Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefonos adategyeztetést...

Telefonos adategyeztetést hogyan lehet elkerülni?

Figyelt kérdés

Feltöltőkártyás vagyok, mert így mindig annyit fizetek, amennyit beszélek. De néhány éve bevezették, hogy a feltöltőkártyásoknak évente adatot kell egyeztetni a szolgáltatóval.


Eredetileg valamikor májusban volt a határidő, de mindig jóval előbb kezdenek zaklatni SMS-ben, és az elején még meg is csináltam a határidő előtt, hogy ne zaklassanak. És mire rájöttem, hogy nem fix éves határidő van, hanem mindig az előző egyeztetéstől számít az egy év, már januárra tolódott az időpontom. Azóta próbálok egyensúlyozni, minél inkább a határidőhöz közeli időpontban egyeztetni, hogy ne tolódjon vissza a határidő decemberre vagy még korábbra. Most is már novembertől zaklattak, de csak pénteken lesz a határidőm.


Kérdéseim:

1. Mire jó ez, és miért csak a feltöltőkártyásokat zaklatják ezzel feleslegesen? (Teljesen felesleges, mert ha bármilyen adatom változik, úgyis bejelentem, így mindig pontosak az adatok, nem kell egyeztetni.)

2. Hogyan maradhatok kártyás, ha nem akarok minden évben egyeztetni?

3. Előfizetés esetén van-e olyan lehetőség, hogy mindig annyit fizessek, amennyit beszélek? (30-as számom van, hátha ez is fontos.) Azt tudom, hogy ha többet beszélek, akkor ráfizetek, és ez jogos is, de ha kevesebbet beszélek, azt úgy tudom, hogy előfizetés esetén nem kapom vissza. Van-e mégis olyan lehetőség, hogy visszakapják a le nem beszélt összeget előfizetés esetén?

4. Van-e esetleg harmadik fizetési mód a feltöltőkártyán és az előfizetésen kívül?

Összefoglalva: mi arra a megoldás, hogy mindig annyit fizessek, amennyit beszélek, de mégse kelljen minden évben adatokat egyeztetni teljesen feleslegesen?



jan. 16. 21:29
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
63%
Öcsém... amig kiírtad ezt a kérdést annyi idő alatt 15 kártya egyeztetését lehetett volna megcsinálni. Csak magadról sikerült kiállítani a bizonyítványt, hogy mennyire egy szörnyű alak vagy.
jan. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

"a hentesnél hogy a papírt nehogy belemérje"

A hentesnek sem lenne nehezebb nem belemérnie, ha korrekt akarna lenni, mint adatot egyeztetni...

jan. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
78%

1. Mire jó ez, és miért csak a feltöltőkártyásokat zaklatják ezzel feleslegesen?

Mert a feltöltőkártyást tovább is adhatod, és a terroristák előszeretettel használták ezeket, pont a névtelenség miatt. EZÉRT kell az adategyeztetés.


2. Hogyan maradhatok kártyás, ha nem akarok minden évben egyeztetni?

Sehogy. De nem tudom, miért nem jó egy hagyományos előfizetés?


3. Előfizetés esetén van-e olyan lehetőség, hogy mindig annyit fizessek, amennyit beszélek?

Veszel egy olcsó előfizut, az 3-4 ezer havonta, amiből valamennyit le tudsz beszélni. Ne mondd már, hogy az olyan sok!


4. Van-e esetleg harmadik fizetési mód a feltöltőkártyán és az előfizetésen kívül?

Ezt hogy képzeled el amúgy?

jan. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
66%

"Veszel egy olcsó előfizut, az 3-4 ezer havonta, amiből valamennyit le tudsz beszélni. Ne mondd már, hogy az olyan sok!"

Mihez képest? Én sokkal ritkábban töltök csak pénzt a mobilomra, mint havonta, és akkor is lehetőleg kevesebbet, de max. 3 ezret... Vannak még olyan emberek rajtam kívül is szép számmal, akik nincsenek úgy a mobiljukhoz nőve, mint mások, és nem is akarnak jobban hozzánőni. Nekünk nem érné meg még a havi 3-4 ezer sem.

jan. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
20%
24, akkor ti szépen minden évben rászánjátok azt a 2-3 percet az adategyeztetésre. Ez az ára annak hogy gyakorlatilag ingyen használjátok a szolgáltató infrastruktúráját egész évben.
jan. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
61%

"gyakorlatilag ingyen használjátok a szolgáltató infrastruktúráját egész évben"

Ó, szegény szolgáltató, hogy oda ne rohanjak, majd' megszakad a szívem... :) Épp az, hogy nem használjuk...

jan. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 Szervizmérnök úr ***** válasza:
47%

Annak idején Brüsszelből pampogtak, ha jól emlékszem, hogy Magyarország és más érintett országok tegyenek valami a tömeges SIM-vásárlások ellen, amit a Bataclan terrornál is használtak például (magyar kártyát, de nem olyat).

Erre Orbánék lépték ezt a választ, de szerintem borzasztó szánalmas, hogy konteós paranoid gondolkodású emberek miket látnak még e mögé is.

Pont ilyen butaságok miatt nevet már a többség ezeken, ilyeneket nem lehet komolyan venni.

jan. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
66%

"Épp az, hogy nem használjuk..."

De. Az hogy elérhető vagy egész évben 0-24-ben az azt jelenti hogy használod.

jan. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
49%
Ha havonta kevesebb, mint 3000 forintot telefonálsz el, akkor te vagy állandóan otthon vagy, vagy soha nem hívsz senkit. Akkor minek mobil?
jan. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
44%

A feltöltőkártyáknak ez a szabálya. Semmi hátrány nem ér téged, ha nem 12 hónap, hanem 11 hónap után egyeztetnek adatot veled. Ez nem olyan, mint a fizetős autóvizsga, ahol 2 évente kell vizsgáztatni és ha gyors vagy, akkor 20 év alatt 10 helyett 11 alkalommal vizsgáztatod a kocsit.


Fontos tudnia egy szolgáltatónak, hogy kinek a nevén van a kártya és bűneset elkövetésekor tudják, hogy kire kell rátörni a TEK-nek az ajtót. Neked is jobb, ha nem a Te adataidra vesz valaki kártyákat, mert legalább már miatt nem rád törik az ajtót.


Hogy pontosan lásd, hogy mekkora súlya van a sim-kártyák azonosításának, azt itt ebben a cikkben is el tudod olvasni, de röviden: fél Párizst, meg Brüsszelt magyar feltöltős sim-kártyákkal robbantották fel (még sem állt meg :-) ), mert nem volt szabályozva az azonosítás.


"Szerdán derült ki, hogy szervezett bűnözői körök egy hajléktalan nevére mintegy 200 ezer SIM-kártyát vásároltak a Magyar Telekomtól, a kártyák egy része a párizsi és a brüsszeli terrorcselekményeket végrehajtó terroristasejt tagjaihoz vándorolhatott, és mindez nem tűnt fel egyetlen magyar hatóságnak sem." (Index 2016.10.06. 20:30)


Szóval csak vedd fel a telefont és azonosíts magad, vagy legyél előfizető, mert ott a fizető minden alkalommal azonosítja magát akár utal, akár kártyával fizet, akár a csekket fizeti be.


JA! EZ AZ EGÉSZ A TE ÉS CSALÁDOD BIZTONSÁGÁT SZOLGÁLJA.

jan. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!