Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Olcsó minimum 30 de inkább...

Olcsó minimum 30 de inkább 50gb-os mobilinternet előfizetés?

Figyelt kérdés
Jelenleg a yettelnél vagyok, korlátlan internettel és 250 perccel ami 11-12 ezer forint szokott lenni egy hónapban (26 év alattiak kedvezményével) ami nekem nagyon drágának bizonyul. Igazából rájöttem, annyira nem használom ki a mobilnetet, mert egy hónapban legtöbbször maximum 30gb-ot szoktam elhasználni, telefonálni meg szinte alig szoktam. Van olyan előfizetés (amihez a számom is át tudom vinni) és ennél olcsóbb?

márc. 22. 14:49
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
44%

10


Persze. De azért fizetsz 16.000-et havonta 2 évig, hogy "kedvezményesen" (konkrétan drágábban) kapd meg a telefont. Az akkor is 16.000 2 évig, ha 1 gb-ot használsz havonta belőle, ergo teljesen mindegy, hogy kihasználod-e vagy sem, ezt fizeted ha kell ha nem.


Nem azért választanak az emberek korlátlan netet meg hívást mert szükség van rá, hanem azért, mert kisebb csomaggal előleg befizetése nélkül ki sem hozhatják a telefont.


Tehát bárhogy számolsz, 2 év altt 700.000 ezerért vettél egy 350 ezres telefont.


Míg ha mondjuk van egybe 350 ezred (ami ugye az embereknek általában nincs, ezért kell a 16.000-es havidíjú csomag), akkor megveszed a telefont, aztán az igényeidhez szabva tudod a díjcsomagot beállítani.


Ha valakiben van egy minimális pénzügyi tudatosság, az vesz egy telefont (teljesen mindegy milyet és mennyiért), és utána Domino-s lesz például, ahol a használat után fizet, annyit amennyit használt. Ha 1 Gb netet akkor annyit, ha 40-et, akkor annyit.


De a havi 16 ezret fizeted akkor is ha kihasználod, akkor is ha nem, amit az emberek azért választanak, mert máskülönben ki sem hozhatnák a telefont.


Illetve még mindig nem látom, hol a kedvezményes készülék ár?

márc. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 ludicrousSpeed ***** válasza:

"Persze. De azért fizetsz 16.000-et havonta 2 évig, hogy "kedvezményesen" (konkrétan drágábban) kapd meg a telefont. "


Még mindig nem. Azt a csomagban foglaltakra fizeted, nem másra.


"kisebb csomaggal előleg befizetése nélkül ki sem hozhatják a telefont."


Az előleg fizetése nem csomagfüggő.


"Tehát bárhogy számolsz, 2 év altt 700.000 ezerért vettél egy 350 ezres telefont."


Továbbra sem. 2 év alatt vettél egy 350000 forintos telefont.


"megveszed a telefont, aztán az igényeidhez szabva tudod a díjcsomagot beállítani."


Részletfizetéses konstrukció esetében is van lehetőség egyéni csomagot összeállítani.



"Illetve még mindig nem látom, hol a kedvezményes készülék ár?"


A priceboxban, mint mindenhol.

márc. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
44%

12


Nem írom le újra, mert látszik, hogy sötét erdőben jársz és nem érted.


2 évig 700 ezer forintot szórsz ki az ablakon egy 350 ezres telefonért (amit konkrétan olcsóbban megkapsz egy Media Marktban), függetlenül attól, hogy kihasználod-e a díjcsomagot amire előfizettél vagy nem. Ez szimpla matek, ha nem az erősséged akkor bármit írhat az ember.

márc. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 ludicrousSpeed ***** válasza:
Jól van pistike. Vergődhetsz, a tarifát nem a telefonra fizeted. Azt a választott szolgáltatásra. Pont.
márc. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
44%

14


De nem érted meg te agyoniskolázott, hogy máskülönben nem jutsz telefonhoz?


Akinek van pénze, az bemegy egy Media Marktban, és Kp-ra kihozza az adott telefont. Neki nem kell havi 15 ezret fizetnie azért, hogy telefonhoz jusson.


De neked, mivel csóró vagy és életedben nem láttál még 350 ezer forintot egyben, ki kell fizetned havonta a 16 ezret (függetlenül attól, hogy mit használtál vagy nem használtál el az adott díjcsomagból), máskülönben nem lesz ilyen telefonod.


