Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefonos csalók miatt nem...

Telefonos csalók miatt nem szoktam bemondani a nevem, amikor felveszem a telefont. Van értelme ezt csinálni?

Figyelt kérdés

Múltkor egy OTPs csaló próbálkozott be. Akkor még úgy vettem fel h “XY igen tessék”, mikor próbáltam kideríteni, hogy igazi vagy csaló, akkor visszakérdeztem, hogy mi a nevem és be tudta mondani. Valószínű inkább ahonnan a telefonszámomat szerezte ott volt a nevem is, de azért nagyon pici esély van, hogy a beköszönésből kapta el az infót.

Azóta kerülöm, hogy névvel vegyem fel a telefont, csak elég hülyén jön ki így a beszélgetés eleje, ha nem csaló van a másik oldalon.

Most többségében csalók hívnak ismeretlen számról, amit nagyrészét fel sem veszek (ha előre beazonosítható, hogy csaló). De épp most volt egy nem várt, fontos hívásom, ahol furán jöhetett le a másik fél számára, hogy így vettem fel a telefont.



febr. 16. 08:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Én nemes egyszerűséggel nem is fogadok olyan hívást, amelynek a kezdeményezője ismeretlen, de ha már felveszed, akkor jól kamatozik az is, hogy nem szólsz bele a telefonba. Ha szórakozik valaki, akkor elbizonytalanítod ezzel, - hogy biztosan az van-e a vonal végén, akire gondol, - de arra való tekintettel, hogy ő a hívó fél, neki kell kezdeményeznie a beszélgetést, mert ő akar tőled valamit és nem fordítva! Köszön, bemutatkozik és elmondja, hogy kit, illetve milyen céllal keres! Ha erre nem képes, akkor te ráérsz...
febr. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom kizárni az idegen számokat, mert sokszor hívnak ismeretlenről. És nem kamu, nem átverés. Pl. futárok. Ma is vettem át megrendelt dolgot. Honnan kellene tudnom egy mobilszámról, hogy az most kicsoda-micsoda?

Én anno úgy „tanultam”, hogy mobilon a hívó azonosítsa magát előbb, ne a hívó fél. Pedig tk. mindegy, hogy egy fixen telepített vonalas számról van szó, vagy egy változó helyen lévőről.

Alapvetően én az „érkezőtől” várom el, hogy köszönjön és bemutatkozzon.

Lehet csodabogár vagyok, lehet taplónak gondolhatnak, de telefont mindig így veszek fel, hogy Tessék. Kivéve persze, ha szerepel a névjegyek között és látom, hogy ismerős.

Majd ha megmondja, ki ő, eldöntöm, akarok-e vele csevegni.

febr. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%

Lehet jogellenes (nem tudom), de egyszer próbálkozott valaki ilyen átveréssel).

Legyek mondjuk Gilicefalvi András.

Kezdi az illető, hogy Giliceflvi úr és nyomná a süketet.

Közbevágok, hogy Bandi barátom most nincs itt, én doktor Ásványosrárói Edőmér vagyok az ügyészségről.

Itt szépen ki is nyomta.

febr. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
32%

Némitva ("Ne zavarjanak")van a telóm.

3 ember van akiét felveszem.


Futárok ismerik a járást,nem telefonálnak

febr. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%
Mindig megvárom, kit keresnek, nem mutatkozok be. A számom másé volt korábban, és többször is keresték az illetőt.
febr. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%

Ha nincs kijelezve a telefonszám, nem mutatkozom be.

Ha nem várok hívást és nincs elmentve a telefonszám, nem mutatkozom be, amíg ki nem derül, hogy kit keresnek, ki hívott.

Ha hívást várok és ki van jelezve a hívó száma, akkor bemutatkozom.

Ha nem várok hívást, de ismerem a hívót, akkor annak megfelelően köszönök, mutatkozok be.

Ha nem várok hívást és nem ismerem a hívót, akkor "hallo tessék".

Kijelzett külföldi számot csak akkor veszek fel, ha onnan várok hívást.

Marketing, piackutatás, stb. hívások esetén szoktam kérni, hogy a továbbiakban ne hívjanak, ajánlataikat emailben/postán kérem vagy úgy se.

Van értelme.

febr. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én se mondom a nevemet, le is bukott így egyszer egy csaló. Mondta, hogy milyen cégtől keres, de közben a Google semmi ilyen cégnevet nem adott ki. Kérdeztem, hogy milyen ügyben, mert nem állok velük semmilyen kapcsolatban. Mondta, hogy amíg nem azonosítom magam, nem adhat ki infót. Kérdeztem, hogy pontosan kit keres, mert csak azzal kezdte, hogy "önt". Megint csak ennyit mondott. Hát mondom akkor pont nem érdekel milyen ügyben keres. Baromira fel volt háborodva, mondta, hogy hívjam vissza, ha meggondolom magam, mert nagyon fontos ügyről van szó. :D peeerszeee
febr. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Kifejezetten rühelltem mindig azt, hogy valamiért az az elvárt, hogy a hívott fél mutatkozzon be. Bunkóság vagy sem, én is úgy szoktam felvenni, hogy Halló, tessék. Ha meg olyat hívok, akivel nem vagyok ismertségben, akkor nem várom el, hogy bemutatkozzon, hanem így indítok, hogy "Halló, xy vagyok, Gipsz Jakabot keresem".
febr. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%
"Igen, tessék!" Így veszem fel és kész.
febr. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
86%
Soha nem mondtam be a nevem, alig ismerek valakit, aki igen
febr. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!