeket a méreteket lecsökkenteni, de a lusta és buta programozó nem csinálja meg.

Vagy ha az appont belül többféle betűtípus érhető el, sokszor azt is beleteszik és foglalja a helyet.

Szóval valójában a 66MB-ből te tényleg csak 4-5MB-t használsz.

dec. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok.

A félreértések elkerülése végett: nekem sem tetszik ez a trend, de sokat tenni ellene nem tudok. Sőt, sok szempontból hátrányban is vagyok, ha én megpróbálok valamit hatékonyabban megcsinálni, mert más az alatt az idő alatt már rég megvalósította ugyanazt, csak kevésbé hatékonyan...

dec. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem. Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!


A számológép esetében két különböző alkalmazásról van szó.

dec. 21. 13:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezért ilyen nagyok ezek:


- A fejlesztők úgynevezett framework-öket, (kész szoftver modulok, amik megvalósitanak bizonyos dolgokat), használnak, ennek okai:

-- gyorsan szeretnék elkészíteni a termékeket

-- ezeknek a moduloknak sokszor rendkívül jó marketing anyagai vannak, rácuppannak a menedzserek, a fejlesztők


- a kész szoftver modulok használatának hátrányai:

-- általában sokkal több funkció van bennük, mint amit felhasználnak belőlük

-- sok-sok részfeladathoz, sok-sok szoftver modult használnak

-- sokszor a fejlesztők kicsit máshogy akarják megvalósítani a dolgokat, mint ahogy azt a választott szoftver modul kínálja, ilyenkor ez szokott lenni:

--- glue kódot irnak: ez olyan, ami mindenféle nyakatekert módon mégis kierőszakolja a használt szofter modulból az adott funkcionalitást

--- a glue kód mérete sokszor jóval nagyobb, mintha a fejlesztők az adott funkcionalitást a modul nélkül valósítanák meg

--- a glue kód karbantarthatósága sokszor nehezebb, mint a modul nélküli megoldásé

dec. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen neked is a választ!
dec. 21. 16:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyjából úgy van, ahogy #5-ös mondja. Ha nem natív appot fejlesztes, hanem valamilyen frameworköt használsz hozzá, akkor az appba beépülésre kerül a framework azon része, ami szükséges a futtatáshoz, és ez eléggé meg tudja dobni egy app méretét.
dec. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is a választ!
dec. 23. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!