Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefonos adategyeztetést...

Telefonos adategyeztetést hogyan lehet elkerülni?

Figyelt kérdés

Feltöltőkártyás vagyok, mert így mindig annyit fizetek, amennyit beszélek. De néhány éve bevezették, hogy a feltöltőkártyásoknak évente adatot kell egyeztetni a szolgáltatóval.


Eredetileg valamikor májusban volt a határidő, de mindig jóval előbb kezdenek zaklatni SMS-ben, és az elején még meg is csináltam a határidő előtt, hogy ne zaklassanak. És mire rájöttem, hogy nem fix éves határidő van, hanem mindig az előző egyeztetéstől számít az egy év, már januárra tolódott az időpontom. Azóta próbálok egyensúlyozni, minél inkább a határidőhöz közeli időpontban egyeztetni, hogy ne tolódjon vissza a határidő decemberre vagy még korábbra. Most is már novembertől zaklattak, de csak pénteken lesz a határidőm.


Kérdéseim:

1. Mire jó ez, és miért csak a feltöltőkártyásokat zaklatják ezzel feleslegesen? (Teljesen felesleges, mert ha bármilyen adatom változik, úgyis bejelentem, így mindig pontosak az adatok, nem kell egyeztetni.)

2. Hogyan maradhatok kártyás, ha nem akarok minden évben egyeztetni?

3. Előfizetés esetén van-e olyan lehetőség, hogy mindig annyit fizessek, amennyit beszélek? (30-as számom van, hátha ez is fontos.) Azt tudom, hogy ha többet beszélek, akkor ráfizetek, és ez jogos is, de ha kevesebbet beszélek, azt úgy tudom, hogy előfizetés esetén nem kapom vissza. Van-e mégis olyan lehetőség, hogy visszakapják a le nem beszélt összeget előfizetés esetén?

4. Van-e esetleg harmadik fizetési mód a feltöltőkártyán és az előfizetésen kívül?

Összefoglalva: mi arra a megoldás, hogy mindig annyit fizessek, amennyit beszélek, de mégse kelljen minden évben adatokat egyeztetni teljesen feleslegesen?



jan. 16. 21:29
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
73%
Vegyél egy olyan országba feltöltős SIM kártyát, ahol ilyen nincs, használd Magyarországon és akkor nem kell adategyeztetned. Annyi lesz a változás, hogy külföldi lesz a telefonszám és a külföldi ország díjsabása lesz érvényes rád romingban és magyar szám nemzetközi hívásnak fog számítani :)
jan. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
20 válaszolo 1x kell csak hogy be mutasam én én vagyok. de utáns többet nem .
jan. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
ja 18 válaszolo voltsm ugyhogy még mindig magyarországon van csak ilyen évenkėnti adategyeztetés, lévėn nėmetorszågban bármelyik boltba bemegyek és vehetek nem 3 szolgáltatotol hanem 4 különfélét +az aldi,lidl stb saját nevük alatt is kinálnak sim kårtyåt ,egyszer !!igazolom magam azt kész nem évente.
jan. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
46%

[link]


8. Miért van a szükség az új szabályozásra?


A törvénymódosításnak köszönhetően egyrészt korlátozható, hogy személyek vagy cégek az életszerűnél nagyobb mennyiségű SIM-kártyás előfizetéseket kössenek, és azokat tovább értékesítsék, másrészt a gördülékenyebb ügyintézéshez is szükség van az előfizetők minél pontosabb beazonosítására, ahogyan az a különböző közműszolgáltatásoknál – pl. gáz- vagy áramszolgáltatók – már bevett módszer.



Kapcsolódó jogszabályok


2003. évi C. törvény – az elektronikus hírközlésről szóló (Eht.)


2/2015. (III. 30.) NMHH rendelet – Az elektronikus hírközlési előfizetői szerződések részletes szabályairól szóló


1/2017. (I. 11.) NMHH rendelet – az elektronikus hírközlési előfizetői szerződések részletes szabályairól szóló 2/2015. (III. 30.) NMHH rendelet módosításáról

jan. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

"Ha havonta kevesebb, mint 3000 forintot telefonálsz el, akkor te vagy állandóan otthon vagy, vagy soha nem hívsz senkit. Akkor minek mobil?"


Évente nem telefonálok el 3ezret.


A mobilnethez, korlátlan mobilnet 3990.-, és ez is elég egy-másfélévig.

jan. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
63%

"Eredetileg valamikor májusban volt a határidő"


Ha ez az időpont megfelel neked, akkor 2024. májusában is csinálj egy adategyeztetést

és utána minden évben ehhez igazodj.

jan. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
63%

"Az hogy elérhető vagy egész évben 0-24-ben az azt jelenti hogy használod."

Nem vagyok elérhető egész évben 0-24-ben, mert nincs folyton nálam a mobilom. Csak akkor vagyok elérhető, amikor elérhető akarok lenni. :) Nem azért vettem mobilt, hogy mások használhassák, és készpénznek vegyék, hogy ha megcsörgetnek, fel is veszem.


"Ha havonta kevesebb, mint 3000 forintot telefonálsz el, akkor te vagy állandóan otthon vagy, vagy soha nem hívsz senkit. Akkor minek mobil?"

Annak, hogy ha akarom, használhassam. :)


Ez egy ilyen állatfaj, amelyik én vagyok: tudja, hogy a mobil előtt is volt élet, tehát tudja, hogy ma is van mobil nélkül is. Nem a mobil diktál neki, meg nem más emberek döntik el, hogy mennyit használja a mobilját, hanem ő maga, mert nem életképtelen mobil nélkül sem. :)


#tudatosfogyasztó #környezetvédelem #minimalizmus #digitálisdetox #vásárlásmentesnap stb.

jan. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!