Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobilszolgáltatónál (Yettel)...

Mobilszolgáltatónál (Yettel) mindenképp a lakcímkártyán feltüntetett állandó lakcímet kell megadni előfizetés esetén?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Szeretnék a Yettelnél online szerződést kötni az egyik számlás csomagjukra. Az érdekesség a dologban, hogy van bejelentett lakcímem, azonban ettől a lakcímtől én jelenleg közel 200 Km-nyi távolságra tartózkodom, ami azért probléma, mert erre a címre küldi majd ki a Yettel az új SIM kártyát. Szerződéskötéskor a Yettel nem kér lakcímkártya-számot, egyedül a címet. A kérdés, hogy ha megadom a személyi számomat, és a címet, ahol tartózkodom állandó lakcímként (egyetemi kolicím), akkor elhasalhat-e a szerződéskötés?



márc. 15. 14:58
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem hasal el, mert a szerződés csak azután lép érvénybe, ahogy megkapod és visszaigazolod, ráadásul a szállítási cím lehet akármi más, de az fontos, hogy olyan címet adj meg, amit tudsz igazolni valamilyen okmánnyal. Utána 1 évig senki sem fog zargatni ezzel, csak ha ügyintézésre kerül sor személyesen, vagy 1 év múlva regisztrálni kell újra, akkor lehet belőle gubanc. Legalábbis szerintem.
márc. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy egy ismerősömnek feltöltős kártyája van ugyan erre a címre, neki semmit nem kellett igazolnia. Ezek szerint számlás csomag esetében ez nem így van?


Közben körbekérdeztem, de csak a feltöltősről tudtam meg biztosan, hogy semmit nem kellett visszaigazolni.

márc. 15. 19:01
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lehet, de ha neten rendeled meg,akkor kell, hiszen a terrorizmus ellen van egy kormányrendelet. Anno mikor Telenor volt, akkor is kellett, egy kóddal kellett neten érvényesíteni és igazolni, hogy valóban te vagy az előfizető.
márc. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Meg lehet adni lakcímet és levelezési címet is aminek nem kell azonosnak lenniük.

Ha nagyon nem megy, akkor menj be egy ügyfélszolgálatra és megcsinálják neked.

márc. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja, hogy kóddal kell igazolni? Az nem gond, én azt hittem, hogy valamilyen okmányjal. Valóban én vagyok az előfizető, nem terrorizálok én senkit, csak korlátlanul szeretnék mobilnetezni, és az otthon netük sajnos nem jöhet szóba, mert azt nem tudom magammal cipelni mindenhova, így csak a telefonos net marad :)
márc. 16. 06:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Az állandó lakcímed Téged igazol. A levelezési cím pedig azért van, hogy a kezedbe vedd a kártyát.
márc. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!