Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Panasonic nagy gombos telefonn...

Panasonic nagy gombos telefonnál az SOS gomb hogy működik és mit csinál?

Figyelt kérdés
Nem mertem megnyomni és érdekel, hogy segélyhívó vagy jelez valaki beállított személynek, illetve hogy esetleg hosszan kell-e nyomni vagy elég szimplán egyszer benyomni.

márc. 9. 08:09
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Feltehetően kaptál a telefonhoz használati utasítást, olvasd el! Ha nincs, próbáld letölteni a netről! Amúgy valószínűleg a 112-t hívja.
márc. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Próbáld ki.

Ha a 112-t tárcsázza, akkor kinyomod. Ha előre beállított számot, akkor úgyis megkérdezi első alkalommal.


Valószínűleg amúgy egy előre beállított számot tárcsáz és küld neki SMS-t.

márc. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Általában programozható rá egy tetszés szerinti szám és hosszú nyomásra hívnak ilyen gombok. Ezt én így szoktam kiolvasni a leírásából.

Betűről, betűre haladva, balról jobbra (nyugati írásmód).

márc. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Használati utasítás, hát nem?

[link]

márc. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Általában programozható rá egy tetszés szerinti szám és hosszú nyomásra hívnak ilyen gombok."

Azt a Panasonic-nál 'Elsőbbségi hívás gomb'-nak hívják, de van ettől elkülönülő 'SOS' gomb, ami segélyhívást indít.

A kérdező esetében valóban előnyös lenne, ha konkrét típust meg tudna adni, mert minden igyekezetünk ellenére elég nehéz kitalálni hogy mire gondolt konkrétan.

Ha nem konkrétan gondolt, akor nem, az SOS gomb nem a használó által beállítható személyt hívja, hanem a központi segélyhívót.

Visszatlrve, az 'Elsőbbségi hívás gomb' funkcióhoz, ha már szóba került, a Panasonic esetén 5 számot lehet elmenteni maximum. A billentyű nyomva tartására aktiválódó kimenő hívást képes felismerni a készülék, ha nem kerül beszédkapcsolatba, vagy hangpostára van irányítva a hívás. Ilyen esetben megszakítja a kapcsolatot, és automatikusan indítja a következő gombra beállított telefonszámra a hívást, és így tovább, mind az öttel akár egymás után. Mindezt úgy, hogy eközben automatikusan kihangosítás módba vált, tehát nem kell a fülhöz tartani a készüléket.

márc. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A használati utasítás annyit mutatott, hogy a gombokhoz oda volt nyilazva egy-egy szám és számozott listában felsorolta, hogy ez a középső gomb, ez az SOS gomb stb. De köszönöm szépen, nem is gondoltam rá, hogy azt olvassam el először és csak utána kérdezzek :)))
márc. 10. 22:07
 7/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Félelmetes vagy kérdező, a 31 oldalas utasítás 15. lapjáig bírtad csak elolvasni, többi nem számít.

Ráadásul én már látom azt is, ha a telefont odaadtad volna egy gyereknek, a kisgyerek megtalálta volna ezt a beállítást segítség nélkül is.

Honnan tudom?

Keresővel megállapítottam azon Panasonic Senior Phone típusszámát amelyiknek hátán van egy SOS gomb.

Tudod, azt a típusszámot, amit képtelen voltál ide beírni, hogy segíthessünk.

Utána elolvastam a PDF leírást, magyarul mellesleg.

Gratulálok!

márc. 11. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!