Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefonos adategyeztetést...

Telefonos adategyeztetést hogyan lehet elkerülni?

Figyelt kérdés

Feltöltőkártyás vagyok, mert így mindig annyit fizetek, amennyit beszélek. De néhány éve bevezették, hogy a feltöltőkártyásoknak évente adatot kell egyeztetni a szolgáltatóval.


Eredetileg valamikor májusban volt a határidő, de mindig jóval előbb kezdenek zaklatni SMS-ben, és az elején még meg is csináltam a határidő előtt, hogy ne zaklassanak. És mire rájöttem, hogy nem fix éves határidő van, hanem mindig az előző egyeztetéstől számít az egy év, már januárra tolódott az időpontom. Azóta próbálok egyensúlyozni, minél inkább a határidőhöz közeli időpontban egyeztetni, hogy ne tolódjon vissza a határidő decemberre vagy még korábbra. Most is már novembertől zaklattak, de csak pénteken lesz a határidőm.


Kérdéseim:

1. Mire jó ez, és miért csak a feltöltőkártyásokat zaklatják ezzel feleslegesen? (Teljesen felesleges, mert ha bármilyen adatom változik, úgyis bejelentem, így mindig pontosak az adatok, nem kell egyeztetni.)

2. Hogyan maradhatok kártyás, ha nem akarok minden évben egyeztetni?

3. Előfizetés esetén van-e olyan lehetőség, hogy mindig annyit fizessek, amennyit beszélek? (30-as számom van, hátha ez is fontos.) Azt tudom, hogy ha többet beszélek, akkor ráfizetek, és ez jogos is, de ha kevesebbet beszélek, azt úgy tudom, hogy előfizetés esetén nem kapom vissza. Van-e mégis olyan lehetőség, hogy visszakapják a le nem beszélt összeget előfizetés esetén?

4. Van-e esetleg harmadik fizetési mód a feltöltőkártyán és az előfizetésen kívül?

Összefoglalva: mi arra a megoldás, hogy mindig annyit fizessek, amennyit beszélek, de mégse kelljen minden évben adatokat egyeztetni teljesen feleslegesen?



jan. 16. 21:29
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
75%

"Teljesen felesleges, mert ha bármilyen adatom változik, úgyis bejelentem, így mindig pontosak az adatok, nem kell egyeztetni."

és ha máshoz kerül a kártya? :)


"Hogyan maradhatok kártyás, ha nem akarok minden évben egyeztetni?"

sehogy

jan. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Milyen kártya kerül máshoz? A feltöltőkártya egy egyszer használatos, nem névre szóló kártya, de lehet tölteni a telefonos egyenlegemet bankautomatából is, akkor nem kell kártyát venni.
jan. 16. 21:40
 3/37 anonim ***** válasza:
85%

"Eredetileg valamikor májusban volt a határidő, de mindig jóval előbb kezdenek zaklatni SMS-ben, és az elején még meg is csináltam a határidő előtt, hogy ne zaklassanak. És mire rájöttem, hogy nem fix éves határidő van, hanem mindig az előző egyeztetéstől számít az egy év, már januárra tolódott az időpontom. Azóta próbálok egyensúlyozni, minél inkább a határidőhöz közeli időpontban egyeztetni, hogy ne tolódjon vissza a határidő decemberre vagy még korábbra."

Igen, ezt teheted.


"már novembertől zaklattak, de csak pénteken lesz a határidőm"

Engem is, és nekem csak februárban. :) Leszaromtabletta. Majd akkor egyeztetem az időpontot (ha meg nem gondolom magam...).


"Mire jó ez...?"

Hogyhogy mire jó? Nyilván több pénzük lesz belőle, másképp nem csinálnák.


"mi arra a megoldás, hogy mindig annyit fizessek, amennyit beszélek, de mégse kelljen minden évben adatokat egyeztetni teljesen feleslegesen?"

Nem teljesen felesleges azért. A bűnmegelőzéshez is van köze.


Ne egyeztesd 9 havonta, hanem csak 12 havonta. Nem olyan nagyon nehéz azért leszaromtablettával kezelni azt a néhány sms-t, amit novembertől január-februárig küldenek.

jan. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 lali51 ***** válasza:
100%
#2 a Sim kártyáról van szó.
jan. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
56%
Én bevettem a leszarom és nemfigyelekrá tablettát. Meg is szüntették az egyik telefonszámom. A kormány egyik agymenése amit kitalált már pár éve, azt hiszem a migránsokkal kapcsolatban,vagy nem tudom, nem is érdekel, csak szerintem is baromság. Feltöltőkártyás csomagban sehogy nem lehet megkerülni.
jan. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
89%

Úgy emlékszem, ez ilyen terrorizmus ellenes dolognak indult, meg hogy ne legyen mindenkinek 15 feltöltőkártyás száma, amit nem is használ.

Adategyeztetés nélkül nem maradhatsz feltöltőkártyás, az előfizetésesnél viszont van havidíj. De egyébként kb 5 perc megcsinálni, én az első értesítések után megcsinálom, mikor eszembe jut, aztán egy ideig megint nincs rá gond.

jan. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 Gugu Gabor ***** válasza:
87%

Nem tudod elkerülni az adat egyeztetést vagy évente cseréled a számod, előfuzetésnél tudtommal nincs olyan opció hogy korlátot állítasz be.

Vodánál pld online el tudom intézni évente kb 5 perc.


Kicsit googlet utanna annak hogy sim kártya botrány, olyan 2015 körül 200 000 db T com vodafone telenor sim került a szervezett bűnözéshez terroristákhoz és ez után vezették ezt az adategyeztetéses hülyeséget be.

jan. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
71%

"Én bevettem a leszarom és nemfigyelekrá tablettát. Meg is szüntették az egyik telefonszámom."

Túladagoltad. :) Ha nem egyezteted az adatokat a határidőig, akkor is van még valami talán 3 hónapod is, hogy észbe kapj.

jan. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
65%
Yettelnél is 5 perc online.
jan. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
77%
Telekomnál 2 perc volt online egyeztetni... Nyilván van szabad időd mikor ráérsz, csináld akkor. Vicc. Ha nem tetszik legyél előfizetéses
jan. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!