Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyi ideig tartják meg az...

Avada0 kérdése:

Mennyi ideig tartják meg az ember számát a mobiltelefon szolgáltatók, ha lejárt vagy a rendelkezésre állási idő, vagy az adategyeztetés nem történt meg időben?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok meddig nem vész oda a szám. Rokonnak folyton csak akkor tűnik fel probléma amikor már nem tud telefonálni... Ha jól tudom szolgáltató függő a dolog.

jan. 26. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Ha az érvényessége jár le akkor még 1 hónapig lehet vele hívást fogadni és egy újabb feltöltéssel visszaállítható a normál állapot. Ha nem történik feltöltés, akkor megszűnik az előfizetés.


Ha az adategyeztetést mulasztják el, akkor a lejáratot követő napon nulla órakor megszűnik az előfizetői szerződés és teljesen lekapcsolják a kártyát. Ez törvényi előírás. Annyi segítséget adnak a szolgáltatók, hogy a kikapcsolást követően még 1 hónapig visszaadják a feledékeny előfizetőnek a számát, persze új szerződéssel.


Megszűnés után 4-6 hónappal a szám visszakerül a rendszerbe és eladják valakinek újra.

jan. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%

adategyeztetésnél elmulasztása miatt nem kapcsolják le azonal a kártyát ,ės 1 hétel kėsőbb is lehet adategyeztetni ha elfelejtete az ügyfél vagy még is szüksége van arra a számra .


nekem sikerült december 25ig kellet volna adat egyeztetni de számra alapvetöen már nincs szükségem ,viszont az online bankolås miatt meg igen ,igy felhivtam vodafont és telefonon keresztül adategyeztetem 1 hétel később mint amedig eredetileg kellet volna.

jan. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2

Érdekes. Pont a Vodafone-ról hallottam olyanokat, hogy 5 után már odavész a szám. Bár mintha rendelkezésre idő lejárásról lett volna szó.

jan. 27. 16:58
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly aug 3.-n járt le az adat egyeztetési időm, legalább háromszor figyelmeztetett előtte a Voda ímélben. Arra a számra már nem volt szükségem, így nem foglalkoztam vele. Decemberig legalább még ötször figyelmeztettek sms-ben és ímélben is, míg végül december 28-n végleg lekapcsolták a számot.
jan. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Vodafone oldaláról:


Mi történik, ha nem egyeztetek adatot?

Ellenőrzés hiányában, vagy érvénytelen ellenőrzés esetén telefonszámod és előfizetésed törlését a törvényi rendelkezések írják elő. A törlés a szerződéskötési évfordulód után kerül sor, ha addig nem történt érvényes ellenőrzés.

jan. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#4

Hm. Akkor gondolom a rendelkezésre állás utáni leállást szabták nagyon szűkre.

jan. 29. 01:05
 7/9 anonim ***** válasza:
Adategyeztetésnél a határidő után 60 napig korlátozva van, majd megszűnik. Egyenlegfelhasználási időnél lejárat után 5 nap múlva megszűnik. De ezután 180 napig még vissza lehet igényelni indokolt esetben, csak azután kerülne újrakiadásra másnak.
febr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7

Ez Vodafone?

Az mit jelent, hogy "indokolt eset"?


Kérdés, hogy hogyan tud lejárni az egyenleg felhaszálási idő amikor adategyeztetéssel is egy évvel növekszik? Legalább is én így tudom: [link]

febr. 2. 12:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Csak szeptember óta van az hogy az egyenleg felhasználási idő is meghosszabbodik az adategyeztetéssel. Ha neked augusztusban volt AE és most jár le az egyenleg, simán megszűnik a szám miatta.

Indokolt eset azt jelenti hogy ez nem egy alapszolgáltatás hanem ha kéred, akkor belső kérelemmel visszaadhatják a számodat, de meg is tagadhatják azt.

febr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!