Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPad Air 5-öt használtan?

IPad Air 5-öt használtan?

Figyelt kérdés

Egy fent megnevezett iPadet szeretnék vásárolni, viszont nem tudom, milyen módon. Az apple oldalán 300k ft, ami mellé egy Magic Keyboard és Pencil még pluszban drágítana, így több mint 500k ft-ra jönne ki a beruházás, ami számomra kicsit sok.

Használt vásárláson gondolkodom, mert úgy sokkal olcsóbban kijönne, viszont nem tudom mire érdemes odafigyelni, ha használtat veszek.

Például a jailbreakelt rendszert hogyan tudom észrevenni?

Kicsit aggódom, mert tényleg sokkal olcsóbb, de ott vannak a veszélyei, és nem akarom, hogy átverjenek.

Sosem volt táblagépem, így tapasztalatom sincs sajnos, hogy mire kell figyelni. 😅



febr. 16. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha óvatos az ember, akkor nem lehet gond. Az ipad air 5 egy nagyon jó tablet, bár én végül egy Apple laptopot vettem M1-es procival. Tabletből pedig egy olcsóbb modellt választottam, szintén használtan.
febr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha az Apple oldalán rendeled felújított modellként, akkor biztos lehetsz benne, hogy hibátlan. Az Apple felújított termék annyit jelent, hogy új akkumulátort és új külső burkolatot is kap (meg persze alaposan átnézik a belső alkatrészeket, hogy nincs-e nyoma beázásnak, vagy egyéb sérüléseknek). Ezekre a készülékekre az újjal megegyező garanciát adnak. Ha az Apple-től rendelsz, semmire sem kell figyelned, ezt ők megteszik helyetted, egy garantáltan hibátlan újszerű iPad-et fogsz kapni. :)


Más a helyzet, ha egyéb helyről rendelsz.

Vannak más cégek is, melyek foglalkoznak iPad felújítással és ezek értékesítésével. Bár itt megeshet olyan, hogy ráírják felújított, miközben semmit sem cseréltek benne ki, csak egy kiváló minőségű terméket adott el valaki. Viszont a felújított jelző mindenképp egy magasabb (az újéval megegyező) minőséget képvisel, így ezeket a termékeket is bátran megveheted. Ezekre is a legtöbb esetben 1-2 év garanciát vállalnak, viszont nem gyártói, hanem kereskedői garancia (ennek akkor van jelentősége, ha jogutód nélkül megszűnik az a cég, ahonnan vásároltál).

Vannak olyan üzletek, melyek használt termékek értékesítésével foglalkoznak, ők nem újítják fel, cserébe alacsonyabbak az áraik, mint a fenti két megoldás. Itt már előfordulhat, hogy külsőre rosszabb állapotú terméket kapsz (de ezt szemrevételezéssel láthatod, hacsak nem interneten rendelsz, de akkor is kérhetsz képeket meg véleményt). A garancia változó, nem mindenhol kapsz egy évet, szintén kereskedői garancia. Én azt mondom, ilyen nagy értékű termék megvásárlásába akkor érdemes bele menni, ha adnak rá 1 év garanciát.

Ha magánszemélytől vásárolsz, akkor viszont legyél résen. Garanciát biztos nem fogsz kapni rá (hacsak a gyári, esetleg az előző tulajdonos által vásárolt kiterjesztett garanciából nincs vissza). A külső állapota szintén változó. Az kijelzőn állíts be különböző homogén színeket, és nézd meg, nem-e foltos. Ha foltos, akkor rossz hírem van, beázott. Szintén ellenőrizd, hogy minden ponton működik-e az érintőpanel. És ami a legfontosabb, nincs-e benne iCloud zár. Ezeket a kereskedő ellenőrzi helyetted, ha tőle vásárolsz, azért a legutolsó pontba írtam meg.

febr. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mire használnád? A sima iPad 10 is jó sokmindenre amúgy és támogatja az Apple Pencil-t
febr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 jegyzetelés, rajzolás, videóvágás, illetve alap felhasználások, mint például böngészés vagy sorozatnézés.
febr. 17. 14:35
 5/5 anonim válasza:
Azóta vettél? Ha használtam vásároltad mire figyeltél?
márc. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!