Majd idejössz gyakorira, és megmagyarázod, hogy a 700 ezres telefonod amit 2 év alatt fizettél ki, az mennyire megérte és kedvezményes ár volt 😀


Hát nem véletlenül van a pénzügyi tudatosság valahol a béka p.csája alatt Magyarországon...

márc. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
26%
Kedves JóMatekos! Zöld pipáztam a válaszodat és a számításaidat, mert igazak. Viszont emlékeztetlek, hogy az evolúcióban sem mindig a legokosabb győz, hanem jellemzően az erősebb, vagy akik többen vannak. A telekommunikációban tisztán látszik, hogy olyan felhasználók vesznek részt, akik nyomogatják a gombokat, képben érzik magukat, de valójában térben és időben nem értik, hogy ezek a dolgok hogy működnek. Te pedig bármit is teszel, ők megvédik a döntéseiket, a saját igazságaikat. Tehát hiába mondod, hogy mi a matek, ő nem vallhatja be magának, pláne itt mindenki előtt, hogy "igen, nem számoltam utána, most már látom, hogy rossz gazdasági döntést hoztam", mert Ő kihozott egy mobilt, ami kellett neki ("kihozott" - érted, nem részletre vette, hanem "kihozta") és ő most boldog és ki vagy te, hogy az ő boldogságát, számára jó döntését megkérdőjelezd. Az emberek nem tudnak kontextusban gondolkodni. Nem tudják összeadni, hogy az a csomag, amit most fizet az 5000Ft máshol, tehát 11.000Ft-ot a csomagra tök feleslegesen fizet ki 24 hónapon keresztül, ha kicsit tudatosabb lett volna és emellett egyösszegben megveszi máshol a készüléket és úgy számolja ki, hogy mennyit fizet. 24x5.000Ft-ot + 350.000Ft a készülék, vagy 24x16.000Ft-ot fizet és 22x a készüléktörlesztőt. Ez már bonyolult matek. Jogilag igaza van, hogy a készüléktörlesztő nem egyenlő a csomaggal, de a kettő közötti általad jól felvetett témát nem érti. Ne is vesződj vele. Ő jó döntést hozott az akkori tudatosan a reklámok által beszűkített információi alapján. Az már menő lenne, ha be tudná ismerni, hogy "oké, akkor jó döntést hoztam, mert a tudásom addig terjedt, de most már tudom, amit akkor nem, így a hátralévő 69 évem során már a jövőben ezt is figyelembe veszem". Nem fog ilyet gondolni és a hátralévő 69 éve során 2 évente ugyanúgy beleül a rossz gazdasági döntésébe, ami számára egy jó szubjektív döntés és mindenkit leolt, aki segítene. Sajnos nem az ő készülékében van a hiba, hane a gyártói és a múltban karbantartói funkciókat ellátókban. Ő csak áldozat, amin jó keresnek mások és még boldog is.
márc. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 ludicrousSpeed ***** válasza:

"mivel csóró vagy és életedben nem láttál még 350 ezer forintot egyben"


Hát ez mellément pistike, nem kicsit. Vergődj csak.


[link]

márc. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%

17


Attól még hogy pénzed van, eszed nem sok, ez látszik a válaszaidból.

márc. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 ludicrousSpeed ***** válasza:
Érdekes módon én ki tudom számolni, hogy Törlesztőrészlet x 22 az nem 700k. Egyéb ostoba tévhit?
márc. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%

19


Még mindig nem érted te böszme, hogy ahhoz, hogy te kihozhass egy 350 ezres telefont, alá kell írnod 2 évre és elő KELL fizetned, máskülönben nem hozhatod ki a telefont?!


Ne csak a készülék törlesztőjét számold bele te agyoniskolázott, hanem a díjcsomagot is, mivel ha nem fizetsz elő a díjcsomagra, nem kapsz telefont. Még mindig nem érted? Komolyan 2 oldal után sem vagy képes ennyire egyszerű logikai dolgot megérteni?


Ha van Józsika, akinek annyi esze van mint neked, kell egy például iPhone 15 amit amúgy nem engedhet meg magának mert nincs rá pénze, ezért beballag a Telekomhoz, és megkapja úgy a telefont, ha 2 évre előfizet egy korlátlan díjcsomagra, amit 2 évig fizet minden egyes hónapban, akkor is ha 1 percet nem telefonált vagy internetezett. De kénytelen aláírni a havi 16 ezres díjcsomagot, máskülönben nem jut a vágyott telefonhoz. Neki 2 év után 700.000 ezer forintba fájt ez a telefon, akkor is, ha 1 percet nem telefonált vagy netezett, mert így éri meg a Telekomnak oda adni Józsikának a 350 ezres telefont.


Aztán van Lacika, aki beballag a Media Marktba és kp-ra vesz egy iPhone 15-öt, amire csak 350 ezer forintot költött, akkor is ha 1 percet nem telefonált vagy netezett.


A hasonlóság kettejük között, hogy mindegyiknek ugyanaz a telefon kell, a különbség viszont az, hogy míg egyiknek 2 évig havonta plusz 16 ezer forintot kell kifizetnie (használattól függetlenül) ahhoz, hogy ezt a telefont birtokolhassa, a másiknak 1 fillért nem kell pluszban fizetnie a 350 ezer forinton felül, hogy a zsebében legyen a telefon.


Utoljára írom le, hogy ez még mindig szimpla matek, ami azon túl hogy nem az erősséged, lassan a 3. oldalon járva alap szövegértést sem tudsz értelmezni.

márc. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!