Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ipad laptop helyett?

Ipad laptop helyett?

Figyelt kérdés
Nagyon gondolkodok rajta, hogy egy Ipad-et szeretnék venni egy sima laptop helyett (nem macbook). Kényelmi szempontból főleg. Az lenne a kérdésem, hogy a Lightroom vagy Photoshop elérhető e az Ipad-re, amivel hasonlóan jól tudok dolgozni, mint a számítógépes verzión? (nincs korlátozva) Illetve videó vágásra milyen lehetőség van, ha nem szeretnék a final cut-ért 120ezret kifizetni, de a havidíjat se szeretném minden hónapban azért, mert félévente használom egyszer?

márc. 3. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz szoftverért fizetni akkor marad a windows felület meg az enkór...
márc. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy ja, az M1 és M2-es ipad-ekkel lehet hardverigényes dolgokat csinálni.
márc. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy iPad akkor tudja kiváltani a laptopot, ha kizárólag tartalomfogyasztásra használod, más esetekben nagyon komoly kompromisszumokat kell kötni, ráadásul a kényelmes munkához a kiegészítőkkel annyit fogsz költeni rá, hogy abból egy MacBook-ot is vehetsz.
márc. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyetemre fogok menni, és oda gondoltam laptop helyett, egy billentyűzettel (láttam, hogy lehet tokot venni billentyűzettek hozzá). És igazából az asztali gépem megmaradna, de mivel szeretek fotózni, így a lightroom és photosop is előnyös lenne ha működne, ha nincs a közelben a nagy gép.
márc. 3. 18:32
 5/10 anonim ***** válasza:
31%

Az összes egyetemi szak, kivétel nélkül teljesíthető laptop nélkül. Ha olyan órád van, ahol gépet kell használni, az amúgy is olyan teremben lesz, ahol lesznek számítógépek a szükséges szoftverekkel. Jegyzetelésre pedig szinte minden esetben hatékonyabb a papír + toll.

Egy iPad önmagában toll nélkül teljesen használhatatlan bármiféle jegyzetelésre, de lehetőleg még egy billentyűzet is kéne. Ezeknek az újkori ára már egy nagyonis korrekt laptop árába kerül.


Ha a bőröd alatt is pénz van, akkor persze nem szóltam, de akkor meg gondolom nem merült volna fel a kérdés. Én azt tudom javasolni, mint az összes ilyen kérdés esetén: ha lesz majd egyetem alatt elérhető számítógéped, akkor ne vegyél csak emiatt laptopot, tabletet meg jó ég tudja mit. Kezd az évet nélkülük, teljesítsd az első 2-3-4 hetet, aztán majd meglátod, hogy vennéd-e hasznát.

Ha nem lesz elérhető számítógéped (mert pl. asztali PC-d van és nem fogod magaddal vinni koliba), akkor viszont első körben egy laptopot javasolnék, mert nem tudja egy laptop kompromisszum mentesen kiváltani. Az Applenél szándékosan nem is cél ez, hiszen egy nagyon laptop szerű tablet csak kannibalizálná a MacBook eladásokat.

márc. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél olyan laptopot ami 360°-ban kihajtható és érintőkijelzős. A normális darabok elég drágák, de de összességében én azt venném. Jelenleg egy M1-es Apple laptopom van, de ha most kéne laptopot vennem akkor egy Asus Intel Core Ultrás gépet vennék.
márc. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak a 100 lábú Ipad a menő. :D
márc. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7. Nem, mert a Toshiba Handybook ugyan azt tudja és fele annyiba kerül. Bár az nem sz@rik Kyle szájába, de annyi baj legyen.
márc. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
:D
márc. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van mindkettő, és azt mondom, teljesen nem tudja kiváltani a laptopot.

Weboldalakon böngészni, közösségi médiát használni, videókat és streaminget nézni meg zenét hallgatni mindkettő egyformán jó.

Hordozhatóság szempontjából egyértelműen az iPad a nyerő. Én vettem egy olcsóbb használt iPad mini-t is, azért mert napi 2-3 órán át használom házon kívül és kicsi könnyű készüléket kerestem, de az a tapasztalatom, hogy a kis méret már nagyon a használhatóság rovására megy, ez már nem annyira kényelmes, mint a standard méret, legalább cserébe a kabát zsebemben elfér. Ettől függetlenül a minit viszem magammal, mert tényleg számít a méret, a normál otthoni használatban van.

Szerkesztési feladatokra, pl. kép szerkesztés, szöveg szerkesztés a laptop sokkal kényelmesebb, bár tudja az iPad is ezeket, de macerásabb a számomra, mint egérrel és billentyűzettel. Hosszabb szöveget írni szintén jobb egy laptop, iPaden gépelni nem is lehet, csak pötyögni. Bár lehet hozzá külső billentyűzetet venni, de akkor már érdemesebb egy 2 az 1-ben laptopot választania akinek erre van igénye. A weboldal készítést pedig el sem tudnám iPaden képzelni, még akkor sem, ha telepíthetőek rá ilyen alkalmazások is.

Viszont szórakozásra (tartalomfogyasztásra) többet használom az iPad-ot, munkára nem. Ha nem kellene munkára, akkor úgy érzem elegendő lenne az iPad, de fő gépnek a standard méretű, a mini nagyon kompromisszum.

Összességében három készülék kellet, hogy minden igényem kielégítse. Munkára laptop, szórakozása és tartalom fogyasztásra normál iPad, magammal vinni iPad mini.

márc. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!